Jump to content

cst9191

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

About cst9191

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak, to ten program. Dziękuję.
 2. Cześć, potrzebuję informacji odnośnie programu, w którym można podróżować sobie między gwiazdami i przyglądać się im z bliska. Wiem, że ten program jest płatny, ale nie mogę go odnaleźć. Na jednym ze swoich nagrań korzystał z niego prawdopodobnie Astrofaza. Nie chodzi mi o Stellarium. Z góry dziękuję za pomoc.
 3. Piszę się, ale na następny raz, w ten weekend nie wyrobię się niestety. Mieszkam 30km na północ od Rzeszowa, mam dobre niebo(sqm 21,60), kiedyś na pewno Was zaproszę :-)
 4. Zaskoczyłeś mnie... Myślałem że ten obłok który widziałem to cała Andromeda :-) Odnośnie dobrego nieba, to które czynniki z tych które napisałem w 1. poście są najważniejsze? wartości z lightpollutionmap: SQM 21.59 mag./arc sec2 Brightness 0.250 mcd/m2 Artif. bright. 78.5 μcd/m2 Ratio 0.459 Bortle class 4 Elevation 186 meters
 5. U mnie wieje jak cholera, więc też długo się nie nacieszyłem obserwacją, ale mimo wszystko jestem zadowolony, odznaczony Aldebaran, plejady i andromeda. W sumie to też "polatałem" po niebie bez celu, bo widać nawet te ciemniejsze gwiazdy. Przez mój obecny okular Andromeda jest bardzo małym obłokiem, mam nadzieję że nowy okular zapewni znacznie lepsze osiągi
 6. U mnie nareszcie panują świetne warunki do obserwacji, niebo czyste i bardzo ciemne, gwiazdy widać doskonale. Lecę na zewnątrz. Będę miał okazję przetestować porządnie to co aktualnie posiadam. Dziękuję wszystkim za chęć pomocy :-)
 7. Spóźniłem się niestety :-)
 8. @Mariusz Psut tak na szybko znalazłem dwa okulary: Okular Baader Morpheus 12,5 mm 2/1,25" Okular Baader Morpheus 17,5 mm 2/1,25" Oba kosztują tyle samo, czyli 1000zł, czy jesteś w stanie coś o nich powiedzieć? Skoro cena identyczna, to może lepszy będzie ta druga opcja, czyli 17.5mm?
 9. @lulu @Mariusz Psut @Pav1007 Raczej skupię się na obiektach takich jak te z katalogu Messiera i podobne, bo nie ukrywam że już samo odnalezienie M31 dało mi wiele radości. Tylko czy są one już "głębokim niebem"? Jeśli chodzi o budżet, to raczej nie ma problemu z zakupem jakiegoś dobrego sprzętu.
 10. Zależało mi przynajmniej na zarysie planety. Dziękuję za odpowiedzi, wszystko już chyba dla mnie jasne :-) Mam jeszcze pytanie odnośnie sprzętu który posiadam - czy warto wyposażyć się w jakieś dodatkowe elementy? Czy jednak teleskop, elementy z zestawu oraz okular wystarczą?
 11. Dzień Dobry. Od kilku tygodni jestem w posiadaniu teleskopu Sky-Watcher BKP 15075 EQ3-2 z wyciągiem Crayforda 150/750 oraz okularu Sky-Watcher Zoom 8-24mm 1,25". Niestety póki co miałem tylko kilka dni, gdy była możliwość obserwacji nieba. Obserwowałem m.in. księżyc i plejady. Ale przy próbie obserwacji wenus napotkałem problem, mianowicie nie byłem w stanie uzyskać pożądanej jakości obserwacji. Widzę to samo co gołym okiem, tylko trochę powiększone. Żadnych szczegółów planety. Czy problemem jest brak jakiegoś dodatkowego wyposażenia? wartości z lightpollutionmap: SQM 21.59 mag./arc sec2 Brightness 0.250 mcd/m2 Artif. bright. 78.5 μcd/m2 Ratio 0.459 Bortle class 4 Elevation 186 meters Z góry dziękuję za pomoc.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.