Jump to content

KArtur

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  62
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

54 Neutral

About KArtur

 • Rank
  Alnitak

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jak możesz to napisz jak się sprawuje gdy zrobisz testy. Czystego nieba.
 2. Witam serdecznie. Stawiając pierwszy krok w astrofotografii nadszedł czas na zakup korektora komy. Mój zestaw to SW 150/750 + Canon 1100d. Jaki korektor wybrać? Ktoś może używa podobny zestaw? Z góry Dziękuję za wszystkie porady i opinie.
 3. Co do punktu 4. Ominął bym ten zestaw z montażem AZ3.
 4. Tak naprawdę to powinno być nakazane prawem wygaszanie świateł ulicznych między 00:15 a 05:00. Tylko na przejściach dla pieszych i skrzyżowaniach powinno się świecić światło inteligentne które powinno się przyciemniać gdy nie ma ruchu.
 5. Ten kanał jest naprawdę dobry. Prawdziwy astro-pasjonat
 6. Wschód i południe tak jak koledzy już wcześniej pisali. Ja bym jeszcze osobiscie spróbował się zapoznać z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego. Bo może się okazać że za rok pod domem wyrośnie Ci osiedle.
 7. Teraz pytanie. Co to znaczy krótkie klatki. Zapewne dla każdego obiektu będzie to inny czas. Ja mam Canon 1100d i SW 150/750 na eq 3-2 z prowadzeniem jednej osi. Pojedyńcze najdłuższe klatki jakie robię to 60s Czy to dużo czy mało dla CMOS?
 8. Witam. Zastanawiam się osatnio nad takim problemem. Co lepsze? Długi czas naświetlania pojedynczych klatek po 5 minut które dadzą łącznie np. 60 minut, czy krótszy czas naświetlania np. po minucie. A może nie ma to znaczenia? Czy liczy się tylko by zebrać symarycznie jak najwiecej materiału?
 9. Panowie, przecież najważniejsze jest to by zobaczyć obiekt w który aktualnie wycelowany jest nasz sprzęt obserwacyjny. Ja wolę zobaczyć go na zdjęciu które sam zrobię. Ktoś inny woli zerknąć w okular. Ważne żeby wszyscy mieli przy tym frajdę
 10. Dziękuję za odpowiedź. Też tak właśnie robię ale wczoraj trafiłem na taki blog http://www.astrofotografia.com.pl/obrobka-zdjec.html i w sumie zastanawiałem się czy może robię coś nie tak
 11. Pytanie początkującego astrofotografa stawiającegoa pierwsze kroki na długiej drodze zwanej astrofotografią Czy zdjęcia w formacie RAW przed stakowaniem należy wywołać czy też można stakować ,,surówki,,?
 12. Też ostatnio robiłem Czarodzieja z Canon 1100d ale bez moda i z tubą 150/750. Łacznie mam 1,5h Widzę jednak, że bez moda się nie obejdzie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.