Jump to content

licho52

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About licho52

 • Rank

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jeżeli to jest problem to kompletnie rozumiem, w tym miesiącu zabiorę się za zgłaszanie bo my tutaj codziennie takie kosmiczne zdjęcia mamy w postach że szkoda by nie były brane pod uwagę. Kaliber fotek jakie przewinąły się w naszym forum po naprawdę pogodnym lecie to była prawdziwa uczta.
 2. Co do selekcji zdjęć zauważyłem od kilku miesięcy lekki trend odejścia od zdjęć stricte astronomicznych a zwrot ku kalendarzowym/krajobrazowym albo nawet makatkowym. I one też najczęściej wygrywają głosowania - więc widać takie zapotrzebowanie.
 3. MAK 127/150 będzie sensownym kompromisem. Małe ale sporo zobaczysz, nie najlepsze do DS ale a na te gołym okiem i tak nie ma co nastawiać. Swoją drogą M42 M12 M31 zobaczysz całkiem ok. Gdybym miał tylko jeden teleskop to mak 127/150. Azymut AZ5 lub jeśli to koniecznie to prosty go-to.
 4. Twój instynkt dobrze Ci podpowiada, w tym budżecie to tylko Synta jest sensowna, nie jest mistrzem niczego ale nie ma też ogromnych słabości. Jack of all trades.
 5. Uważam że refraktor 90/900 lub 114/130 Newton są rozsądnymi opcjami na start.
 6. Zachowanie Betelgezy przepowiedziało nadejście plagi.
 7. Pozaziemskie cywilizacje to chwyt marketingowy. Łatwiej wtedy o kasę podatników na zabawki i stanowiska dla naukowców wszelkiej maści.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.