Jump to content

Zaurak

Społeczność Astropolis
 • Posts

  15
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Zaurak's Achievements

5

Reputation

 1. Wielkie dzięki za Odpowiedz . Biorąc po uwagę opinię kolegów powyżej wiem że HEQ5 jest bardzo dobrą inwestycją ale też kosztowną. Zdaję sobie sprawę że w tym hobby zasada cena=jakość jest święta i nienaruszalna. Jednak każdy od czegoś musi zacząć a wizja wydania 3 tyś na montaż odrobinę mnie przeraża . Po dzisiejszym przeglądaniu opinii i innych wpisów w Internecie doszedłem do wniosku aby zastanowić się nad Głowica Sky-Watcher Star Adventurer. Podobno jest dobry na start i oferuje stosunkowo dobrą jakość do ceny. Sam na początek szaleć nie zamierzam ogniskowa 200 to na 100% max głębszy kosmos może za rok dwa. Chciałbym tylko się dowiedzieć czy ten star adventuruer jest dobry na sam początek, bo pomimo kilkuletniego stażu w wizualu astrofotografia u mnie leży i idę drobnymi kroczkami w tą lepszą stronę . Dzięki też innym za udzielenie się w temacie
 2. Cześć. Przychodzę do was z nową garścią zapytań jaki ma być mój następny ruch w przygodzie z astrofotografią. Więc zaczynając, od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Canona 60D i korzystając z bardzo wyjątkowej pogody podczas dzisiejszego weekendu dość ostro go męczyłem . Jestem z tego aparatu bardzo zadowolony, lecz musze nadać swojemu budżetowi nowy cel na najbliższe miesiące. I tu wchodzi pierwsze zapytanie obiektyw do aparatu czy prowadzenie do aparatu na początek ( aparat ma w zestawie 18-55)? Drugie Pytanie jakie prowadzenie. Patrząc na mój budżet i to że zaczynam przygodę z astrofotografią to przeglądałem 3 opcje: Montaż paralaktyczny EQ5 + napęd Montaż paralaktyczny EQ3-2 + napęd Głowica astrofot. Star Adventurer MINI Tak wiem że to nie są montaże wybitne ale budżetowo niestety na więcej na razie nie mogę. I trzecie ostatnie zapytanie jaki obiektyw. W temacie obiektywów jestem całkowicie zielony i tu musze się w 100% posłużyć waszą wiedzą. Takie dodatkowe informacje: Skala bortle'a 4 Wieś Miejsce obserwacji własne podwórko Budżet: Na montaż 2000-2500 zł Na obiektyw 1000 +- 300 zł Mam nadzieję że załączyłem całość w dobrym temacie, jeśli nie z góry przepraszam.
 3. https://www.olx.pl/d/oferta/aparat-canon-60d-w-pieknym-sklepowym-stanie-CID99-IDKHTCU.html?fbclid=IwAR0dM9cMIolPeJAXcfV9TU0iiLju9_7sTape9qJvFHeDJo1jkLpWRGUhaSM Udało Mi się znaleźć taką ofertę. Aparat wygląda Dobrze jego przebieg też jest w miarę niezły. Dobry Do Pierwszego Zakupu ?
 4. Czyli widzę że mam spotkanie z brutalną rzeczywistością No cóż trzeba się przełamać i chyba poszukać jakiś używanych lepszych aparatów w mojej okolicy bo chyba tylko mi to pozostaje. Dzięki za pomoc. Życzę pogodnych nocy. Pozdrawiam
 5. Na razie chciałbym rozpocząć od zwyczajnej Astrofotografii na Statywie, aby wpierw nauczyć się ogólnych parametrów i ustawień odpowiednich do Focenia A docelowo skompletować Zestaw złożony z EQ5 wraz z prowadzeniem oraz tuby optycznej Sky-Watcher BKP 150/750 OTAW ale jest to już raczej cel na najbliższe 2-3 lata. I to czego zapomniałem dodać to chciałbym aby taki aparat był nowy co jest spowodowanie dość nieprzyjemna sytuacją z zakupem używanego sprzętu.
 6. Cześć. Przychodzę do was z zapytaniem które każdy zna i z którym każdy się mierzył, a konkretnie jaki pierwszy aparat do rozpoczęcia przygody z Astrofoto. O ile w obserwacjach wizualnych mam już kilku letnie doświadczenie i staż na Syncie 8 to moja astrofotografia ogranicza jedynie do robienia zdjęć planet i drogi mlecznej przy pomocy telefonu. I tu pojawia się problem gdyż nie jestem dobrze rozeznany w parametrach lustrzanek i nie wiem jaką wybrać na początek, dlatego proszę was o rady i pomoc. Z góry dzięki za pomoc. Budżet 2500 zł (+-300zł) Skala Bortle’a 4 Miejsce Zamieszkania Wieś 10 km w linii prostej do najbliższego miasta A na dole moje najlepsze zdjęcie DM które udało mi się wykonać telefonem. Proszę Nie bić Za Jakość Zdjęcia
