Jump to content

Kaja Kornacka

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  32
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

About Kaja Kornacka

 • Rank
  Alderamin
 • Birthday 02/18/1988

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Skąd
  Michałowice
 • Sprzęt astronomiczny
  Teleskop Celestron PowerSeeker 1000

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Gdzie kupiłaś ten teleskop? Jeżeli od kogoś go kupiłaś, to gzie był teleskop kupiony? Jak długo był używany? W oryginale jest jeszcze soczewka Barlowa 3x.

  1. Kaja Kornacka

   Kaja Kornacka

   Cześć,
   Teleskop wczoraj sprzedałam.

   I tak, była ta soczewka.

    

   Dziękuję że napisałeś, już modyfikuję ogłoszenie :)

    

   Pozdrawiam serdecznie.

 2. Nieaktualne. A nie umiem usunąć postu. Cześć i czołem. Mam do sprzedania używany teleskop marki Celestron model PowerSeeker 127EQ.Teleskop jest sprawy w świetnym stanie.Parametry:Ogniskowa 1000mŚwiatłosiła 1/8Średnica zwierciadła głównego 127mmNajwiększe użytkowe powiększenie 250xStatyw aluminiowy trójnógOkulary jak niżejMontaż ParalaktycznyW zestawie:Teleskop PS1000 / 127EQTorba ze sklepu teleskopy.pl(jak na zdjęciu)Adapter na telefon + pokrowiec3 soczewki: 20mm, 12mm, 3.6Instrukcja w języku angielskim+polskimJeśli zależy kupującemu na pudełku, będę je miała po 18.02.
 3. Zdaję sobie sprawę, że nie ma sprzętu idealnego stąd czytam aby wybrać optymalny dla siebie. Dziękuję Ci bardzo za to podsumowanie! Biorę pod uwagę obserwacje pod ciemnym niebem, niekoniecznie z okna w kuchni Zdaję sobię sprawę, że warunki są bardzo istotne.
 4. Mariusz, właśnie biorę i większość dnia spędziłam na czytaniu o 102/600 lub 120/600. Gabaryt mnie przekonuje. Możliwości sprzętu dla laika.. chyba optymalne. @as1 link już dostałam wyżej, super sprawa. Dla mnie na długo to będzie ok. Na ten moment wertuję opcje z montażem patrząc na ceny
 5. Tak, masz rację co do Barlowa. Lornetka już jest w sumie, teraz chciałabym coś dokładniejszego i solidniejszego. A ze względu na ilość miejsca w mieszkaniu zależy mi, aby to był jednak jeden sprzęt
 6. Stellarium mam, faktycznie na kompa. Natomiast znalazłam sporo ciekawych aplikacji, które z mapą nieba w ręku i atlasem robią świetną robotę. No, robiły przy lornetce. No właśnie będę teraz czytać o refraktorach. Mam podstawową wiedzę o teleskopach, natomiast muszę jeszcze nieco więcej się dowiedzieć jakie są możliwości i ograniczenia. Nie mniej mobilność mnie tu kupuje .. bardzo.
 7. Czy mógłbyś mi napisać jaki konkretnie masz refraktor? Chcę jeszcze poczytać na ten temat
 8. Mam. Mapę nieba, atlas nieba i aplikacje. Z lornetką nie miałam problemów
 9. A to po tym co usłyszałam i dzisiaj czytałam zaskoczyłeś mnie niewielką różnicą. No właśnie to jest takie słodko kwaśne. Bo z jednej strony chciałabym się zmieścić w 2k, a z drugiej mieć teleskop na dłużej niż jeden sezon
 10. Dziękuję Wam. Zastanowię się czy inwestować czas i energię czy po prostu zmienić sprzęt, który nie tylko będzie przystępniejszy ale i bardziej perspektywiczny. A że wielu zaczynało od gorszych wynalazków - na pewno. Natomiast jeśli mogę.. nie, to wolę Na coś poza Dobsonem 8 warto zwrócić uwagę?
 11. Własnie usłyszałam uwagę na temat montażu i że właśnie to stanowi spore utrudnienie. Zaś problem był podwójny, z zobaczeniem czegoś przez teleskop jak również z telepaniem się. Lekko dotknięty tracił obiekt. Dowiedziałam się również, że refraktor jakkolwiek pięknie pokazujący obrazy jest dość ograniczony. Zależałoby mi wpierw na poznaniu nieba, ale później już odkrywaniu czegoś więcej niż księżyca i planet. Stąd ten Dobson.
 12. Cześć i czołem, Dostałam od przyjaciółki zalegający jej teleskop Celestron PowerSeeker 127EQ. Chciałabym Was podpytać o opinie na temat tego sprzętu. Jestem początkująca, a teleskop wydaje się być mocno skomplikowany. Po jednym wypadzie na obserwacje wróciłam pełna frustracji w związku ze sprzętem. Teoretycznie mogłabym go sprzedać i zainwestować np. w Dobsona. Czy uważacie, że warto go zostawić(ilość włożonej pracy w naukę jest adekwatny do jakości) czy lepiej faktycznie zmienić sprzęt, skoro mam taką możliwość finansową? Krótka specyfikacja:
 13. Czy wybiera się ktoś jutro na obserwacje i będzie ruszał z okolic centrum/Woli? Może mogłabym się do kogoś dokoptowac z teleskopem?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.