Jump to content

M.C

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  68
 • Joined

 • Last visited

Status Updates posted by M.C

 1. Czy to normalne że 120 na 430 klatek musiałem odrzucić z powodu wiatru? Posiadam SW SA i robiłem sesję na APS-C 88mm i porobiły mi się wzorki na sporej liczbie zdjęć. Zapewne na droższych montażach by było lepiej, ale warto się zapytać :)

  dobrySample.JPG

  wiatrowySample.JPG

  1. Show previous comments  5 more
  2. beny

   beny

   Aha, no i nie napisałeś jak długie robisz ekspozycje.

  3. M.C

   M.C

   Dobrze czyli pasek do zdjęcia, statyw zastanawiałem się nad kupnem bez głowicy, więc w takim razie też kupię. Poziomuję go przed ustawianiem na polarną.

   Ekspozycje maksymalną jaką udało mi się zrobić bez poruszenia to 20s przy 88mm na APS-C. Ostatnio prawie na 30s było dobrze ale po kilku próbach ustawienia na cel zdezelowałem polarną.

  4. calla

   calla

   Hej, złoż statyw przynajmniej o jedną sekcję, zamocuj montaż bezpośrednio. Ustaw polarną mniej więcej. Wyceluj w obiekt, i popraw ustawienie polarnej, potem popraw obiekt pokrętłem na L-ce i guzikami na montażu, żeby już nie szarpać się ze sprzęgłem od montażu. Na 88mm to z 2 minuty powinien ciągnąć.

 2. Opłaca się łapać Plejady M45 na 105mm APS-C, czy odpuścić i znaleźć na dzisiaj inny obiekt?

  plejady.PNG

  1. Show previous comments  2 more
  2. Tuvoc

   Tuvoc

   Aktualnie walczę z IC 405 oraz IC 410 (oczywiście będziesz mieć obie w kadrze). Pamiętaj, żeby zacząć maksymalnie jak najwcześniej!

  3. M.C

   M.C

   @Tuvoc a wiesz może czy tak jak głowa konia lepiej mieć Ha, czy na zwykłym aparacie się uda nazbierać?

  4. Tuvoc

   Tuvoc

   Pytanie co masz na myśli mówiąc o zwykłym aparacie. Mam modowanego Canona eos 1100d i wczorajsze 3.5 godz. wystarczyło. Mam też 2 godz. h-alpha i dziś spróbuję dozbierać ile się da.

   Zresztą głowa konia też wcale nie wymaga wodoru, chociaż oczywiście warto zawsze mieć :)  

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.