Jump to content

szary19

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  386
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

297 Good

1 Follower

About szary19

 • Rank
  Altair
 • Birthday 12/07/1985

Kontakt

 • Strona WWW
  http://
 • Facebook / Messenger
  5789154

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kielce
 • Sprzęt astronomiczny
  80ED , SW 80/400 as guider, Sbig St4, Neq6 PRO, eos350D unmod , i kilka pierdółek żeby to wszystko razem połączyć i żeby działało

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki wszystkim ręczne przesunięcie plików pomogło. Pozdrawiam!
 2. Hej Tayson, pliki mają różną nazwę ale nawet po próbie zmiany nazw i wpakowania wszytskiego do jednego katalogu Maxim sam to rozdziela ( prawdopodobnie segreguje po danych z nagłówka FITS)
 3. Cześć, mam pytanie związane ze składaniem materiału z kamery OSC. Po zebraniu materiału z dwóch nocy Maxim podzielił go na dwa katalogi. Po allignowaniu i stackowaniu wynikowo dostaję 2 zestackowane fotografie każdej grupy.Jak zestackować całość materiału do 1 pliku?
 4. Wyglądana to że winna nowa wersja PHD, wróciłem daleko wstecz aż do wersji 2.63. Guide stał się dużo bardziej przewidywalny , mniej korekt i przerzucania. Dla kogoś z podobnnymi objawami polecam powrót do starej wersji
 5. Hej ja tez używam tego aparatu do astrofoto. Jeśli chcesz mieć "normalne kolory" to sfotografuj sobie równo oświetloną białą kartę. Następnie w nastawach White Balance w aparacie wybierz własny i wskaż to właśnie zdjęcie białej kartki. Co do IR/CUT ja nie używałem za to w celu niwelowania zaświetlenia miejskiego w puszczce znalazł się CLS EOS clip. W przypadku szerokich kadrów <200 mm nie powinieneś zauważyć efektu nadmuchanych gwiazd.
 6. Czy jeszcze ktoś ma jakieś pomysły /sugestie w sprawie?
 7. Dzięki! Napewno wracam do starej
 8. Może to kwestia nowego update.. Wrócę do starej wersji, pamiętasz która ostatnio miałeś stabilna?
 9. Kalibracja puszczana wielokrotnie. W przypadku zmiany położenia montazu oczywiście również ponawiam kalibrację
 10. kasowałem ostatnio luzna DEC bo było czuć lekkie stukanie przy poruszaniu setupem ale po kilku korektach zniwelowałem ten luz. Ra chodzi ciasno chyba że wkradły sie jakieś luzy na przekładniach. Co do przeważenia to nie zastosowałem niestety uciekłomi
 11. Hej, Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu. Od trzech nocy walczę z montażem eq6 bez owocnie w kontekście guide. Setup: TS80/480 + SW 80/400 jako guider, wczesniej probowałem tairem na stopce. SW przymocowany solidnie na barana. Montaż na statywie na stabilnym podlozu, allign na GP w SharpCap. Ra i Dec pięknie wyważone. Kamera do guide QHY V II ustawienia próbowałem rożne czasy od 1-5 sec, agresywność 40-100, historia inne parametry. Zawsze kończy się podobnie DEC guiduje sie świetnie a i RA momentami idzie dobrze a potem narasta i odbicie na ujemne wartości i tak w koło (w szczytach dobija do 2-3 arcsec co dyskwalifikuje dłuższe klatki) . Po probie wszystkiego wyjąlem kabel ST4 z monta i obserwowalem dluższy czas zachowanie gwiazdy w polu. Załączam wykres przykładowy guide dla typowych parametrów ( obrazek 2) i wykres ruchu gwiazdy z wyjetym kabelkiem st4 (obrazek 1)
 12. Czy ktoś spotkał sie z efektem glow przy użyciu portu USB do komunikacji z APT?. Z wężykiem efekt nie obserwowalny. Canon mod +filtr Astronomik CLS sama puszka. Ekspozycja 120s, ISO 800. Testowałem na trzech różnych przewodach - zawsze efekt ten sam.
 13. Zainteresowany zestawem SWSA

 14. Hej, Na sprzedaż montażyk turystyczny Sky Watcher Sky Adventurer zakupiony w maju 2016 w DO. W zestawie wszystko od producenta + statyw Benro A2580T i tulejka umożliwiająca podświetlenie lunetki biegunowej. Stan bdb - ( brak oryginalnych śrub nastawy azymutu). Z sukcesem wykorzystywany w astrofotografii z obiektywami 50 i 135 mm + guiding. Czasy typowe naświetlania dla 135mm - 4 min. Polecam gorąco, ewentualne pytanka na pw,w razie czego mogę podesłać surowe klatki z tego zestawu. Cena 1400
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.