 7. Cześć. Podczas niedawnych obserwacji zobaczyłem że moje okulary jednak wymagają dość pilnego czyszczenia. Wiem że czyszczenie powinno się próbować wykonywać gruszką fotograficzną, jednak po wstępnym oczyszczeniu gruszką fotograficzną nadal jest zauważalny wyraźny nalot, coś w stylu plam na okularze wraz z poprzyklejanym kurzem. Jaki najlepszy sposób polecacie? Ciepło pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.
 8. Dziękuję za nakierowanie w przyszłych inwestycjach. Jeżeli chodzi o newtony jakieś choć pewnie znikome doświadczenie posiadam gdyż od pół roku bawię się w wizualna przy pomocy synty 8. Jeżeli chodzi o montaż zostałem nakierowany za co serdecznie dziękuje. Jednak drugim niezbędnym elementem jest lustrzanka. Jaki model z doświadczeń sprawuję się najlepiej w stosunku do ceny? budżet 2000-2500 PLN
 9. Dlatego spytałem się osób na tej grupie o zdanie gdyż wiem że są tu osoby bardzo doświadczone. Moje dodatkowe zapytania wynikają głównie z niewiedzy oraz wyżej wspomnianego zmieszania. Wiec formułując nowe zapytanie do tuby 150/750 lepiej dołożyć montaż tego typu https://deltaoptical.pl/montaz-eq5-synscan-statyw-neq5 ? Czy jest on na tyle stabilny aby zdjęcia były w miarę zadowalającej jakości ?
 10. Dziękuję za opinie. Jednak powołując się na ten film. Jestem delikatnie jeszcze bardziej zmieszany.
 11. Witam wszystkich. Dzisiejszego dnia chciałbym zadać wam pytanie oraz poznać waszą opinię. Pierwsze zapytanie, a bardziej opinia chodzi o montaż EQ3-2. Co sądzicie o tym montażu, pytam gdyż jestem dość zakłopotany. Po paru dniach szukania opinii na temat montażu, i spotkałem się z dwoma typami opinii pierwszą, że montaż na początek jest dobrym wyborem i pozwala na pierwsze zapoznanie z astrofotografią oraz drugą że montaż jest słaby, niestabilny i bardzo szybko go porzucę i przesiądę się na coś większego. Oglądając wiele filmów na yt z EQ3-2 w roli głównej jakość zdjęć była dobra nawet przy użyciu aparatów niskiej i średniej jakości ( wiem że to w dużej mierze zasługa dobrej obróbki zdjęcia jednak w głównej mierze chodzi mi o zbieranie światła) docelowo na montażu znajdowała by się tuba optyczna 150/750 oraz lustrzanka. Oraz Drugie pytanie które było zadawane najprawdopodobniej wiele razy czyli jaki aparat na początek do opisanego powyżej EQ3-2. Budżet 2000-2500 PLN. Najlepiej aby aparat był nowy. Warunki obserwacyjne: Wieś Skala Bortle 4 Miejsce obserwacji podwórko. Z góry dziękuje za opinie i odpowiedzi. Oraz życzę pogodnego nieba
 12. Dzięki za opinie. Po wysłuchaniu rad bardziej doświadczonych osób, doszłem do wniosku że na razie zakupie lustrzankę z obiektywem o średniej ogniskowej popróbuje ze zdjęciami w szerokim planie i t-ringa do dobsona i popróbuje z planetami i księżycem. A może za 2-3 lata po uzbieraniu odpowiedniej sumy oraz nabraniu doświadczenia spróbuję z jakąś tubą optyczną i montażem. I tu moja ostatnia zapytanie, iż jestem na grupie od niedawna czy toczyły się na forum dyskusję na temat aparatów do astrofotografii w jakiś cenach w moim przedziale. Jeszcze raz dziękuje za opinię i życzę szczęśliwego nowego roku i jak najwięcej pogodnych nocy w 2020 roku.
 13. Witam. Mam zapytanie dotyczące astrofotografii. Wiem że temat był już wiele razy poruszany jednak chciałbym pozyskać dodatkowe informacje. Od ponad 5 lat interesuje się astronomią, zaledwie parę miesięcy temu udało mi się zakupić 8' dobsona widoki są obłędne. Jednak w ostatnim czasie zainteresowała mnie astrofotografia. Próbowałem robić zdjęcia starym aparatem kompaktowym jednak zdjęcia były katastrofalnej jakości. I w tym momencie mam 3 zapytania. - jaki aparat/kamerkę astronomiczną wybrać na początek do fotografii za pomocą 8' dobsona (bez napędu) w budżecie do 2 tyś zł - jaki montaż/ sprzęt brać pod uwagę podczas późniejszych inwestycji - jaką wiedzę posiadać by fotografować przez teleskop Jeżeli chodzi o warunki to mieszkam na wsi więc problemów z nadmiernym oświetleniem nie mam i ewentualny sprzęt nie musi być zbyt ergonomiczny. Z góry dziękuje za odpowiedzi. I życzę jak najwięcej pogodnego nieba.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.