Jump to content

Kubiłan

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  163
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

112 Good

About Kubiłan

 • Rank
  Antares
 • Birthday 01/01/1990

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Wałbrzych
 • Zainteresowania
  Mechanika samochodowa, programowanie, modelarstwo RC

Recent Profile Visitors

943 profile views
 1. Ze tak się wtrącę, jest jakaś pokaźna różnica pomiędzy UHC a UHC-S? Dotychczas widziałem i posiadałem tylko ten drugi.
 2. Pochwalisz się modelem i producentem? Jak wiadomo implementacja standardu Wifi jest dana przez podzespoły, ale ich integracja i oprogramowanie są równie ważne.
 3. Pole cam RTL- SDR v3 jako punkt wyjścia.
 4. Ja osobiście bawiłem się wykorzystując DVB-T jeszcze w Reverse-beaconing dla technologii słabych sygnałów z wykorzystaniem programu WSJT-X. Polega to na tym, że automaty nasłuchujące, które wyłapują sygnały QRP (małej mocy). Następnie informacja jest nanoszona do pliku bądź na mapę np. pskreporter.info. Można się niejednokrotnie zaskoczyć co się odsłucha. Polecam tez zbudować samemu antenę heliakalną, poprawi to odbiór obrazów z satelitów pogodowych.
 5. Do nasłuchu ISS wystarczy zwykły kabel koncentryczny, z którego zrobisz sobie antenę dipolową. Albo kup odbiornik za ok. 100 PLN i masz gotowy zestaw odbiorczy, który możesz podłączyć do komputera przez wejście liniowe. Kolega Wessel poszedł już w półkę wyżej Ja osobiście odbierałem ISS, Meteogramy z satelitów NOAA i Meteor za pomocą radioodbiornika na USB na chipie RTL-SDR. Antenę w zestawie wystarczyła na początek, a potem zacząłem dalsze modyfikacje w celu odbierania fal krótkich i długich, a teraz bawię się w triangulację wyładowań atmosferycznych. Coś na wzór BlitzOrtung, al
 6. Ja tam zainwestowałem w styropian do ociepleń, zobaczcie co się dzieje z cenami! Sprzedam za miesiąc z potencjalnie 30% przebitką
 7. Zakupiłem nowy teleskop, dojdzie w piąteczek, dlatego nie nastawiajcie się na weekendowe focenie- będą gęste czarne chmurwy :)

  1. Show previous comments  8 more
  2. Kubiłan

   Kubiłan

   No i prognoza pokazuje śnieg od wtorku, a dzisiaj już przywitał mnie deszcz :D 

  3. RMK

   RMK

   Jaka polityczna odpowiedź ...

    

    image.png.4a417eb43463570502a764501bb45c41.png

    

   Czyli dzika miejscówka :emotion-5:

  4. isset

   isset

   Serio, moi teściowi mieszkają w miejscowości Miedzna :)

 8. @Agent Smith, przepraszam, że zadam to debilne pytanie, ale pierwszy raz spotykam się ze skrótowcem MPCC. Czy mógłbyś rozwinąć w kilku słowach? Edit: Dobra rozgryzłem to, korektor komy!
 9. Podobnie flaga Korei Północnej. Oba te państwa to nieudane wyniki działalności operacyjnej Radzieckiego wywiadu w Azji. Korea jest szczególnym przypadkiem porażki, gdzie Rosjanie wykazali się całkowitą ignorancją i niezrozumieniem zasad rządzących społeczeństwem. I puf, tak powstało państwo najbardziej przyjazne astronomom- Korea Północna.
 10. Moduł powrotny Apollo13 musiał wykonywać korekty kursu, aby wejść w atmosferę pod odpowiednim katem natarcia. Zbyt duży kat natarcia mógłby odbić kapsułę z powrotem w przestrzeń kosmiczną, bez jakichkolwiek szans na powrót. Nikt nie wysłałby w kosmos ludzi, bez zapasu paliwa do awaryjnego manewrowania. Wschodni koledzy nie potrzebowali aż tak dużo paliwa na powrót. Co najwyżej stracą próbki, nikt nie zginie. W zasadzie w mechanice ciał niebieskich nie mówimy o paliwie, a o zmianie prędkości, czyli deltaV. Każda zmiana prędkości wymaga paliwa, która powoduje zwiększenie masy startow
 11. Ja miałem w domu ściągacz do modelarskich kół zębatych za 25 pln. Twój nie był również darmowy, kto inny musi pojechać i zakupić śrubą M6, 2 nakrętki i kilka kątowników. Wliczając w wachę, wyjdzie podobnie
 12. Jak będzie rabat większy od kosztu wysyłki paczkomatem, to ja
 13. Dokładność wykonania kół zębatych jest dramatycznie niska. W HEQ5pro koncentrycznosc linii podziałowej do osi otworu centralnego uciekła na poziomie 0.2 mm
 14. Nie ma się czego bać, laser ma wysoką energię tylko w ognisku. Niczego w odległości kilku/ kilkunastu mm od ogniska nie uszkodzi. Kwestia niezrozumienia technologii Poza tym tam nie ma temperatury wyższej niż na Słońcu, ponieważ jest to laser impulsowy. Pożądane jest zjawisko koagulacji a następnie rozbicia. W ten sposób osiąga się "usunięcie" z pola widzenia, przez rozbicie na mniejsze elementy, które są "usuwane" przez mózg z pola widzenia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.