Jump to content

KArtur

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  83
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

55 Neutral

About KArtur

 • Rank
  Alnitak

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dobry wieczór. Poszukuję osoby,osób które wykonają dla mnie grzałkę na lustro wtórne wraz z sterownikiem. Mój teleskop to SW 150/750
 2. Latarnia sodowa. Zastanawiałem się nad filtrem Astronomik CLS
 3. Tak aparat po modyfikacji. Foce DS
 4. Ja mam 150/750 na EQ 3-2 +Canon 1100d Zdjecia robię z przedmieść Gdyni. Czas przeważnie 60s Ale moim problemem jest nierówne tło. Z jednej strony jasne od Gdyni z drugiej latarnia jakieś 50 metrów od mojego ogródka. Trzeba koniecznie inwestować w filtry. Tylko jakie?
 5. Podepnę się pod temat. Mi oststnio w okolicach wyciagu odpadł płat farby.Teraz pytanie Czym najlepiej wyczernić to miejsce?
 6. Jaki jest koszt napylenia nowych warst na lustro 150mm? Ktoś się orientuje? Nowe lustro to koszt 380 zł w Delta Optical
 7. Witam. Sprzedam Okular Sky-Watcher UWA-58 5 mm 1,25" Stan techniczny oceniam na Bardzo dobry. Cena 150zł Wysyłka GRATIS.
 8. Czyli raz na powiedzmy 20minut kontrolne trzeba ostrość sprawdzić, tubę porządnie wychodzić. A jak podczas sesji ponownie ustawiacie ostrość tzn. znowu maska bahtinova, czy po prostu delikatnie na wyciagu i sprawdzamy na zdjęciu czy jest poprawa?
 9. Dzień dobry. Mam pewien problem z ostroscią zdjęć a mianowicie: zestaw od zdjęć to SW 150/750 + Canon 1100d mod. Ostrość ustawiam za pomocą maski bahtinova. I przez pierwsze 10-20 zdjęć wszystko jest w porządku. Ale później delikatnie ostrość ucieka, zatrzymuje się na pewnym poziomie i taka już jest do końca sesji. W czym może być problememNa tą chwilę myślę że być może to zbyt krótko chłodzony teleskop. Co o tym myślicie? Miał ktoś podobną sytuację?
 10. Na początek spróbuj obrabiać tego Tifa w Gimpie. Poziomy i krzywe powinny pomóc
 11. Ustawianie na polarną do poprawy, poziomowanie montażu, wyważenie. Ja na swoim EQ 3-2 wyciagam z miedzy 50-60s z takim samym zestawem jak. Tyle tylko że mam prowadzenie jednej osi i aparat podpięty do teleskopu. Projekcja okularowa odpada
 12. Więcej materiału ratuje sprawę
 13. Te pasy też nie mam pojęcia skąd się biorą. Czyli wygląda na to że moje umiejętności w obróbce muszę poprawić Dziękuję za pomoc.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.