Jump to content

Arthur Skoracki

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  80
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

37 Neutral

About Arthur Skoracki

 • Rank
  Alnitak
 • Birthday 09/09/1992

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kiełczów
 • Sprzęt astronomiczny
  SW 90/900 oraz Mak 127 + EQ3-2

Recent Profile Visitors

327 profile views
 1. Ja też mam takie, choć jest po drobnych modyfikacjach i poprzedniego właściciela i sam je mam od niedawna. Ale ogólnie jestem zadowolony. Jedyny minus to że nie można mieć okularów z rowkiem w tulejce.
 2. Jeżeli masz zamiar oglądać w okularach to nie sa dla Ciebie. Ale jeżeli jest tak jak piszesz... To myślę że są dla Ciebie. Ja mam 4 orto i liczę na to żeby poszerzyć kolekcje bo bardzo lubię te okulary za jakość obrazu.
 3. Ja mam krótkowzroczność i astygmatyzm. Może nie jakoś bardzo mocne, ale są. Na codzień potrzebuje okularów i do oglądania nieba "gołym okiem" również. Za to w teleskopie uważam obserwacje w okularach kiepski pomysł. Lubię jak mi muszla oczna dotyka oka o tym samym zakrywa obraz który dochodzi mi z innych stron niż teleskop. A dwa ze jak bliżej przyłożysz oko, to trochę tak jakbym miał większe przybliżenie, bo się bardziej zbliżasz do obrazu. A obrazy i tak sa dla mnie na tyle wyraźne że nie czuje potrzeby oglądania w okularów. Ale jasne. To jest kwestia i
 4. A nie lepiej by było Ci dokupić aluminiowe dogi do AZ4? Myślę że będzie trochę lepszy, bo z pewnością lepiej się nim będzie oglądało w zenicie i nie musisz robić żadnych dziwnych kombinacji. A sprzedając AZ3 i kupując aluminiowe nogi pod AZ4 wyjdziesz jeszcze na plus.
 5. Ja też na początku astro przygody miałem niemiłe doświadczenia. Ale zawsze będę powtarzał, żeby na początek kupować sprzęt z Astro Giełdy. Raz że taniej a dwa że jak się okaże, że to jednak nie to, to zawsze można sprzedać bez większej straty. Nowy kupowałbym sprzęt gdzie jesteśmy na 100% pewni że to coś co zostanie z nami na lata.
 6. A ja wczoraj siedziałem w polach koło Kątnej i było całkiem znośnie z tą mgła. Przez chwilę było troszeczkę, potem odleciała. Ale w ogóle było na tyle mało, że nie przeszkadzała. To już potem jadąc bliżej Wrocławia się zrobiło więcej mgły. Tyle że do Kątnej mam 10 minut a nie godzinę
 7. Dzięki. Ale to widzę że dla mnie ta miejscówka odpada na taki szybki wypad, bo ode mnie to godzina drogi w jedną stronę. Choć przyznam że fajnie by było się dołączyć
 8. A mógłbyś napisać gdzie dokładnie jest ta miejscówka?
 9. Jest kilka miejsc w których się ludzie spotykają na obserwacjach/fotografii. Pytanie co dokładnie byś chciał i które "okolice Wrocławia" różnica między północą a południem to kawał drogi.
 10. A ja przy okazji zapytam jaki bym musiał kupić kabel, żeby zrobić przedłużacz do pilota od napędu w EQ3-2?
 11. Miałem podobnie jak przyjechałem jako najmłodsza chyba osoba na ostatni swój zlot ale to w tym hobby nie ma zupełnie żadnego znaczenia
 12. Generalnie to posługuje się angielskim na codzień, ale patrząc po tym wywodzie na CN, który podrzucił kolega Andrzej to stwierdzam że optycznych pojęć jeszcze zbyt dobrze nie znam po angielsku :/ może dlatego że dopiero niedawno się ich nauczyłem po polsku.
 13. Ty masz okulary ja mam Maka :D. Można testować
 14. No to z pewniscia żeby coś zobaczyć to trzeba ściągnąć zaznaczone na czerwono osłony. Pokrętłem zaznaczonym na żółto reguluje się ostrość. Wtedy powinien się na zewnątrz wysuwać cały element z kątówką i okularem. Jeśli ciężko idzie to trzeba poluzować zaznaczoną na zielono śrubkę. Tak jak koledzy zaznaczali zacznij od wkładania okularu 20mm. Dodatkowo możesz najpierw spojrzeć przez małą lunetke (szukacz) żeby zobaczyć mniej wiecej w co celujesz. I najlepiej żeby z całym sprzętem wyjść na dwór poza dom.
 15. Ja się również zapisałem żeby przyjechać wraz z rodzinką (żona i 2 dzieci) No i oczywiście ze sprzętem
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.