Jump to content

TomaszB

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  207
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

143 Good

About TomaszB

 • Rank
  Antares

Informacje o profilu

 • Skąd
  Lublin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wysłałem PW, z prośbą o rezerwację.
 2. Dla Księżycolubów :-).

 3. Wczoraj walczyłem z balkonu. Efekty nie zachwycają, ale tego niestety się spodziewałem. Po chwili zamieniłem na teleskopie aparat na okulary i podziwiałem z synem piękne planety. Powoli zwiększałem powiększenie. Przy powiększeniu 100 x, obraz był gorszy niż przy 50x. Przy 185x nie potrafiłem sam sobie wmówić że to ma sens.
 4. Do 10 km to proponuję Żabią Wolę. Jeśli może być dalej to Krzczonów lub w okolice Urszulina. Tam jest jeszcze lepiej. Niestety mgły są częstsze, bo w pobliżu są bagna. Z drugiej strony, raczej nikt tam nic nie będzie budował, bo w pobliżu są dwa parki - Narodowy i Krajobrazowy. Pięknie, cicho i ciemno w nocy.
 5. Co to jest to żółte u stóp człowieka?
 6. A później ktoś będzie próbował powtórzyć i z nerwów dostanie wylewu.
 7. Gdyby ta Pani lepiej śpiewała, to może bym sobie ściągną z internetu jedną z jej piosenek jako jedną wielu jakie można tam znaleźć. Plik bym podpisał jej nazwiskiem. Ale niestety za słabo śpiewa. Niech żałuje że tego nie zrobię.
 8. Proszę o rezerwację ES 14 mm do piątku. Muszę porozmawiać z "mikołajem" :-). Pozdrawiam, Tomasz B.
 9. Dzięki. Trochę się zestresowałem, bo używałem tej folii kilka razy przy obserwacjach przez małą lunetę, ale w weekend zacząłem robić sobie filtr z folii na teleskop 130 mm, przez który mam zamiar obserwować plamy.
 10. Możesz napisać co Ci się przytrafiło? Nie mam tak dużego teleskopu, ale miałem w planie pooglądać słońce z wykorzystaniem folii.
 11. Ponieważ jestem mocno początkujący, to napiszę że gdybym miał takie jak wersja 1 to bym się cieszył. Gdybym miał takie jak wersja 2 to bym skakał z radości.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.