Jump to content

szary19

Społeczność Astropolis
 • Posts

  430
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About szary19

 • Birthday 12/07/1985

Kontakt

 • Strona WWW
  http://
 • Facebook / Messenger
  5789154

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kielce
 • Sprzęt astronomiczny
  80ED , SW 80/400 as guider, Sbig St4, Neq6 PRO, eos350D unmod , i kilka pierdółek żeby to wszystko razem połączyć i żeby działało

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

szary19's Achievements

442

Reputation

 1. Cześć, Przeglądając giełdę zorientowałem się, że leży u mnie w szpargałkach nie używany od dawna aparat modyfikowany pod astrofoto Canon 1000d. Kupiłem go jako prawie nowego miał kilkaset klapnięć sprzedaję z równie symbolicznym przebiegiem 13 209. Aparat po zakupie miał zdjęty oryginalny i założony Baaderowski IR cut przez kolegę z forum Łukasza R. Do aparatu dorzucam pilota dla łatwości programowania ekspozycji długo-czasowych ( na zdjęciu widać że przewód klejony ponieważ jednego razu przestał działać i trzeba było wymienić końcówkę przewodu), ładowarkę i oryginalną baterię. Wszystko sprawne, używane przez jakieś 2 latka w zestawie z Samyangiem 135 i sky adventurer'em. Dorzucam kilka zdjęć aparatu i efektów pracy z tej puszeczki. Cena za zestaw 700. Proszę o kontakt telefoniczny 792562660 odpowiem na ewentualne pytania. Pozdrawiam Karol
 2. Duża, mała - to kwestia możliwości technicznych. Przed kwestią doboru kadru każdy z nas staje przed rozpoczęciem sesji i to kwestia indywidualna co się komu podoba a co nie i jak wpasuje FOV swojego setupu w okoliczne struktury.Cztery panele z mojego setupu pokryłyby w całości interesujący obszar - jednak nie było na to czasu.. W kwestii gwiazd i samej obróbki z pewnością jest sporo do zrobienia, zacznę od dopalenia gwiazd w RGB i próbę ich niezależnej obróbki i połączenia z obszarem mgławicowym.
 3. trudno mi powiedzieć co masz na myśli ale być może to efekt działania noise reduction, miałem sporo szumu na fotkach w tym kolorowego.
 4. I jeszcze false - narrowband
 5. Cześć, Chciałem pokazać wam wynik moich zmagań z obszarem emisyjnym w gwiazdozbiorze Cefeusza. Materiał zbierany w trakcie wiosennego zlotu Bieszczadzkiego w trakcie dwóch pogodnych nocy. Klatki 10-min z Atika 383L (Kolor) + filtr L-Enhance. Setup: TS APO 80/480 prowadzony przez eq6. Łącznie 66klatek tj 11h. Przedstawiam dwie przymiarki obróbki: naturalną bez gmerania w kanałach i false-narrowband z wyciąganiem i wzmacnianiem sygnału z linii OIII + zamiana naturalnej czerwonej barwy linii Ha na żółtą z użyciem narzędzia selective color w PS. Jak zawsze chciało by się więcej materiału i ładniejszych gwiazdek;P .
 6. Nie ma opcji rejestracji na pierwszy nocleg w sobotę 00:00? Dla osób które nie mogą przesunąć terminu była by to alternatywna opcja skrócenia wyjazdu o jeden dzień?
 7. Hej, Dzięki, usunąłem kolorowy i lekko podciągnąłem lvl'e, wersja w ciut większej rozdzielczości
 8. Hej, to kwestia flattenera -mam taki los cost( który mimo wszystko ratuje centrum i znaczna część pola ale naroża pozostawiają wiele do życzenia), zbieram się pomału do zakupu dedykowanego pod ts
 9. Tak to dobry pomysł, na ten moment traktuje gwiazdy po łebkach ale z całą pewnością dorobię materiał i spróbuję je podrasować
 10. Cześć, W końcu pojawiła się długo wyczekiwana bezchmurna noc. Po ostatniej klęsce z Konikiem w RGB (poległem w obróbce z Alnitakiem) wybrałem inny obiekt z planem na finisz w ciągu jednej nocy. Zastosowałem też L-enhance żeby ułatwić sobie życie z gwiazdkami - no i chyba słusznie. Fotka z 35, 10-min klatek z Atika 383L+ (color). TS APO 80/480, prowadzenie EQ6. Ze względu na niewielką ilość gwiazd starnet zadziałał perfekcyjnie dlatego podpinam też wersję ogołoconą z gwiazd.
 11. Super detal, przyjmuje twa pracę jako punkt odniesienia bo sam przymierzam się do Andromedy której nie robiłem od dobrych paru latek. Gratki za pyszne foto!
 12. Tak też chętnie poznał bym parametry, fota świetna
 13. Fajna fota, dużo się zarejestrowało detalu mgławicy, do mnie ostatnio bardziej trafiają nie tradycyjne wersje kolorystyczne - i ta mnie przekonuje. Przeglądam zdjęcie na telefonie, być może ze względu na kontrast zauważyłem wokół gwiazd niebieska poświatę pewnie jakiś artefakt processingu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.