Jump to content

Kubiłan

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  120
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

75 Neutral

About Kubiłan

 • Rank
  Regulus
 • Birthday 01/01/1990

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Wałbrzych
 • Zainteresowania
  Mechanika samochodowa, programowanie, modelarstwo RC

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja osobiście używam Pentaxa SP 10x50 WP, osobiście jestem zachwycony tą lornetką. Powłoki są niesamowicie dobre, szczególnie widać to za dnia, gdy nasyceniem kolorów dorównuje droższym modelom. Kupiłem ją za ok. 650 PLN, więc powinna wpasować się w budżet. Mam porównanie do lornetek radzieckich, wynalazków z allegro z zoomem, bazarowych lornetek chińskiej produkcji, Nikona EXa, Steinera i Bushnella. Trzymałem też cudze Swarowskie i Fuji, ale nie patrzyłem przez nie w gwiazdy. W tym przedziale cenowym proponuję skupić się na trzech parametrach: powłoki (przy czym nie sugeruj się formami, czasami piszą tam głupoty. Dobre powłoki mają tylko czołowi producenci optyki), sprawność/liczba zmierzchowa i pole widzenia. Podsumowujące moją obecną lornetkę Pentaxa SP 10x50 WP (https://www.optyczne.pl/324-Test_lornetki-Pentax_SP_10x50_WP.html ): Plusy: - solidna obudowa, - regulowany odstęp źrenicy (3 stopniowy eye relief), - dobre powłoki, patrząc przez obiektyw nie widać żadnego refleksu, co zdarzało się w Steinerze, - blokada ustawienia ostrości (brak u wielu konkurentów), - potężna głębia ostrości. Minusy: - średnie pole widzenia- 5 stopni- za tę cenę można wyrwać już 6- 6,5 stopnia, - waga (dla mnie to minus, bo dużo chodzę pieszo po górach) - koma poza osią toru optycznego, szczególnie widoczna na planetach (to jest minus wszystkich lornetek w tym przedziale cenowym) - mała regulacja dioptrażu (tylko do 2 dioptrii, osoby starsze nie mogą nieć problem z stereoskopią). Czy kupiłbym jeszcze raz? Zdecydowanie. Czy zmieniłbym ja na coś innego? Tak, ale na jakąś w układzie dachowym w celu zoptymalizowania rozmiaru i wagi bagażu. Coś pokroju Nikona WX 10x50 lub Leici Trinovid. Ale zysk jakościowy do ceny nie jest uzasadniony ekonomicznie
 2. Mam nadzieję, że autor nie utracił ucha przy tworzeniu tegoż zdjęcia
 3. Dodam nową hipotezę do weryfikacji: nagromadzenie metanu w kanalizacji, brak przypływu spowodował zastój powietrza i nastąpił samoczynny zapłon.
 4. Przepraszam, jakoś opacznie zrozumiałem Twój post, jakoby PE był niepotrzebny. Mój błąd Oczywiście teraz mądrzejszy o doświadczenie mam separację i osobne uziemienie, w mojej męskiej grocie. W mieszkaniu nie byłem w stanie uziemić się w bezpieczny sposób.
 5. Nie zgodzę się z kolegą. Przewód PE jest krytycznie ważny dla instalacji elektronicznych, daje nam poziom odniesienia (uziemienia) dla naszych maszyn. Jest to krytycznie ważne w moim innym hobby krótkofalarstwie. Instalacje źle uziemione, szczególnie zasilacze uziemione w blokach do przewodu neutralnego, potrafią niesamowicie siać i spalać płytki takich urządzeń jak w tym temacie. Kiedyś monitorowałem potencjał pomiędzy neutralnym a uziemieniem bloku (oczywiście w bloku nie mam przewodu PE- wesołe budownictwo początku lat '90). Wieczorami obserwowane były największe skoki i chwilowe impulsy. Ludzie mają włączając urządzenia wprowadzali taki szum i prądy upływowe, że nie dziwiłem się, dlaczego nie jestem w stanie odbierać sygnałów. Problem ustawał w godzinach wczesnoporannych, kiedy większość jeszcze spała (4- 5 rano)
 6. Z apreturą jest jak z telewizorami, jak spróbujesz raz większej, Twoja 6 cali przestanie cieszyć
 7. Ostatnio zastanawiałem się nad obróbką moich zdjęci niołajs, dziękuję za materiał. Przeanalizuję i postaram się zastosować
 8. Taka moja mała próba kometa nad zamkiem Książ, pojedyncza klatka Sony Alpha 7III, ISO800, f/6.3 38 mm 13 s
 9. Los principales problemas suyos serán materiales que aún no están disponibles para la humanidad. Debe esperar algunos años hasta que los nanotubos y el grafeno estén listos para su uso industrial. De lo que se hace más fácil: descubra la fusión nuclear, recolecte materiales de Marte para construir un enorme láser y ¡listo!
 10. लेकिन मैं अपने लोगों की सार्वभौमिक भाषा में बात करता हूं।
 11. Bawiłem się swojego czasu w odbieranie NOAA i Meteorów. Przerzuciłem się na EME w klubowej stacji.
 12. Tak tylko zaspamuję tym wykresem. Kocham tę grę, szczególnie odtwarzanie na własną rękę koncepcji lotów NASA na księżyc :)
 13. Mam nadzieję, że to laboratorium nie jest w Wuhan?
 14. WO GT jest szeroko komentowany i używany na forum Star Gazers Lounge. Tam też, jeżeli dobrze pamiętam, udziela się słynny Es Reid- optometrysta kalibrujący co niektóre APO dla sklepu FLO. Przykładowe tematy: https://www.google.com/search?sxsrf=ALeKk02e-PpbW_k0ChFPPfta_X8J_caD4w:1589492950281&q=william+optics+gt+site:stargazerslounge.com&spell=1&sa=X&ved=2ahUKEwj7mrLVqrTpAhXKlYsKHVsaD-QQBSgAegQICxAq&biw=1366&bih=636
 15. Pozwolę sobie sprostować Twoją wypowiedź wykorzystując śmieszną, ale rzeczową satyrą. Otóż przywołujesz w poście definicję hioptezy (małej-tezy, założenia).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.