Jump to content

LodoowA

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About LodoowA

 • Rank

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dziękuję zaangażowanym za odpowiedzi i dobre rady. Na zakup przeznaczyłem ok 4tys. Zdaję sobie sprawę że to budżetowy sprzęt, ale nie chcę na start kupować profesjonalnego teleskopu, jeśli mnie to nie wciągnie, i później leżałby w piwnicy. W myśl zasady że dobry teleskop to używany teleskop. Dlatego zdecydowałem się na zakup Newtona na dobsonie. Jeśli się wkręcę to w przyszłości pomyślę o czymś lepszym.
 2. SCT to konstrukcja Schmidta-Cassegraina? Starzy wyjadacze operują skrótami dość swobodnie, ale mi to sprawia jeszcze pewną trudność. Na marginesie, jest na forum jakiś słowniczek ze skrótami/slangiem dla początkujących?
 3. O co chodzi z północą? Nic ciekawego nie widać w naszej szerokości geograficznej? Okazyjnie to tylko balkon, a wyprawy to już na dłużej i dalej, gdzie niebo nie jest naświetlone.
 4. Hmmm... Rzeczywiście lepiej jeśli zobaczę na żywo jak to wygląda, będę miał porównanie, bo suche cyferki nic mi nie mówią. Pozostaje czekać aż cała sytuacja się unormuje. Jak to jest z używkami? Na co zwrócić szczególną uwagę?
 5. Jarek, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, ale chyba się nie zrozumieliśmy. Może nieskładnie napisałem, ale z tą mobilnością miałem na myśli, że nie będę miał problemu znieść sprzęt dwa piętra, wpakować do auta i ruszyć na całą noc pod gołe niebo. Więc ograniczeń jako takich tu nie mam. Gagarin85, balkon 1x2m (w przybliżeniu), ale to nie jest docelowe miejsce obserwacji, jeśli się nie zmieści to płakać nie będę.
 6. Witam forumowiczów i zapalonych entuzjastów astronomii. Dojrzałem do decyzji żeby kupić pierwszy teleskop. Przeczytałem wiele postów, oglądałem filmy na YouTube, i nadal nie mogę się zdecydować. Doradźcie proszę, jaki teleskop wybrać na start. Mieszkam w mieście, ale wypady w "czarną dziurę" nie stanowią problemu. Podobnie z gabarytami, jestem mobilny. Może od czasu do czasu wyjść na balkon i pokazać dzieciakom księżyc, Jowisza itp. Na początek chcę oglądać nasz układ słoneczny, później na pewno przyjdzie czas na penetrację DS. Może w bliżej nieokreślonej przyszłości astrofotografia. Co
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.