Jump to content

Ftraw

Społeczność Astropolis
 • Posts

  156
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

895 profile views

Ftraw's Achievements

116

Reputation

1

Community Answers

 1. Piękne. Nie wiem czym to idzie ale chętniej spoglądam na zdjęcia planet niż ds, może dlatego że sam się w to bawię. Także zrobiłem swoim pożegnaniem w tym roku najlepsze swoje zdjęcia, ale wrzuciłem je do ogólnego, bo dużo brakuje do Twoich. U mnie problemem jest prowadzenie ręczne dobsona i działanie na USB 2.0, ale te kwestie będę stopniowo zmieniał. Jowisz pięknie idzie w górę w kolejnych latach, więc mam nadzieję że i Twoje i moje prace będą pojawiały się na forum w przyszłych latach. Pozdrawiam serdecznie i gratuluję.
 2. I bajka. Szybko i po bólu. Dzięki wielkie.
 3. Pytanko techniczne. Kupiłem używanego pentaflexa 80/400. Nie mam doświadczenia z refraktorami. Wyciąg ma lekko z 10cm. Nie ostrzy w ogóle po włożeniu gso 15. Zaczyna ostrzyć dopiero po wyjęciu okularu z wyciągu i odsunięciu go jeszcze z 5 cm do tyłu. Czy to jest normalne i jak to rozwiązać? Nie mam kątówki i myślę czy pierw ją zamawiać czy to nic nie da raczej... Pozdrawiam.
 4. Myślałem że kolega sobie żartuje, zwracam honor. https://spidersweb.pl/2021/09/cos-uderzylo-w-jowisza.html
 5. Pozwoliłem sobie zrobić dwa kolaże przedstawiające progress jaki udało mi się uzyskać od początku zabawy w foto planet. Pierwszy sensowny teleskop czyli synte 6 kupiłem w listopadzie 2019. O fotografii planet w tym czasie nawet nie marzyłem. Latem 2020 pierwsze próby z canonem w ognisku głównym. Pod koniec poprzedniego roku zamówiona kamera t7 i próby łapania planet tą kamerką. Dwa miesiące temu zmiana synty na gso 10 i kolejne strzały. Także foto planet rok i parę miesięcy. Nie zatrzymuje się, wiem że Newton nie jest typowo planetarnym sprzętem. Największy problem sprawia mi prowadzenie ręczne i fakt pracy na USB 2.0. Nie dorobiłem się jeszcze platformy, ale i tak uważam że źle nie jest. Fotki od lewej aparat z synta 6, środkowa kamerą t7c z synta 6 i po prawo kamerą t7c z gso 10. Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia w następnym sezonie planetarnym.
 6. Pożegnanie z seozem. Najlepsze do tej pory. Gso 10 i t7camera z barlowem X2. Na jupku tranzyt. Cień pojawił się po chwili ale składałem już sprzęt.
 7. Kupie platforme paralaktyczną, ktòra dźwignie 10" dobsona.
 8. Up brawo. Niesamowita praca. Jakoś w tym roku pechowo mam, że za każdym razem jak wyciagam tube to na Jowiszu plamy nie ma. Widziałem ją raz w tym sezonie, zaraz po zmianie tuby na większą.
 9. Aktualnie około 4000 zl. Liczę wszystko. Teleskop okulary kamerę. Będzie więcej
 10. Przy najbliższym sensownym seeingu spróbuję małego Saturna i Jupka bez Barlowa. Pozdrawiam.
 11. Gso 10 ale mimo rad z barlowem. Bez niego Saturn jest mega mały w tej ogniskowej. T7 camera 1200 z 4000 klatek.
 12. Tłumacz ucz mnie jestem chętny zgłębienia wiedzy tyle że mało rozumiem z tego co napisałeś. Bardziej Łopatologicznie się da? Pozdrawiam. Jutro mam okno pogodowe będę podejmował kolejne próby, ale nie chciałbym popełnić tych samych błędów. Pozdrawiam serdecznie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.