Jump to content

TomaszB

Społeczność Astropolis
 • Posts

  268
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Skąd
  Lublin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

TomaszB's Achievements

214

Reputation

 1. @Darula Możesz przesłać i mi lub napisać tutaj? Mam w rodzinie osobę z -8,5 i astygmatyzmem, która się waha.
 2. Poproszę gałki do ręcznego prowadzenia EQ3-2. Reszta na PW.
 3. Jeśli Dwernik, to "Uroczysko w Dwerniku", czyli u Staszka i Jadzi Hebdów. Jeździłem jeszcze do mamy Staszka, której niestety już nie ma wśród nas... Miejsce spokojne, w sam raz na wyjazd z dziećmi. W lecie można potaplać się w Sanie na przemian z chodzeniem po szlakach (kilka minut samochodem, koło mostu). Strumień Caryńskie przepływający obok, kościółek przerobiony z cerkwi i przez wiele lat działające retorty w odległości 15 minut spaceru. Blisko na Połoninę Caryńską (choćby wzdłuż strumienia) i Wetlińską, ale jednak lepiej podjechać do Brzegów Górnych. Ogólnie to prawdziwe Bieszczady, nie okolice Polańczyka.
 4. Muczne - Domek Myśliwski jeśli z rodziną a foto przy okazji. Wyjście na B(P)ukowe Berdo przy samym budynku, dalej na Krzemieniec, Tarnicę, czy Halicz. Cisza i spokój. Ewentualnie Wołosate, ale tam będzie więcej ludzi idących na Tarnicę, czy Halicz. Tarnawa Niżna jeśli głównie foto i kontakt z przyrodą. Wchodzenie na szczyty wymaga podjeżdżania, najlepiej samochodem. Za chwilę najdalsze miejsce do którego wolno dojechać samochodem.
 5. Cześć, kupię adapter umożliwiający podłączenia obiektywów z mocowaniem Nikon F do kamerki z noskiem 1,25" lub 2''. Pozdrawiam, Tomasz B.
 6. Dzięki. Gdy podglądałem wpływ Wavelet w RegiStax to pokazywał właśnie takie pionowe artefakty jak w tym co wstawiłeś, ale bez zaznaczenia Przerwy Cassiniego. Pewnie kwestia dobrania parametrów, którego muszę się nauczyć. Powalczę z innymi filmikami i spróbuję coś uzyskać, ale obawiam się że wszystko jest na podobnym lub gorszym poziomie. Newton 650/135 jest "trochę" za mały by uzyskać super jakość przy tak małym obiekcie.
 7. Wygięcia nie wykluczam, ale starałem się by go nie było. "Na oko" wszystko było prosto . Link do stacka bez żadnej obróbki. Potem walczyłem z nim różnymi sposobami, ale mistrzem obróbki to ja nie jestem :-). https://www.dropbox.com/s/5huw0vienpsqikp/D72_4827_pipp_lapl5_ap13.tif?dl=0
 8. Niewiele zwojowałem. Właściwie to nie jestem przekonany, czy taka wersja nie wygląda zbyt sztucznie. Ale przerwy Cassiniego ani pasam równikowego nie dostrzegam. Może uda mi się znaleźć lepszy filmik do złożenia stacka i tam coś więcej będzie widać. Na razie uzyskałem tyle:
 9. Dzięki. Lynkeos jest na inny system operacyjny, także nie dla mnie. Popróbuję Registaxa i jego Wavelets. Gdy zobaczyłem tą funkcję, zastanawiałem się o jakie fale chodzi. Uznałem że pewnie o długość fali, czyli kolory dałem sobie spokój z tą funkcją.
 10. Tiaaa... A co to jest ta dekonwolucja??? Oczywiście zaraz poszukam ale gdybyś mógł tak łopatologicznie napisać jak to działa na plik, kiedy to stosować i jakie daje efekty? Ewentualnie gdzie znajdę opis?
 11. Wiem że moja praca ma daleko do średniej prezentowanych tutaj, ale cieszy uzyskanie nawet takiego efektu. Newton 130/650, Nikon D 7200, Barlow GSO 5x + Baader 2.25x :-). Trochę ciemno i nie za ostro, ale zabawa była.
 12. Zrobiłem tak jak napisałeś, do tego wyrzuciłem mnóstwo niepotrzebnych plków AVi i TIF i pomogło. Ciekawe, czy program trzyma gdzieś w pamięci komputera rzeczy które mu potem przeszkadzają, czy też jest inna przyczyna?
 13. Cześć, od dwóch dni usiłuję zestakować róże filmiki i ciągle na koniec procesu wyświetla mi komunikat o błędzie zapisu pliku. Czy ktoś z Was miał kiedyś taką sytuację? Pozdrawiam, Tomek B.
 14. W Lublinie cud miód i orzeszki :-). Może kolejny Jowisz wyjdzie mi lepiej...
 15. Walczyłem ze "swoim" Jowiszem. Coś tam nawet uzyskałem. Otwieram wątek by pokazać co mi wyszło i ... @Przemo23 rozwalił mnie swoją wersją. Ale trudno. Wstawię swoje wypociny, bo muszę choć tak podziękować za rady.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.