Jump to content

TomaszB

Społeczność Astropolis
 • Posts

  264
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by TomaszB

 1. Cześć, kupię adapter umożliwiający podłączenia obiektywów z mocowaniem Nikon F do kamerki z noskiem 1,25" lub 2''. Pozdrawiam, Tomasz B.
 2. Dzięki. Gdy podglądałem wpływ Wavelet w RegiStax to pokazywał właśnie takie pionowe artefakty jak w tym co wstawiłeś, ale bez zaznaczenia Przerwy Cassiniego. Pewnie kwestia dobrania parametrów, którego muszę się nauczyć. Powalczę z innymi filmikami i spróbuję coś uzyskać, ale obawiam się że wszystko jest na podobnym lub gorszym poziomie. Newton 650/135 jest "trochę" za mały by uzyskać super jakość przy tak małym obiekcie.
 3. Wygięcia nie wykluczam, ale starałem się by go nie było. "Na oko" wszystko było prosto . Link do stacka bez żadnej obróbki. Potem walczyłem z nim różnymi sposobami, ale mistrzem obróbki to ja nie jestem :-). https://www.dropbox.com/s/5huw0vienpsqikp/D72_4827_pipp_lapl5_ap13.tif?dl=0
 4. Niewiele zwojowałem. Właściwie to nie jestem przekonany, czy taka wersja nie wygląda zbyt sztucznie. Ale przerwy Cassiniego ani pasam równikowego nie dostrzegam. Może uda mi się znaleźć lepszy filmik do złożenia stacka i tam coś więcej będzie widać. Na razie uzyskałem tyle:
 5. Dzięki. Lynkeos jest na inny system operacyjny, także nie dla mnie. Popróbuję Registaxa i jego Wavelets. Gdy zobaczyłem tą funkcję, zastanawiałem się o jakie fale chodzi. Uznałem że pewnie o długość fali, czyli kolory dałem sobie spokój z tą funkcją.
 6. Tiaaa... A co to jest ta dekonwolucja??? Oczywiście zaraz poszukam ale gdybyś mógł tak łopatologicznie napisać jak to działa na plik, kiedy to stosować i jakie daje efekty? Ewentualnie gdzie znajdę opis?
 7. Wiem że moja praca ma daleko do średniej prezentowanych tutaj, ale cieszy uzyskanie nawet takiego efektu. Newton 130/650, Nikon D 7200, Barlow GSO 5x + Baader 2.25x :-). Trochę ciemno i nie za ostro, ale zabawa była.
 8. Zrobiłem tak jak napisałeś, do tego wyrzuciłem mnóstwo niepotrzebnych plków AVi i TIF i pomogło. Ciekawe, czy program trzyma gdzieś w pamięci komputera rzeczy które mu potem przeszkadzają, czy też jest inna przyczyna?
 9. Cześć, od dwóch dni usiłuję zestakować róże filmiki i ciągle na koniec procesu wyświetla mi komunikat o błędzie zapisu pliku. Czy ktoś z Was miał kiedyś taką sytuację? Pozdrawiam, Tomek B.
 10. W Lublinie cud miód i orzeszki :-). Może kolejny Jowisz wyjdzie mi lepiej...
 11. Walczyłem ze "swoim" Jowiszem. Coś tam nawet uzyskałem. Otwieram wątek by pokazać co mi wyszło i ... @Przemo23 rozwalił mnie swoją wersją. Ale trudno. Wstawię swoje wypociny, bo muszę choć tak podziękować za rady.
 12. Super Ci wyszło. Ja nawet nie zacząłem szukać tam księżyców :-). Przerobiłem w automacie TIFF na JPG i wrzuciłem by się pochwalić że wreszcie coś zadziałało :-). Muszę pobawić się tymi programami i zobaczę co uda się "wyrzeźbić".
 13. Dzięki jeszcze raz. Dzisiaj zostałem rano w domu i mogłem spokojnie usiąść do komputera jak dzieci poszły do szkoły :-). Wrócę do tematu wieczorem. Pozdrawiam, Tomek B.
 14. Dzięki wszystkim za rady. Zrobiłem tak: W PIPP - wyrównałem klatki i przekonwetowałam plim *.MOV na *.AVI. Wrzuciłem do Autostakkerta ale twardo uważał że potrzebuje nieskompresowanego pliku. Tak zaznaczyłem przy konwersji, ale nic to nie dało. CO ciekawe filmik w *.MOV trwał 1 minutę i 2 sekundy, zaś *.AVI 18 minut i 38 sekund . Wrzuciłem plik do RegiStax i on zestackował wszystko. Efekt w załączeniu:
 15. Dzięki, właśnie to zrobiłem ale Autostakkert twierdzi że nie może przeczytać pliku, bo może pracować tylko z nieskopresowanymi. Walczę dalej. Mam jeszcze godzinę do wyjścia z domu :-).
 16. Bo to pierwszy program jaki 2-3 lata temu znalazłem w sieci. Kiedyś próbowałem go i coś tam wychodziło. Teraz nie szukałem czegoś innego, tylko chciałem spróbiwać tego co znałem. Za chwilę spróbuję Autostakkerta i zobaczę co wychodzi.
 17. Mam do Was pytanie. Zrobiłem kilka filmików i usiłuję je zestakować w Regi Stax 6. Najczęściej otrzymuję białą klatkę, czasem z jakimiś artefaktami, raz dostałem obraz jak w załączeniu, ale to chyba po prostu pierwsza klatka. Czy powodem może być to że na kolejnych klatkach planeta przemieszcza się przez kadr?
 18. Obie wstawki bardzo dobre. Gratuluję.
 19. Wspaniałe te Wasze planetki. Obserwowałem w sobotę Newton 10" na dobsonie na Polesiu i w niedzielę Newton 5" z balkonu w Lublinie ale na montażu paralaktycznym i tak czystego widoku Jowisza i Saturna jeszcze nie miałem. Porwałem się nawet na kilka filmików i jak obrobię to pokażę co mi wyszło. Teraz czaję się na WCP.
 20. Brawo. 120 s, przy 750 mm ogniskowej to nie jest zły wynik. Napisz coś więcej o stack'owaniu i obróbce.
 21. Dodam, że naoglądałem się mnóstwo jasnych bolidów, w tym taki, którego widziałem przez szybę samochodu mimo włączonych długich świateł. W weekend dobiorę się do zdjęć z szerszego kąta. Tam coś więcej powinno być,
 22. Dodam jeszcze jedno zdjęcie z próby uchwycenia przecinania serca przez strzałę . Tym razem z 12 sierpnia z 22:21, czyli pora maksimum. I znowu prawie się udało :-(. Miejsce to znowu Wytyczno, na Polesiu. Dzisiaj niestety nie pojechałem za miasto, na kontynuacje łowów :-(.
 23. Oba rozwiązania są dobre. Na heq5 uzyskasz dłuższe czasy i możesz coś wyciągnąć z tła. Do tego pomiędzy klatkami zawsze jest chwila przerwy. Złośliwość rzeczy martwych powoduje, że (w moim przypadku) właśnie pomiędzy klatkami przelatuje najwięcej perseidów.
 24. Dzięki. Zaskoczony jestem że aż tak widać światło z Sianek.
 25. Ja mam z 08.08 z okolic Wytyczna, czyli z Polesia. Prawie trafił w serce :-).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.