Jump to content

TomaszB

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  224
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

164 Good

About TomaszB

 • Rank
  Antares

Informacje o profilu

 • Skąd
  Lublin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Super animacja. Spróbuję zapolować na tą kometę za kilka dni, gdy będzie widoczna wieczorem, a nie nad ranem :-). PS. Teraz zobaczyłem czym fotografowałeś. Cóż. Mam "trochę" gorszy teleskop :-).
 2. Jaka cena? Może stanę w kolejce jeśli by się zwolniły .
 3. To coś na zdjęciach, wygląda jak układanka pod naiwne dzieci, które wychowały się na japońskich filmach rysunkowych, albo na komiksach. Daj sobie spokój z tym zakupem. Dopisek: Na początek dobrym wyborem, będzie coś z tego co zaproponował @fizyk5. Lornetka może nie robić odpowiedniego wrażenia na dziecku, a tak obaj będziecie mieli dużo radości z obserwacji. A zestawy można powoli rozbudowywać w miarę wciągania się dziecka w astronomię.
 4. Nie wiem co lepsze, przesuw kliszy w smartfonie, czy zwierciadło w refraktorze .
 5. Chętnie. Tylko niech pogoda się trochę poprawi. Właśnie wróciłem do domu, po kilku godzinach na dworze. Przez wiatr, jest bardzo nieprzyjemnie.
 6. Pogorszyło się, bo ciągle powstają nowe domy, ale jest znośnie i blisko. Do tego to lekka górka, także wilgoć nie pojawia się za szybko. tutaj.bmp
 7. To i ja dorzucę swoją wersję, którą dałem we własnym wątku, nieświadomy, że jest zbiorowy :-). Nikon D7200, Sigma 150 F 2,8 przymknięta do 3,2; EQ 3-2, 90x25s, lekkie chmurki, niebo Bortle 4. Przy okazji - @Zybert , fotografowałeś z Żabiej Woli?
 8. Cześć, po długim czasie udało mi się wybrać na zdjęcia nieba. Proszę o komentarz. Nikon D7200, Sigma 150 F 2,8 przymknięta do 3,2; EQ 3-2. 90x25s (przy 30 s, jeszcze nie było poruszonych gwiazd, ale wolałem lekko skrócić czas, bo dawno nic nie fotografowałem a chciałem przywieźć trochę materiału nadającego się do obróbki) ISO 4000, DARK'i, BIAS'y, FLAT'y. Lekkie chmurki, niebo Bortle 4.
 9. Nie ma kategorii DRAMAT.
 10. Możesz dać link do tego programu? Nie mogę znaleźć.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.