Jump to content

Zaurak

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

About Zaurak

 • Rank

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć. Podczas niedawnych obserwacji zobaczyłem że moje okulary jednak wymagają dość pilnego czyszczenia. Wiem że czyszczenie powinno się próbować wykonywać gruszką fotograficzną, jednak po wstępnym oczyszczeniu gruszką fotograficzną nadal jest zauważalny wyraźny nalot, coś w stylu plam na okularze wraz z poprzyklejanym kurzem. Jaki najlepszy sposób polecacie? Ciepło pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.
 2. Dziękuję za nakierowanie w przyszłych inwestycjach. Jeżeli chodzi o newtony jakieś choć pewnie znikome doświadczenie posiadam gdyż od pół roku bawię się w wizualna przy pomocy synty 8. Jeżeli chodzi o montaż zostałem nakierowany za co serdecznie dziękuje. Jednak drugim niezbędnym elementem jest lustrzanka. Jaki model z doświadczeń sprawuję się najlepiej w stosunku do ceny? budżet 2000-2500 PLN
 3. Dlatego spytałem się osób na tej grupie o zdanie gdyż wiem że są tu osoby bardzo doświadczone. Moje dodatkowe zapytania wynikają głównie z niewiedzy oraz wyżej wspomnianego zmieszania. Wiec formułując nowe zapytanie do tuby 150/750 lepiej dołożyć montaż tego typu https://deltaoptical.pl/montaz-eq5-synscan-statyw-neq5 ? Czy jest on na tyle stabilny aby zdjęcia były w miarę zadowalającej jakości ?
 4. Dziękuję za opinie. Jednak powołując się na ten film. Jestem delikatnie jeszcze bardziej zmieszany.
 5. Witam wszystkich. Dzisiejszego dnia chciałbym zadać wam pytanie oraz poznać waszą opinię. Pierwsze zapytanie, a bardziej opinia chodzi o montaż EQ3-2. Co sądzicie o tym montażu, pytam gdyż jestem dość zakłopotany. Po paru dniach szukania opinii na temat montażu, i spotkałem się z dwoma typami opinii pierwszą, że montaż na początek jest dobrym wyborem i pozwala na pierwsze zapoznanie z astrofotografią oraz drugą że montaż jest słaby, niestabilny i bardzo szybko go porzucę i przesiądę się na coś większego. Oglądając wiele filmów na yt z EQ3-2 w roli głównej jakość zdjęć była dobra nawet prz
 6. Dzięki za opinie. Po wysłuchaniu rad bardziej doświadczonych osób, doszłem do wniosku że na razie zakupie lustrzankę z obiektywem o średniej ogniskowej popróbuje ze zdjęciami w szerokim planie i t-ringa do dobsona i popróbuje z planetami i księżycem. A może za 2-3 lata po uzbieraniu odpowiedniej sumy oraz nabraniu doświadczenia spróbuję z jakąś tubą optyczną i montażem. I tu moja ostatnia zapytanie, iż jestem na grupie od niedawna czy toczyły się na forum dyskusję na temat aparatów do astrofotografii w jakiś cenach w moim przedziale. Jeszcze raz dziękuje za opinię i życzę szczęśliwego nowego
 7. Witam. Mam zapytanie dotyczące astrofotografii. Wiem że temat był już wiele razy poruszany jednak chciałbym pozyskać dodatkowe informacje. Od ponad 5 lat interesuje się astronomią, zaledwie parę miesięcy temu udało mi się zakupić 8' dobsona widoki są obłędne. Jednak w ostatnim czasie zainteresowała mnie astrofotografia. Próbowałem robić zdjęcia starym aparatem kompaktowym jednak zdjęcia były katastrofalnej jakości. I w tym momencie mam 3 zapytania. - jaki aparat/kamerkę astronomiczną wybrać na początek do fotografii za pomocą 8' dobsona (bez napędu) w budżecie do 2 tyś zł - jak
 8.  W dniu 20.12.2019 o godzinie 17:40 w południkowo-wschodniej części Świętokrzyskiego był widoczny bolid. Pokonawszy dystans około 25 stopni na niebie pomiędzy Pegazem a Delfinem uległ rozpadowi na dwie części, i znacznie wyhamował swoją prędkość przez co jest prawdopodobieństwo upadku jego fragmentów na powierzchnie ziemi. Był widziany od 40 stopni do 30 nad zachodnim horyzontem. Czy na obszarze świętokrzyskiego małopolskiego lub podkarpackiego znajdują się jakieś stacje bolidowe które zaobserwowały to zjawisko?

  1. Alice

   Alice

   A na pewno godzina dokładna? Bo ja widziałem tego wieczora długi bolid o 17:00 z Bydgoszczy o czym napisałem niżej w statusach i MK podesłał jego zdjęcia.

  2. Zaurak

   Zaurak

   Jest to dokładna godzina, gdyż tego wieczoru o 17:20 rozpocząłem obserwacje teleskopowe. Wcześniej nie przebywałem na dworze więc tego wieczoru musiały upaść 2 Bolidy. 

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.