Jump to content

Marcin_Matlak

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  39
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

About Marcin_Matlak

 • Rank
  Alderamin

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Zamość

Recent Profile Visitors

192 profile views
 1. Czy istnieje jakiś patent za pomocą którego można dokładnie ustawić montaż (eq5) na biegun północny nieba wykorzystując aparat Canon 20D i jakiś soft? Aparat jest dość leciwy i nie ma trybu podglądu. Mam SW EQ5 z napędem DIY sterowanym AstroEQ.
 2. Sprzedam lustro i celę od Uniwersala 90/900. Wiadomo że jest to już leciwy zabytek ale w dobrym stanie. Wiem że nie jest to warte zbyt wiele. Komuś się może przyda. Mi zajmuje miejsce. Jeśli potrzebujesz to napisz a dogadamy się. Jako że trzeba podać cenę to podaje symboliczne 1 zł.
 3. Ktoś może ma niepotrzebną płytkę AstroEQ. Dajcie znać.
 4. Kupie używaną, w dobry stanie, lunetkę biegunową do SW EQ5.
 5. Mam lornetkę Bressera, kupiłem ją 12 lat temu, 7x50, kosztowała około 120 zł. Może optyka nie jest najgorsza ale co chwilę traci ostrość, lekko ruszysz rozstawem i po ostrości. Ogólnie męka. Do krajobrazu jeszcze ujdzie. Miałem kiedyś lunetkę produkcji radzieckiej Turista i bije na głowę te obecne wynalazki.
 6. a ja myślałem, ze tylko ja używam różnych blaszek montażowych
 7. tutaj jest fajny artykuł może przydać się do dalszej poprawy ustawień kalkulatora. http://www.deepskywatch.com/Articles/what-can-i-see-through-telescope.html
 8. Umyłem z ciekawości zwierciadełko i po 25 latach jest zmatowiałe ale nie jest źle. Może coś z niego sobie zrobię.
 9. ooo niezła zabawa A do golenia to fakt byłoby idealne
 10. Drodzy koledzy! mam pytanie. do czego może się przydać takie lustro? Jest w sumie jeszcze dobre, zakurzone siedzi w tubie. Brak w niej drugiego lusterka i wyciągu. Może ma ktoś jakiś pomysł, bo wyrzucać szkoda. Z drugiej strony nie chce mi się inwestować w to kasy
 11. Tak, od jakiegoś czasu większość przedmiotów przychodzi szybciej. Do 2 tygodni i są do odebrania. Ale nie zawsze. Szybciej wychodzą z Chin a w Polsce różnie bywa. Kiedyś mi paczuszka przeleżała w jakiejś centrali w Polsce 5 tygodni.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.