Jump to content

Andrzej87

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

17 Neutral

About Andrzej87

 • Rank
  Alderamin

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Milanówek
 • Sprzęt astronomiczny
  Newton GSO 12", ES 18mm, Baader Ortho 6mm

Recent Profile Visitors

273 profile views
 1. Cześć, Planuję dłuższy urlop w głębokich Bieszczadach i poszukuje gospodarza przyjaznego astroamatorom (wiadomo: jak najmniej sztucznego światła, jak najmniejsze zadrzewienie, dobry kontakt, itp.). Od niedawna oglądam pokoje w okolicach Chmielu czy Dwernika, ale może macie kogoś godnego polecenia? Z góry dzięki za odpowiedzi .
 2. Cześć, Poniżej dodałem link do Mazowieckiej Grupy Obserwacyjnej: Czasem udaje się spotkać w kilka osób na obserwacje, więc polecam śledzenie tego wątku . Pozdrawiam
 3. Planuje ktoś z was wypad w teren? Jeżeli pogoda będzie dobra to pewnie wyskoczę na miejscówkę pod Kampinosem.
 4. Podczas pierwszych obserwacji w Kampinosie miałem okazję poznać Pana Grzegorza, który jest leśniczym w Kampinowskim Parku Narodowym. Obecnie Pan Grzegorz dba między innymi o to, aby jelenie nie niszczyły upraw w nocy i bardzo się cieszy na wizyty astronomów w swojej okolicy i poprosił mnie o przekazanie innym amatorom astronomii, że są mile widziani (jelenie boją się ludzi, więc nasza obecność spowoduje, że leśniczy będzie mógł łatwiej pilnować upraw). Miejscówka znajduje się kilka kilometrów na zachód od miejscowości Kampinos pod lasem. W pobliskiej wsi w nocy zgaszone jest światło, aczkolwi
 5. Jeżeli pogoda się utrzyma to pewnie rozstawię się niedaleko Kampinosu.
 6. Hej, raz na jakiś czas jeżdżę, ale bardziej na południowy-wschód: okolice Kampinosu, Jaktorowa, Rawy Mazowieckiej lub Nowego Miasta nad Pilicą. Na pewno będę chciał w najbliższym czasie popatrzeć jeszcze na NEOWISE o ile pogoda i obowiązki pozwolą .
 7. Może Space Engine? http://spaceengine.org/
 8. Obecnie nie ma nocy astronomicznych, więc kontrast z nieba z ciemnymi DSami jest mały, ale jak będzie okazja, to pewnie i tak będę obserwował .
 9. Cześć, mam 32 lata, mieszkam niedaleko Warszawy interesuję wieloma rzeczami, m.in. kajakarstwem, nurkowaniem, historią, a ostatnio również obserwacjami astronomicznymi. Jestem tu od jakiegoś czasu, ale ten wątek mi gdzieś umknął na początku. Z częścią z was będę miał okazję poznać się osobiście już wkrótce na zlocie, którego nie mogę się doczekać . Pozdrawiam
 10. Niestety następne dni kiepsko się zapowiadają. Może w następny weekend pogoda dopisze.
 11. Zapowiadają się (co najmniej) dwie ładne noce, więc też postaram się wyskaczyć z teleskopem. Prawdopodobnie będę obserwował z miejscówki za Jaktorowem - jak ktoś chce dołączyć niech pisze na priv.
 12. Hej, orientujecie się, czy takie wspólne oglądanie jest już legalne? Poczytałem trochę i chyba tak, ale pod warunkiem zachowania dystansu (2m?)- rozumiecie to tak samo?
 13. Cześć, Mam podobny sprzęt jak Ty: GSO 12" F4, Barlow GSO ED 2" oraz okular ES 18mm 82st, o który pytasz. Jestem zadowolony z tego ES-a i nie zauważyłem różnicy po zmontowaniu z soczewką, aczkolwiek sam jestem jeszcze początkujący, więc nie mam porównania z innymi okularami, ani być może doświadczenia w dostrzeganiu ubytków jakościowych obrazu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.