Jump to content

p89

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About p89

 • Rank

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @count.neverest bardzo serdecznie dziękuję za cenne informacje mam pytanie, jeśli będę chciał zrobić zdjęcie Andromedy to ile takich 2 sekundowych muszę zrobić żeby materiał pozwolił na takie w miarę efekty?
 2. Dziękuję Ci serdecznie. Jestem pod ogromnym wrażeniem Twoich umiejętności, nie sądziłem, że aż tyle obiektów skrywa moje zdjęcie. Tak chodziło mi o APSC, canona mnożnik jest 1.6 dlatego sobie pomnożyłem 50mm x 1.6 i 500 podzieliłem przez otrzymany wynik. Flaty zacznę robić na pewno Odnośnie czasu to mam rozumieć, że mogę naświetlać max 2-3 sek przy tej konfiguracji? Jeszcze jedno pytanie. Tak szczerze, jak oceniasz zrobione zdjęcie? Pewnie samo zrobienie nie jest wielką sztuką ale wyciągniecie z tego jak Ty to zrobiłeś już tak. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję. Zachęciłeś mnie na pewno do dalszej nauki i robienia zdjęć Pozdrawiam serdecznie
 3. Spróbowałem wg poradnika zamieszczone tu na forum ale to co mi wyszło to wstyd się chwalić. Wiem, że jeszcze bardzo dużo nauki przede mną, Chciałbym po prostu wiedzieć czy da się cokolwiek z tego wyciągnąć gdyż nie chcę się zniechęcać, że zrobiłem zdjęcie niczego i że z tego zdjęcia nic się nie da wyciągnąć.
 4. Witam serdecznie forumowiczów. Od kilku miesięcy posiadam Canona EOS800D z obiektywem Canon EF 50 1.8 STM ale dopiero dzisiaj postanowiłem spróbować swoich sił w astrofotografii. Czytałem wiele stron, forów i artykułów o podstawach i popełniłem takie zdjęcie (wrzucam link do pliku zestackowanego tylko przez DSS, bez ruszania jakichkolwiek suwaków). https://drive.google.com/file/d/1YkIZ9AjtP_eIzedRyBLi0KHNFV4x7vy6/view?usp=sharing Parametry zdjęcia: Canon EOS 800D + EF 50 1.8 STM czas naświetlania: 5sek (trzymając się zasady 500, wyszło mi 6sek dla obiektwy 50mm ale, że mam DSLR to mnoznik 1,6 i stąd te 5sek.) f 2.8 iso 1600 150x5sek ramek 20 darków 20 biasów Czy da się coś wyciągnąć z tego zdjęcia? Jakieś rady dla początkującego? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.