Jump to content

apolkowski

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  579
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

457 Good

About apolkowski

 • Rank
  Pixman

Informacje o profilu

 • Skąd
  Niedaleko Grunwaldu
 • Sprzęt astronomiczny
  Space Cat, GSO 150/750, GSO 250/1000, EQM-35 PRO, NEQ-6 Pro, ASI1600MM Pro, Canon 500D mod, Nikon D500

Recent Profile Visitors

1032 profile views
 1. możesz sprawdzić gdzie celujesz wrzucając taka klatkę na stronę nova.astrometry.net albo na szybko do darmowego programu astap.
 2. Kiedyś zrobiłem głupi błąd myląc długość i szerokość geograficzną na pilocie i każda próba celowania prowadziła w dziwne miejsca. Sprawę rozwiązuje podłączenie do komputera i software z plate solve.
 3. To nie musi być wada. Czy ustawienia lokalizacji i czasu w pilocie są poprawne? Czy robiłeś 2 lub 3 star alignment?
 4. Właśnie latem miałem problemy jeśli wieczór był chłodny. Mam krótki przedłużacz USB z diodkami led i włączam go między regulator i grzałkę. Intensywność ledów pokazuje jak ustawiony jest potencjometr i w efekcie grzałka.
 5. Czy potrzebne jest takie dokładne sterowanie temperaturą grzałek? Chińskie grzałki z Ali (na USB) mają na kablu mały potencjometr i nie są potrzebne żadne skomplikowane regulatory. Chyba, że problem jest, a ja go nie widzę?
 6. Zakładałem w październiku. Całość dokumentacji załatwiała firma instalacyjna. Dla mnie ważny był próg 10 kW bo: 1. Dotacja 5000 przysługuje do tego limitu 2. "Odzyskuje" się 80% oddanej energii. Powyżej 10kW ten współczynnik spada do 70%.
 7. Instalację mam aktywną od 6 listopada. 9,6 kW na mikroinwerterach. Przykładowy wykres mocy generowanej przy odrobinie słońca na wykresie poniżej.
 8. W jakim sensie? Pomijam agresywność obróbki. Jednak filtr wyeksponował czerwienie i niebieski.
 9. Można to sobie zrobić na masce. Chodziło mi o odtworzenie mieszania warstw. teraz można robić na tej bazie dowolne kombinacje.
 10. Bardzo proszę: Jako przykład wziąłem kadr z postu początkowego. Zakładam "pojechanie" o 1 pixel po skosie. 1. Zmieniam identyfikator obrazu na source (czysto techniczne, dla zrozumienia procesu) 2. Wpisuję do PixelMath formułę jak niżej. Obraz wynikowy nazywam shifted 3. Wpisuję do PixelMath następującą formułę. (naze zmieniam na result - czysto technicznie) I jest. Parametry w pierwszej formule można zmieniać w zależności od kierunku i skali przesunięcia.
 11. Tu masz z L- Enhance https://www.astrobin.com/tzd83d/?nc=user
 12. Ciekawe, że się nie złapały wodorowe czerwienie. Może przy dłuższym czasie by wyszły. I te gromadki gwiazd na dole wychodzą zwykle bardziej niebieskie. Może da się je wydobyć zwiększajac saturację. Było na forum w ostatnich 6 miesiącach kilka niemal referencyjnych fotek.
 13. Pokoloruj drwala ...

  1. Show previous comments  3 more
  2. Tuvoc

   Tuvoc

   Jakie, dawaj poczytam :D

  3. apolkowski

   apolkowski

   Tak ogólnie napisałem. Jestem pod wrażeniem wytrwałości w zadawaniu pytań. Gdyby pytający mieli taką samą wytrwałość w samodzielnym szukaniu odpowiedzi i dodali do tego umiejetność czytania ze zrozumieniem... 

    

   Gdyby wszyscy byli tacy, jacy my powinniśmy być. ;-)

  4. Tuvoc
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.