Jump to content

licho52

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  125
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

118 Good

About licho52

 • Rank
  Regulus

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dziękuję za wyjaśnienie problem na poziomie podstawowym który ja też jestem w stanie zrozumieć(z grubsza oczywiście). Pomyśleć że robicie to wszystko z sympatii i altruizmu a ja to tylko źle odebrałem!
 2. Widzę że zdjęcie przyjęte w typowym Astropolisowym stylu. Trzeba mieć zdrowie aby tutaj coś wkleić. Szkoda, bo mógłby być większy ruch i fajniejsza atmosfera. EDIT: Serce b. ładne, szczególnie kolory. Mam nadzieję że zobaczymy więcej z Twojego RASA.
 3. Czyli, innymi słowy, zrobiłbyś to lepiej niż kolega?
 4. I łatwiejsze, łowczy razem z byłym ministrem rolnictwa bażanty praktycznie w klatkach rozwalali point blanc.
 5. Głównym i tak naprawde jedynym atutem 294MM jest tryb 1x1, (chociaż wtedy wielkość pliku rośnie znacząco). Ale są problemy w kalibracji i występuje banding. Poza tym to tylko 4/3". W słowach gwiazdy rocka astrophoto 2600MM to "game changer". 294MM ma tragiczną opinię na Cloudy Nights, ludziska kupili gdyż jeszcze nie było 2600MM dostępne a także kusił ten tryb 1x1 który ma masakryczny banding jak się okazało.
 6. Moja porada: kup 2600mm lub nic. Na wymówki cytuje mędrca naszego narodu: zmień pracę lub weź kredyt.
 7. Kanał Sueski zablokowany a złotówka testuje poziomy Tureckiej Liry...tanio już było.
 8. Ze względu na kompaktowe gabaryty i małą wagę bardzo dobrze działa w kombinacji z AZ-GTi. Bardzo kompaktowy i mobilny, wszystko się mieści w sportowej torbie i waży 8kg z PowerTankiem Pro (potrzebny tylko do chłodzenia kamery i AsiAir, bez tego AZ-GTi chodzi na akumulatorkach).
 9. 8 min to dość grubo, nie wiem czy jest sens tak robić w broadbandzie. Poza nasyceniem gwiazd (i innych pomniejszych problemach), w tak długich klatkach dithering co klatkę może być niewystarczający i walking noise pokaże rogi. EDIT: Sama galaktyka w sobie bardzo fajna.
 10. Astrobin i społeczeństwa astronomiczne online podkręcają spiralę oczekiwań oraz standardów a masowa produkcja może im sprostać tylko w ograniczonym zakresie. Efekty są takie jakie mamy, tego się nie da pogodzić.
 11. Dokładnie, ja zdążyłem swoją zwrócić. Od razu widać było że to puszka pandory, chociaż tak jak Tobie zostało mi po niej pare ok zdjęć.
 12. Ale teksty! @marro Napisz w privie jak masz pytania
 13. Poważnie pytasz?
 14. Jeżeli do Celestrona to nie masz wyboru. 120 nie nadaje się, nie wiem skąd te porady.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.