Jump to content

Ftraw

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  43
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Neutral

About Ftraw

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jak nie słucham tego typu muzyki to ten kawałek mi się bardzo podoba. Pozdrawiam.
 2. Posiadam svbony 6mm. Co mogę o nim napisać... Rzeczywiście jest wrażliwy na to jak się przez niego patrzy. Na planetach może tak się to nie uwidacznia jak na gromadach kulistych. Pole wygodne, odsunięcie oka także. Problemem jest właśnie to 6mm. U mnie daje pow 200x i brakuje mi okularu dający ciut mniej np 7-8mm. Widziałem najwięcej 4 pasy na Jowiszu, wcp nigdy jeszcze. Używam synty 6 i jako okular bardzo budżetowy mogę polecić, ale prędzej czy później zmienię go na coś lepszego. Ktoś, kto nie uznaje tzw. półśrodków powinien dopłacić i kupić od razu lepszy. Pozdrawiam.
 3. Kupiony 20mm. Do zamknięcia. Reszta będzie kupowana w późniejszym czasie.
 4. Kupię jak w temacie. Gso SV 10/15/20 mm pole 70. Pozdrawiam.
 5. Jak w tytule tematu. Kupię ESA erfl 20 lub 10 mm o polu 70. Pozdrawiam.
 6. Witam serdecznie. Jestem posiadaczem teleskopu synta 6 na dobsonie. Mam dość proste pytanie. Jest opcja uzyskania od znajomego po cenie złomu bym powiedział kamerki t7c, ponieważ on przechodzi na lepszy sprzęt. Wiem że dobson nie nadaje się do astrofotografii i że prosty paralaktyk da lepsze efekty. Przerabiałem tematy o astrofotografii więc powiedzmy że takie słowa już znam. Pytanie brzmi czy do prostych zdjęć ta kamera będzie współpracować z synta 6? Mówię o księżycu i planetach. Nie potrzebuję nie wiadomo ilu szczegółów, chodzi mi o proste zdjęcia. Ewentualnie stacki do uzyskania efektów. Jestem raczej nastawiony na wizual ale śmieszna cena tejże kamerki skłania mnie do zabawy w podstawowe planetarne fotki. Jeśli jest to wykonalne i będzie ostrzyć bez żadnych cudów typu podnoszenie lustra to jaki Barlow byłby odpowiedni 2x czy więcej? Pozdrawiam.
 7. Nieaktualne. Kupiony 30mm. Można zamknąć. Pozdrawiam.
 8. Wstępnie oferta już jest. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem jutro poinformuje o tym, że można zamknąć temat. Pozdrawiam.
 9. Jak w temacie kupię używkę Gso SV erfle 20mm lub 30mm. Aktualnie wybór jest mi obojętny mam zamiar kupić oba, ale drugi będzie za jakiś czas, więc który pierwszy wpadnie tego wezmę. Oferty na priv. Pozdrawiam.
 10. Wczoraj tj. 21.05.2020 po powrocie z pracy zacząłem podlewać trawnik. Skończyłem około 22;15 i zacząłem rozkładać sprzęt do obserwacji. W planach byly gromady kuliste. Bolid przeleciał z zachodu na wschód o godzinie 22;21. Przelot trwał parę sekund góra 4-5. Długi jasny nie uległ rozpadowi tylko nagle zgasł mniej więcej w okolicy Vegi. Na chwilę rozświetlił niebo, byl dużo jaśniejszy od zachodzącej chwilę wcześniej za chmurami Wenus. Niestety nie mam na tyle doświadczenia aby ocenić jasność.Zwrócony byłem w kierunku północnym. Miejsce obserwacji środkowa wielkopolska. Pozdrawiam.
 11. Pozwolę sobie wtrącić trzy grosze. Tez mam dobsona i stawiam bardziej na wizualne doznania. Jednakże chciałbym móc uwiecznić to co widzę. Trochę grzebałem jakiś czas temu i znalazłem ten wątek na sąsiednim forum. Mnie takie fotki w zupełności wystarczą, bo ja już mówiłem zależy mi na uwiecznieniu tego co widzę a sposób opisany przez osobę zakładająca wątek pokazuje że jest to realne. Pisałem z tym człowiekiem i jest chętny do pomocy lub wymiany doświadczeń w razie pytań. https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/5859-dobsonowe-strzały-podsumowanie/
 12. Wojenka się robi synta vs gso a nie o to w temacie chodziło. Jako użytkownik synty 6 mogę śmiało polecić na pierwszy teleskop firmę sw. Tyle że nie mam porównania z gso. Kolejna będzie synta 10 flex tego jestem pewien gso nie biorę pod uwagę.
 13. Mi się osobiście właśnie bardzo podoba takie wyczekiwanie pogody zima i marznięcie przy syncie oraz próby grzania się herbata z termosu. Może zdecydowanie za krótko w tym siedzę ale jak kolega wyżej napisał klikanie z domu... Nie ma w tym przygody ale są gusta i guściki kazdy z nas jest inny każdego zadowala co innego
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.