Jump to content

Dziąsło

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Dziąsło

 • Rank

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam Mam podobny refraktorek, chciałbym jednak coś większego. Wiem, że najlepsza do 2000zł byłaby Synta 8 ale mimo wszystko i padłem się na refraktor. Co kupić aby mieć obraz niewiele gorszy od takiej Synta? Nie zależy mi na super powiększeniach A raczej na ostrości.
 2. Mam już jeden mały refraktorek i lornetkę. Chcę teraz coś fajniejszego.
 3. Myślałem raczej o EQ5 na początek, a gdy zaczął bym focic to zamiana na EQ6. Faktycznie chyba trzeba kupić Synte 8 lub jakieś GSO a jak szaleć z refraktorem to dopiero gdy uzbieram fundusze na jakies edka.
 4. W znanym sklepie jest właśnie promocja na Sky watcher BK150/1200. Poważnie się zastanawiam czy Synta 8 czy nie w/w achromat plus do tego jakiś solidny używany montaż. Chciałbym sprzętem uchwycić już jakieś DSy i może w przyszłości astrofoto. Na razie głównie obserwacje z żona i dziećmi
 5. No właśnie ta kolimacja trochę kłopotliwa. Może więc lepszy byłby refraktor na to niezbyt ciemne niebo
 6. Witam. Na wstępie chciałem się przywitać. Na imię mam Michał i mieszkam 40km od Warszawy. Moje SQM wynosi 20,36. Krótkie pytanko, czy taka Synta 8 sprawdzi się u mnie czy może lepiej dozbierać do jakiegoś refraktorka konkretnych rozmiarów?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.