Jump to content

KArtur

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  88
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

55 Neutral

About KArtur

 • Rank
  Alnitak

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czy oferta jeszcze aktualna? To jest pilot z wejściem st4?
 2. Czy można prosić o zdjęcie pilota a dokładnie miejsca gdzie lutować te kableki oraz samego gniazda st4?
 3. Zainstaluj wersję DSS 4.2.3 i problem zniknie
 4. Czy ten program działa też z Tifami?
 5. Dobry wieczór. Poszukuję osoby,osób które wykonają dla mnie grzałkę na lustro wtórne wraz z sterownikiem. Mój teleskop to SW 150/750
 6. Latarnia sodowa. Zastanawiałem się nad filtrem Astronomik CLS
 7. Tak aparat po modyfikacji. Foce DS
 8. Ja mam 150/750 na EQ 3-2 +Canon 1100d Zdjecia robię z przedmieść Gdyni. Czas przeważnie 60s Ale moim problemem jest nierówne tło. Z jednej strony jasne od Gdyni z drugiej latarnia jakieś 50 metrów od mojego ogródka. Trzeba koniecznie inwestować w filtry. Tylko jakie?
 9. Podepnę się pod temat. Mi oststnio w okolicach wyciagu odpadł płat farby.Teraz pytanie Czym najlepiej wyczernić to miejsce?
 10. Jaki jest koszt napylenia nowych warst na lustro 150mm? Ktoś się orientuje? Nowe lustro to koszt 380 zł w Delta Optical
 11. Witam. Sprzedam Okular Sky-Watcher UWA-58 5 mm 1,25" Stan techniczny oceniam na Bardzo dobry. Cena 150zł Wysyłka GRATIS.
 12. Czyli raz na powiedzmy 20minut kontrolne trzeba ostrość sprawdzić, tubę porządnie wychodzić. A jak podczas sesji ponownie ustawiacie ostrość tzn. znowu maska bahtinova, czy po prostu delikatnie na wyciagu i sprawdzamy na zdjęciu czy jest poprawa?
 13. Dzień dobry. Mam pewien problem z ostroscią zdjęć a mianowicie: zestaw od zdjęć to SW 150/750 + Canon 1100d mod. Ostrość ustawiam za pomocą maski bahtinova. I przez pierwsze 10-20 zdjęć wszystko jest w porządku. Ale później delikatnie ostrość ucieka, zatrzymuje się na pewnym poziomie i taka już jest do końca sesji. W czym może być problememNa tą chwilę myślę że być może to zbyt krótko chłodzony teleskop. Co o tym myślicie? Miał ktoś podobną sytuację?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.