Jump to content

szary19

Społeczność Astropolis
 • Posts

  427
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by szary19

 1. Duża, mała - to kwestia możliwości technicznych. Przed kwestią doboru kadru każdy z nas staje przed rozpoczęciem sesji i to kwestia indywidualna co się komu podoba a co nie i jak wpasuje FOV swojego setupu w okoliczne struktury.Cztery panele z mojego setupu pokryłyby w całości interesujący obszar - jednak nie było na to czasu.. W kwestii gwiazd i samej obróbki z pewnością jest sporo do zrobienia, zacznę od dopalenia gwiazd w RGB i próbę ich niezależnej obróbki i połączenia z obszarem mgławicowym.
 2. trudno mi powiedzieć co masz na myśli ale być może to efekt działania noise reduction, miałem sporo szumu na fotkach w tym kolorowego.
 3. I jeszcze false - narrowband
 4. Cześć, Chciałem pokazać wam wynik moich zmagań z obszarem emisyjnym w gwiazdozbiorze Cefeusza. Materiał zbierany w trakcie wiosennego zlotu Bieszczadzkiego w trakcie dwóch pogodnych nocy. Klatki 10-min z Atika 383L (Kolor) + filtr L-Enhance. Setup: TS APO 80/480 prowadzony przez eq6. Łącznie 66klatek tj 11h. Przedstawiam dwie przymiarki obróbki: naturalną bez gmerania w kanałach i false-narrowband z wyciąganiem i wzmacnianiem sygnału z linii OIII + zamiana naturalnej czerwonej barwy linii Ha na żółtą z użyciem narzędzia selective color w PS. Jak zawsze chciało by się więcej materiału i ładniejszych gwiazdek;P .
 5. Nie ma opcji rejestracji na pierwszy nocleg w sobotę 00:00? Dla osób które nie mogą przesunąć terminu była by to alternatywna opcja skrócenia wyjazdu o jeden dzień?
 6. Hej, Dzięki, usunąłem kolorowy i lekko podciągnąłem lvl'e, wersja w ciut większej rozdzielczości
 7. Hej, to kwestia flattenera -mam taki los cost( który mimo wszystko ratuje centrum i znaczna część pola ale naroża pozostawiają wiele do życzenia), zbieram się pomału do zakupu dedykowanego pod ts
 8. Tak to dobry pomysł, na ten moment traktuje gwiazdy po łebkach ale z całą pewnością dorobię materiał i spróbuję je podrasować
 9. Cześć, W końcu pojawiła się długo wyczekiwana bezchmurna noc. Po ostatniej klęsce z Konikiem w RGB (poległem w obróbce z Alnitakiem) wybrałem inny obiekt z planem na finisz w ciągu jednej nocy. Zastosowałem też L-enhance żeby ułatwić sobie życie z gwiazdkami - no i chyba słusznie. Fotka z 35, 10-min klatek z Atika 383L+ (color). TS APO 80/480, prowadzenie EQ6. Ze względu na niewielką ilość gwiazd starnet zadziałał perfekcyjnie dlatego podpinam też wersję ogołoconą z gwiazd.
 10. Super detal, przyjmuje twa pracę jako punkt odniesienia bo sam przymierzam się do Andromedy której nie robiłem od dobrych paru latek. Gratki za pyszne foto!
 11. Tak też chętnie poznał bym parametry, fota świetna
 12. Fajna fota, dużo się zarejestrowało detalu mgławicy, do mnie ostatnio bardziej trafiają nie tradycyjne wersje kolorystyczne - i ta mnie przekonuje. Przeglądam zdjęcie na telefonie, być może ze względu na kontrast zauważyłem wokół gwiazd niebieska poświatę pewnie jakiś artefakt processingu.
 13. Świetne, mega podobają mi się te smoliste ciemne partie
 14. Ja poprostu walczę z mianem kieleckiego majoneza:) i zrobiła się z tego musztarda:). Na marginesie kto to widział żeby dorosłe chłopiska wdawaly się w dyskusje o subtelnościach koloru musztardowego.
 15. _Spirit_ przegłeś pałkę z ta obróbką
 16. Na serduchu pewno masz za dużo zieleni - polecam HLVG i zdaje się ze zbyt agresywna obróbka.
 17. Hej, Tym razem 76 klatek po 10min serducha z ostatnich ciemnych nocy. Atik 383L+, L-enhance, TS 80/480 na eq6. Obróbka w PS lvl's krzywe i kontrola napuchnięcia gwiazdek. W najbliższej przyszłości jest plan dorobić gwiazdy z RGB. Miłego oglądania!
 18. Dwa jedno-klatkowce zapowiadające zimę Konik 300s, Rozetka 400s jedynie lvl/curves i ABE dla wyrównania tła bo nie robiłem kalibracji Atik 383L+
 19. Na pierwszy rzut okiem wygląda super,złapały się fajne szegoly w jasnych partiach wodorowych, jednak po otwarciu w nowym oknie szybko ujawnia się kolorowy szum we wnętrzu (za mocno wyciągany detal). Sam fotografuję aktualnie ten obiekt ale nie widzę takiego rozmytego halo na zewnątrz serca.Mam wrażenie że to obłoki gazu które nałożyły się u Ciebie na sygnał z tła ale nie są wystarczająco dopalone aby się od niego wyraźnie odciąć. Dodatkowo przyznam że świetnie dobrane barwy, wolę serducho w HST niż tradycyjnie czerwone z Ha RGB
 20. Tak się zastanawiam czy za bardzo nie wygładziłem całości. wedlug mnie nie..
 21. Hej, fajnie wygląda ta miotełka poza tym bardzo podobają mi się Twoje gwiazdki.Jestem pod wrażeniem ile canon zarejestrował przy 4min ekspozycji. Używasz jakieś dodatkowe filtry do Canona?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.