Jump to content

TomaszB

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  69
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

25 Neutral

About TomaszB

 • Rank
  Alnitak

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ha, ha, ha, ha... Tak podejrzewałem :-). PS. Super Ci to wyszło.
 2. Możesz mi to łapotologicznie wytłumaczyć? Jestem raczkującym amatorem i jakoś nie dostrzegam różnicy :-(.
 3. Dla mnie bomba. Jak pisałem wcześniej, chętnie bym kupił. Mam możliwość postawienia na blacie, także póki co mogę go używać bez statywu. Oczywiście zakładam, że później da się przystosować do statywu.
 4. Ja też staję w kolejce. Bawię się tylko DSLR, także jak dla mnie to idealne rozwiązanie.
 5. Sugerujesz że znowu za ciemne tło? Wiesz ile walczyłem, by mgławica się wyraźnie odcinała od reszty kadru?!
 6. Dam jeszcze jedno zrobione z miejskiego balkonu. Nikon D7100 niemodyfikowany z filtrem Optolong L-Pro (oprawka do zamocowania w aparacie made by sidiouss) + Sigma 150 mm f 2,8 @3,2; ISO 800; t 75 s x 200. (Do tego darki, flaty, Biasy), montaż EQ3-2. Stack w DSS, obróbka Lightroom. Może teraz ktoś coś napisze. Edyta: Jeśli nie widać, to napiszę, że jest to Rozeta, czyli NGC 2237.
 7. Ponieważ jestem gadułą, to napiszę - piękne! Inaczej bym nie był w stanie nic powiedzieć :-).
 8. Czekałem na odpowiedź kogoś z jakiegoś dużego obserwatorium, że to spadł duży obiekt czy coś podobnego :-).
 9. Mam wystarczające poczucie humoru, by się takimi rzeczami nie przejmować. I mam nadzieję że żadna Edyta nie poczuła się dotknięta :-).
 10. Hmmm, wiele razy spotkałem się z tak żartobliwie oznaczaną edycją, by było wiadomo co się zmieniło we wpisie. Nie spodziewałem się że tego nie znasz.
 11. Jakie ISO i jaka przysłona? Edyta: Jestem bardzo zaskoczony że tyle udało się uzyskać bez modyfikacji matrycy.
 12. Dzięki. Wcześniej nie wczytywałem się w FAQ na stronie DSS. Spodziewałem się, że przy dłuższych ekspozycjach raczej nikt się nie porwie na dużo dark'ów, ze względu na czas potrzebny na ich zrobienie i potencjalnie niewielki wpływ na końcowy efekt zwłaszcza że twórcy programu podają "between 10 and 20 is usually enough".
 13. Tyle co light'ów ma pewien sens, ale nie jestem pewien czy duże ilość light'ów nie uśrednia szumu, czyli w pewien sposób go redukuje przy składaniu. Szczególnie gdy ktoś zrobi np. 100 kilkuminutowych klatek. Wtedy może istnieje jakaś zależność. Czy ktoś coś wie z własnego doświadczenia lub z jakichś wiarygodnych źródeł?
 14. To przy okazji mam pytanie. Ile powinno być DARK'ów? Czy tle co LIGHT'ów? Czy tez jest jakaś zależność, z której można to określić?
 15. Film niedostępny Ten film jest już niedostępny, ponieważ powiązane z nim konto YouTube zostało usunięte.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.