Jump to content

Dziąsło

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About Dziąsło

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja jeszcze dodatkowo interesuje się: -modelarstwem kolejowym -koleją -historią -zaawansowaną technologią przyszłości -ciekawymi teoriami spiskowymi -motoryzacją
 2. Opozycja i po opozycji. Mam już dość tej pogody. Nie pamiętam tak deszczowego października.
 3. Absolutnie nie ma to najmniejszego sensu. Właśnie wracam do domu i myślałem nad jakimś wypadem ale zrezygnowałem.
 4. Cześć, ja też mieszkam niedaleko Ciebie, okolice Grodziska Mazowieckiego. W tym obszarze jest dość jasno. Możesz spróbować podjechać w okolice Mszczonowa tam w lesie przy trasie na Tarczyn po ok 3km jest skręt nad jeziorko. Jakby ktoś się wybierał na obserwacje w te lub inne rejony po tej stronie Wisły to chętnie dołączę.
 5. Witam Mam podobny refraktorek, chciałbym jednak coś większego. Wiem, że najlepsza do 2000zł byłaby Synta 8 ale mimo wszystko i padłem się na refraktor. Co kupić aby mieć obraz niewiele gorszy od takiej Synta? Nie zależy mi na super powiększeniach A raczej na ostrości.
 6. Mam już jeden mały refraktorek i lornetkę. Chcę teraz coś fajniejszego.
 7. Myślałem raczej o EQ5 na początek, a gdy zaczął bym focic to zamiana na EQ6. Faktycznie chyba trzeba kupić Synte 8 lub jakieś GSO a jak szaleć z refraktorem to dopiero gdy uzbieram fundusze na jakies edka.
 8. W znanym sklepie jest właśnie promocja na Sky watcher BK150/1200. Poważnie się zastanawiam czy Synta 8 czy nie w/w achromat plus do tego jakiś solidny używany montaż. Chciałbym sprzętem uchwycić już jakieś DSy i może w przyszłości astrofoto. Na razie głównie obserwacje z żona i dziećmi
 9. No właśnie ta kolimacja trochę kłopotliwa. Może więc lepszy byłby refraktor na to niezbyt ciemne niebo
 10. Witam. Na wstępie chciałem się przywitać. Na imię mam Michał i mieszkam 40km od Warszawy. Moje SQM wynosi 20,36. Krótkie pytanko, czy taka Synta 8 sprawdzi się u mnie czy może lepiej dozbierać do jakiegoś refraktorka konkretnych rozmiarów?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.