Jump to content

Andry5

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  31
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

36 Neutral

About Andry5

 • Rank
  Alderamin

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Przasnysz
 • Sprzęt astronomiczny
  Refraktor TS72/432 ,Newton OOUK VX 8" , Montaż CGEM Celestron, Canon 700D mod. Kopuła astronomiczna .

Recent Profile Visitors

224 profile views
 1. Niebo mam wiejskie 3km od miasta , ale w pobliżu mam lampy uliczne ledowe odległość.-30m.70m . Świecą prosto w oczy zasłaniam się sztucznie Klatki pale przez filtr Idas . Ale z obróbką jestem narazie na początku drogi cały czas próbuję i się uczę .
 2. Klatek light - 94x3 min Darki 25 szt. Flaty 20 szt. Ha 20 szt. 5 min. ale to na pózniej jak będzie czas na obróbkę i muszę się trochę poduczyć mieszania .
 3. NGC 281 Mgławica Pacman - obszar H II (mgławica emisyjna )znajduje się w konstelacji Kasjopei .Został odkryty 16 listopada 1881 przez Edwarda Barnarda . Znajduje się w odległości około 9500 lat świetlnych od Ziemi w ramieniu Perseusza . Newton 200/900 Canon 700D mod. darki , flaty , iso1600 exp.3min. Posiadam jeszcze Ha. do tego.
 4. W DSS zaznaczyć klatkę referęncyjną
 5. Korektor komy musi być bo gwiazdki po rogach pojechane .Zobacz moją 1 klatkę Pacmana co dziś i wczoraj zbierałem 3min. iso1600 Nie mogę zbytnio narazie rozmawiać bo mnie czeka justowanie montażu .Pozdrawiam
 6. A no właśnie bez korektora to nici i kolimacja się prosi. Ja już swjego Newtona to chciałem z balkonu wyrzucić tak mnie wku.... Ale powoli czytałem fora i Hamala metodę i wiele innych porad i teraz niepotrzebny mi żaden kolimator laserowy wystarczy dekelek z otworkiem .
 7. Nie ma co krytykować jak każdy ma z początku problemy z Newtonami do astrofoto ja ze swoim Newtonem walczyłem ze 3 mięsiące z kolimacją i z bacfokusem i myslę że jeszcze mi trochę brak .U Ciebie wygląda że nie masz korektora komy lub brak bacfokusa no i kolimacja teleskopu .Przepraszam ale tak widać po fotce kolory gwiazd masz , mgławica jest ale gwiazdy słabe.
 8. Narazie zostawiam M51 na pózniej do poprawki , bo mam więcej zebranych obiektów (materiału).A zbieram już Ngc281 Mgławice Pakman HaRGB
 9. Dzięki , cały czas pracuję nad obróbką. Laythy 45 , Darki 20 , iso1600 , 180 s.
 10. Przepraszam ale nie napisałem obiekt jest z wiosny tego roku .Focę wyjeżdzając poza miasto 3 km , mam miejscówkę działkę poza miastem.W astrofotografię bawię się już ponad rok .Cały czas walka ze sprzętem i ustawianiem odległości (refraktor -flattener czy Newton -korektor komy i jego kolimacja. No i dużo oglądania waszych prac i spostrzeżeń i wreszcie postanowiłem coś od siebie pokazać .Zbierać materiał to myślę że dam radę ale co do obróbki to mi daleko jeszcze .
 11. Moje początki . A to moja druga fotka Refraktor Ts 72/432 , Canon 700D mod. Laythy Darki , 3min
 12. Początki mojej astrofotografi .Mój pierwszy obiekt na tym forum galaktyka M51. Newton 200/900 , Canon 700D mod. , iso1600 , laythy , darki ekspozycje 3 min.
 13. Bardzo dużo takich elementów trzeba i klejenie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.