Jump to content

szarybtw

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

53 Neutral

About szarybtw

 • Rank
  Alderamin

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Bytów
 • Sprzęt astronomiczny
  SW 150/750, HEQ5 PRO, Canon EOS 550, WO Zenithstar 61 APO, SW Evoguide + ASI 034MC

Recent Profile Visitors

255 profile views
 1. Poz. 1 - sprzedana Poz. 2 - zmiana ceny na 350zł poz. 3 - zmiana ceny na 370zł poz. 4 - aktualne
 2. Cześć Sprzedam następujące przedmioty: 1. Szukacz kątowy GSO 8x50 wraz z mocowaniem - kupiony 1.04.2020 w DO - na szukaczu widoczne delikatne otarcia w miejscu gdzie styka się z śrubą dociskową z mocowania, optyka bez skaz, na stopce widać otarcia po śrubie mocującej, dorzucam oryginalne opakowanie - cena: 180zł - wysyłka po mojej stronie kurier lub paczkomat 2. Okular Baader Hyperion 17mm - kupiony 1.04.2020 w DO - optyka bez skaz, na obudowie delikatnie otarcia napisów - cena 380zł - wysyłka po mojej stronie kurier lub paczkomat 3. Okul
 3. Po przeczytaniu tego, zestackowałem wszystkie klatki kalibracyjne od nowa. Tym razem wszystko zadziałało poprawnie
 4. Proces wygląda następująco: Konwersja flatów z cr2 na fits bez debayeryzacji preprocessing z użyciem master bias stack medianą z normalizacją multiplicative kalibracja materiału z użyciem stworzonego flata Wszystko przeprowadzane w SIRIL
 5. Na optyce mam grzałki także myślę że to nie to.
 6. Walka z flatem trwa nadal. Użyłem tym razem innej koszulki, eksperymentowałem z jasnością, napięciem koszulki na obiektyw, wygładzaniem jej. Cały czas wychodzi mi flat jak poniżej: Przetwarzam nim sekwencję i stackuję i wychodzi to: Po kalibracji fotometrią: Flat jest ewidentnie skopany bo bez niego, stack wygląda "normalnie". Objaśni mi ktoś co mogę robić źle z tym flatem? Czy taki efekt na flacie może być spowodowany tym że jeszcze nie mam Flattenera?
 7. szarybtw

  APT

  Spokojnie, jak już wszystko zmusisz do działania pojawią się kolejne problemy, a to z kalibracją, a to z Plate Solve
 8. szarybtw

  APT

  Zakładka Tools -> APT Settings -> Planetarium - tutaj zaznaczasz swój program czyli Stellarium
 9. szarybtw

  APT

  Można używać domyślnych, tylko dalej to już kwestia czy będziesz zadowolony z efektu. Z tymi ustawieniami trzeba "powalczyć" i samemu dojść do wniosku co się najlepiej sprawdzi z twoim setupem.
 10. szarybtw

  APT

  Ja używam przycisków kierunkowych z EQMOD. Plate Solve zaimplementowane w tym programie bardzo ułatwia kadrowanie. W ustawieniach APT połącz je sobie z planetarium którego używasz. Bardzo dobrze współpracuje z CDC. Jak dobrze skonfigurujesz APT do działania np CDC i PHD2 to uruchamiasz najlepiej w tej kolejności: CDC + połączenie z montażem -> PHD2 -> APT, wtedy APT przy uruchomieniu nawiązuje połączenie z tymi dwoma programami.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.