Jump to content

astrokrec

Społeczność Astropolis
  • Content Count

    3
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About astrokrec

  • Rank

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. Mapy nieba fizycznej jeszcze nie mam, z aplikacji to obecnie korzystam z SkyMap oraz SkySafari. Odnajdywanie - po zdjęciach, otoczeniu (tzn. pobliskie gwiazdy łatwe do identyfikacji itp.). Słyszałem, że Stellarium to najlepszy program do pomocy samemu sobie podczas obserwacji, polecasz?
  2. Teraz szybciutko sprawdziłem i mam SQM na poziomie 20,62, aczkolwiek niedaleko mnie (tak blisko że dam radę pójść choćby na nogach) mam delikatnie lepsze warunki (gdzieś tak o 0,2 poprawa)
  3. Dzieńdoberek, Obecnie jestem na etapie interesowania się astronomią, mój pierwszy teleskop (Synta 8) dopiero przede mną, jednak zacząłem się zastanawiać jaki wpływ będzie miało zanieczyszczenie światłem na jakość moich obserwacji? Według tej mapy moja okolica w skali Bortla ma 4 stopień zanieczyszczenia światłem. To sporo czy raczej okej? Mimo wszystko chciałbym, by były one przyjemne również dla oka. Przy okazji chciałbym zapytać o jakiekolwiek porady dla początkującego, coś co wiedzieć powinien a niekoniecznie wie. Dziękuję!
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.