Jump to content

Andrzej87

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  32
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

19 Neutral

About Andrzej87

 • Rank
  Alderamin

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Milanówek
 • Sprzęt astronomiczny
  Newton GSO 12", ES 18mm, Baader Ortho 6mm

Recent Profile Visitors

374 profile views
 1. Czy mogę jeszcze przedłużyć przez Astrozloty pobyt o jeden dzień do środy? Wiem, że już po terminie, ale okazało się, że mogę zostać dłużej i bardzo chętnie skorzystałbym z takiej możliwości.
 2. Cześć, Poszukuję transportu na astrozlot w Bieszczadach. Czy jest tutaj ktoś z okolic Warszawy, kto ma jeszcze wolne miejsce w aucie i chciałby mnie zgarnąć ?
 3. Na Astrozloty.pl jest napisane, że termin płatności to 10 kwietnia. Czy to już nieaktualne?
 4. 09:44:26: Stacking error: input images have different sizes - czy wszystkie klatki mają ten sam rozmiar?
 5. Ja i Przemotar będziemy od ok. 18-19 w Lisowoli. Jak ktoś chce dołączyć niech da znać na priv.
 6. Pogoda na Mazowszu delikatnie mówiąc ostatnio nie rozpieszcza, ale zgodnie z kilkoma różnymi prognozami możemy liczyć na okienko pogodowe w noc z poniedziałku na wtorek. Będzie zimno, ale może znajdą się jacyś chętni na wypad gdzieś na południowym zachodzie od Warszawy?
 7. Super praca . Nie zdawałem sobie sprawy z tego, jak szybko topnieje pokrywa lodowa na Marsie. Czy ostatnie 4 zdjęcia na wykresie są odwrócone (czapa lodowa jest widoczna na dole)?
 8. Cześć! Postanowiłem trochę poszerzyć wiedzę w temacie astronomii. Czy zdąrzyliście już przeczytać wersję "Astronomii Ogólnej" po tłumaczeniu? Czy jest ona warta polecenia dla kogoś z nieuporządkowaną i niekompletną wiedzą podstawową?
 9. Cześć, Planuję dłuższy urlop w głębokich Bieszczadach i poszukuje gospodarza przyjaznego astroamatorom (wiadomo: jak najmniej sztucznego światła, jak najmniejsze zadrzewienie, dobry kontakt, itp.). Od niedawna oglądam pokoje w okolicach Chmielu czy Dwernika, ale może macie kogoś godnego polecenia? Z góry dzięki za odpowiedzi .
 10. Cześć, Poniżej dodałem link do Mazowieckiej Grupy Obserwacyjnej: Czasem udaje się spotkać w kilka osób na obserwacje, więc polecam śledzenie tego wątku . Pozdrawiam
 11. Planuje ktoś z was wypad w teren? Jeżeli pogoda będzie dobra to pewnie wyskoczę na miejscówkę pod Kampinosem.
 12. Podczas pierwszych obserwacji w Kampinosie miałem okazję poznać Pana Grzegorza, który jest leśniczym w Kampinowskim Parku Narodowym. Obecnie Pan Grzegorz dba między innymi o to, aby jelenie nie niszczyły upraw w nocy i bardzo się cieszy na wizyty astronomów w swojej okolicy i poprosił mnie o przekazanie innym amatorom astronomii, że są mile widziani (jelenie boją się ludzi, więc nasza obecność spowoduje, że leśniczy będzie mógł łatwiej pilnować upraw). Miejscówka znajduje się kilka kilometrów na zachód od miejscowości Kampinos pod lasem. W pobliskiej wsi w nocy zgaszone jest światło, aczkolwi
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.