Jump to content

TomaszB

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  238
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

184 Good

About TomaszB

 • Rank
  Antares

Informacje o profilu

 • Skąd
  Lublin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. O tempora, o mores! jak zakrzyknął Cyceron [ponad 2 000 lat temu. Niestety ale Ty @wessel wpisujesz się w ten typ wypowiedzi. Czasy się zmieniają. Ogólnie cenię Twoje zdjęcia i Twoje wpisy, ale tutaj "popłynąłeś". PS. Głowę mam siwą i dorosłe dzieci.
 2. DSC_2746_00001.jpg.0f095ef1603f4b242ac161fb3ba55093.jpgMammals nad Lublinem :-)

   

  1. suchyy
  2. suchyy

   suchyy

   Też przed chwilą fociłem te Mammatusy, zaraz sprawdzę co z tego wyszło.

  3. suchyy

   suchyy

   Jedna z dzisiejszych fotek. Mammatus w Lublinie, tuż przed burzą ok. 19:

    

   Mammatus1_24-06-2021_ok19_Lublin.jpg.04fdd3e5fe3c42d29b63d3ddb263ff34.jpg

    

   ... resztę fotek wrzuciłem: TUTAJ.

 3. Skoro jedyne na co Was stać to GIF'y i wycinanie fragmentu zdania, to gratuluję merytorycznego podejścia do tematu.
 4. A masz gwarancję, że nie przejedzie Cię samochód. Nie masz - nie chodź po ulicy.
 5. Znowu trafiłeś kulą w plot. Poczytaj o śmiertelności wścieklizny, następnie o rocznej ilości zgonów wśród ludzi przed wprowadzeniem szczepień zwierząt (nie da się zaszczepić wszystkich dzikich zwierząt) i teraz. Muszę Cię zmartwić - z nauką nie wygrasz.
 6. Żona, dwoje dzieci, ja - zaszczepieni, bez poważnych skutków. Żona i ja lekka gorączka około 37 st C. Syn gorsze samopoczucie, córka - nieomal bez jakichkolwiek objawów. Oczywiście każdego 2-3 dni bolało miejsce iniekcji.
 7. Dotknąłeś bardzo istotnej sprawy. Reklamowanie leków - z drobnymi wyjątkami np. leki przeciwgorączkowe jest zakazane. To co widać w reklamach, to suplementy diety, dla których nie potwierdzono działania terapetycznego. Dokładnie jak jest w przepisach, nie pamiętam, bo już się tym nie zajmuję. Prawie ćwierć wieku przepracowałem w farmacji, przy produkcji i badaniu produktów leczniczych i śmieszy mnie gdy ktoś opowiada o dopuszczaniu nieprzebadanych produktów na rynek, lub o tym że wytwarzanie szczepionek to taki super interes. Marże są wysokie, bo koszt badań i wprowadzenia
 8. Zależy jaką cenę szczepionki chcesz uwzględnić do obliczeń.
 9. Chodzi mi różne szczepionki. Ta na COID to tylko jedna z wielu dostępnych na rynku. Porozmawiaj z lekarzem o kosztach dziennej dawki leków na gruźlicę i kosztach szczepienia. Można się mocno zdziwić.
 10. Jeśli ktoś chce nabijać kasę koncernom farmaceutycznym, to wystarczy się NIE SZCZEPIĆ. Zaszczepiony nie choruje, także przestaje kupować leki. Na lekach zarabia się dużo lepiej niż na szczepionkach i regularnie co jakiś czas. Dlatego państwa namawiają do szczepień. Chodzi o niższe koszty opieki zdrowotnej dla kraju.
 11. Faktyczne przeciwwskazania są baaardzo rzadkie.
 12. Jeśli wszyscy którzy mogą zaszczepią się, to obecność wirusa w społeczeństwie nie będzie miała większego znaczenia. Wirus będzie niegroźny dla zaszczepionej większości. Ci którzy nie mogą się zaszczepić, będą równie zagrożeni jak teraz. Ci którzy nie chcą się zaszczepić ryzykują swoim zdrowiem i życiem, na własne życzenie.
 13. Pręt ma 12 mm średnicy; 250 mm długości część "gładka" + 9mm gwintu. Gwint zewnętrzny ma "po wierzchu" 8,4 mm, między zwojami 7,9 (pewnie to coś z cali) dokładnych danych gwintu nie mam jak zmierzyć. Nagwintowany otwór ma 5,2 mm, głębokość 26,4 mm (pewnie bez znaczenia).
 14. Mogłeś powiedzieć fotografowi, że Merkury jest wyżej :-).
 15. Piękne. Aż się prosi o wydruk w dużym formacie. Oglądam na 27 calach, ale to za mało.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.