Jump to content

Renioo

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  89
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Renioo

 1. Na sprzedaż chłodzona kamera mono Asi 183MM PRO. Z dystrybucji europejskiej, w stanie zasadniczo idealnym, mam komplet sklepowy. Kamera bardzo uniwersalna do planet i DSO, 84% QE, 20.18Mpx, 15000e studni przy małym pikselu i 1.6e read noise, 256MB DDR3 i nawet sporawy sensor Kamera chłodzi się -45 stopni poniżej otoczenia. Proponuje 4300zł z wliczoną wysyłką. Mogę się wymienić z moją dopłatą na inną kamere.
 2. Pewnie mocowanie jest identyczne, mogę Ci wysłać jak chcesz sprawdzić.
 3. Mam praktycznie gotowe zestawy do EQ5. PW.
 4. Renioo

  ASI 294MMC

  Jasne, odnosiłem się do komentarza z "Also using the camera at the native 2x2 allows to have 14bit images whereas the 1x1 binning will be 12 bit." Czyli w 1x1 będę miał 12bit w asi183 i asi294, a w 2x2 14bit w asi294 i dalej 12bit w asi183. Reszta "ogólnie pojętych zalet i wad binowania CMOSów" bez zmian?
 5. Renioo

  ASI 294MMC

  Czy ten 2x2 binning na ASI294MM czymś się różni od tego jakbym zbinował swoją ASI183 do 2x2?
 6. Eqdrive ma srednie opinie, są dobre za to OnStepy, poskładałem już na 7-8 montażach różnej klasy od EQ5 po Losmandy. I nie trzeba używać tego zakichanego eqmoda.
 7. Korzystam z tego przy paskach do swoich montaży i zdaje egzamin https://www.bbman.com/belt-length-calculator/
 8. Realnie trzeba by przewód AWG16 żeby było bezpiecznie i ciężko to będzie fizycznie wlutować na te końcówkę. Wygodne będzie XT60.
 9. Pewnie ASToptics, mają dużo ale drogich adapterów w tym do Losmandy. Ja mam na pewno kołnierz nie firmowy, ale nie mam pojęcia skąd to, kupiłem już taki z montażem. Dopiero zauważyłem patrząc na adaptery, że u mnie śruby się zapierają o kołnierz a nie wchodzą w te "zęby" jak oryginalnie ale działa ok. Wrzucam fotę, może ktoś Ci takie gdzieś dorobi taniej? Mogę też pomierzyć.
 10. To pomyliłem montaże w takim razie, ktoś inny miał tego HD tripoda. Podkładki antywibracyjne coś faktycznie dają? Nie powodują jakiegoś uginania i pojechania ustawienia na polarną?
 11. A nie masz HD Tripoda? Też szukałem czarnego statywu od EQ6. Kupiłem biały bo taki akurat był i w sumie stwierdziłem, że wszystko jedno, ważne że działa PS. malowanie proszkowo po piaskowaniu wyjdzie pewnie ok, malowałem tak kilka rzeczy w tym ramy rowerowe i nigdy nic złego się nie stało.
 12. Będę milszy i zapytam - jaki montaż i jak podłączony?
 13. Cześć, sprzedam w stanie idealnym filtr duoband L-enhance 2" Optolonga. Nie miałem okazji użyć, zakupiłem zestaw z mono Sprzedaje więc w cenie zakupu, tj. 500zł + KW.
 14. Aktualne, szukam dalej.
 15. Siłą, z 3 bloków szło ciężko, na końcu wymyśliłem chwytak z klipsa biurowego - po wyjęciu jednej tej metalowej części spinacza wsadzam za łożysko i ciągnę,jest to dość mocne. 4 blok blok poddał się po wd40 i 2 godzinach wybijania. Musiałem coś krzywo włożyć. Bloki oszlifowane proxxonem tak aby pozbyć się tylko anodyzowanej warstwy.
 16. Dzisiaj zmodowałem osie o podkładki Belleville, posiadam blok z dwóch części - Two piece worm block - więc zastosowałem dwie podkładki. Póki co "z palca" jest dużo lepiej i oś RA chodzi dużo płynniej - na ślimak działa dość spora siła. Zdecydowałem się zamówić High Precision Worm też do osi DEC
 17. Cześć, rozważam OAGa który będzie współpracować z kamerami ZWO z matrycami 4/3, a najlepiej i Aps-c, oraz kołem filtrowym ZWO EFW 8x1.25.
 18. Sorki, autokorekta. Kamera to też nie płyta główna tylko mono. Tak czy inaczej to bardziej akademicka dyskusja bo sprzęt w drodze, nie rozgryzałem tematu podłączania kół filtrowych i operacji w mono na NINA. Łączyłem się do tej pory tylko przez DSLR i ASI290. Wydaje się być przyjaźnie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.