Jump to content

TomaszB

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  110
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

69 Neutral

About TomaszB

 • Rank
  Regulus

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To i ja wstawię efekt swoich obserwacji, zwłaszcza, że to była czwarta zarwana noc. Pierwszej - jedyna chmura na horyzoncie zasłoniła kometę. Drugiej - wstałem za późno i było za jasno. Trzeciej - chmury. Wreszcie czwarta noc. Wstałem o 1:30. Zacząłem ustawiać ostrość na gwiazdach, ale jeszcze byłem zaspany i kiepsko widziałem. Zrobiłem próbne zdjęcie by zobaczyć jak wychodzi, a tu JEST. Nawet nie zdążyłem jej znaleźć a na zdjęciu ją złapałem :-). Później na zmianę oglądałem przez lornetkę 25x100 (niesamowity widok) i roiłem zdjęcia, ażz zaczęła znikać w blasku świtu.. Kilka poniżej:
 2. Gratuluję. Szukałem jej dzisiaj na niebie. O 3 na horyzoncie miałem chmurę. Jedna ale skutecznie zasłaniała część wschodniego horyzontu, gdzie spodziewałem się komety. Później na krawędzi chmury pokazała się Wenus i jej zrobiłem kilka zdjęć, ale większość przez mgiełkę. O 4 uznałem, że jest za jasno i nic z tego nie będzie.
 3. 2 jest jakaś wyprana ze szczegółów. Nie chodzi tylko o ostrość, ale również o kontrast.
 4. Aż boję się myśleć o takiej sytuacji.... To by raczej doprowadziło do szybkiego wzajemnego wybicia się mężczyzn :-). Ale to zdjęcie moim zdaniem jest..., trochę zepsute w obróbce.
 5. Gratuluję spotkania! Żołny to piękne ptaki.
 6. Dzisiaj około 8 rano wyjechałem z córką na przejażdżkę. (Żona przygotowuje syna do egzaminów na koniec 8 klasy.) Po 4,5 km usłyszałem stukanie jakby kamyk przyczepił mi się do bieżnika. Zatrzymałem się by go wyjąć, ale kamyka już nie było. Powietrza w tylnym kole prawie też. Powrót z prowadzeniem roweru był średnio przyjemny. Za to córka robiła sobie kółka, odjeżdżała w bok, czasem do przodu i godzinkę jeszcze pojeździła :-). Po powrocie zakleiłem przebitą dętkę i kupiłem nową, na zapas, by zawsze mieć ze sobą gdy jedziemy na wycieczkę. Zabawne. Jeździmy często w 4 osoby, i jak na razie ja 2 razy złapałem gumę. Oni nigdy. Poprzednio na szczęście bliżej domu, gdy już wracaliśmy.
 7. Gdy mam możliwość, to od kwietnia do października wyjeżdżam 3-4 razy w tygodniu na krótkie przejażdżki, typu 15-20 km, czasem do 30 km. Po prostu dla psychicznego odpoczynku. Ciekawie się jeździ po centrum miasta o 6-7 rano w niedzielę :-). Polecam. Z siodełka miasto wygląda zupełnie inaczej. W dodatku wszystko w promieniu 10 km jest blisko.
 8. Super. To piękny fragment nieba :-).
 9. Wybieram drugie. A gdyby było trzecie jeszcze odrobinę szerzej, to bym wybrał trzecie :-).
 10. To jak już o naprawach lornetek. Czy ktoś jest w stanie naprawić lornetkę w której odłamano okular? Lornetka DO Silver 10x50. Kilka lat temu dzieci się nią pobawiły...
 11. Niestety nie mogę przyjechać :-(. Pokomplikowało mi się w pracy. Czekałem czy jednak może coś się uda, ale już nie ma szans. Czy gdzieś jeszcze muszę to zgłaszać?
 12. Mam EQ 3-2, który pozwala patrzeć nad barierką balkonu :-).
 13. Zastanawiam się nad nim, bo na co dzień mogę patrzeć tylko z balkonu. Ciągle chodzi mi po głowie coś tej wielkości.
 14. To ja z ciekawości spytam: Jak wrażenia z używania teleskopu bresser 130/650? Czy Coś Ci w nim nie pasowało, czy po prostu masz możliwość używania czegoś większego?
 15. Żeby porządnie obrobić, to trzeba mieć co. Zdecydowanie lepiej jest dłużej naświetlać. Kupiłem EQ3-2, bo mam obiektywy do 300 mm i w planach dłuższe. Wstrzymałem się z zakupem, bo muszę skupić się na nauce wykorzystania tego co mam. Stackuję w DSS, potem LR.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.