Jump to content

apolkowski

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  574
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by apolkowski

 1. Zakładałem w październiku. Całość dokumentacji załatwiała firma instalacyjna. Dla mnie ważny był próg 10 kW bo: 1. Dotacja 5000 przysługuje do tego limitu 2. "Odzyskuje" się 80% oddanej energii. Powyżej 10kW ten współczynnik spada do 70%.
 2. Instalację mam aktywną od 6 listopada. 9,6 kW na mikroinwerterach. Przykładowy wykres mocy generowanej przy odrobinie słońca na wykresie poniżej.
 3. W jakim sensie? Pomijam agresywność obróbki. Jednak filtr wyeksponował czerwienie i niebieski.
 4. Można to sobie zrobić na masce. Chodziło mi o odtworzenie mieszania warstw. teraz można robić na tej bazie dowolne kombinacje.
 5. Bardzo proszę: Jako przykład wziąłem kadr z postu początkowego. Zakładam "pojechanie" o 1 pixel po skosie. 1. Zmieniam identyfikator obrazu na source (czysto techniczne, dla zrozumienia procesu) 2. Wpisuję do PixelMath formułę jak niżej. Obraz wynikowy nazywam shifted 3. Wpisuję do PixelMath następującą formułę. (naze zmieniam na result - czysto technicznie) I jest. Parametry w pierwszej formule można zmieniać w zależności od kierunku i skali przesunięcia.
 6. Tu masz z L- Enhance https://www.astrobin.com/tzd83d/?nc=user
 7. Ciekawe, że się nie złapały wodorowe czerwienie. Może przy dłuższym czasie by wyszły. I te gromadki gwiazd na dole wychodzą zwykle bardziej niebieskie. Może da się je wydobyć zwiększajac saturację. Było na forum w ostatnich 6 miesiącach kilka niemal referencyjnych fotek.
 8. Pokoloruj drwala ...

  1. Show previous comments  3 more
  2. Tuvoc

   Tuvoc

   Jakie, dawaj poczytam :D

  3. apolkowski

   apolkowski

   Tak ogólnie napisałem. Jestem pod wrażeniem wytrwałości w zadawaniu pytań. Gdyby pytający mieli taką samą wytrwałość w samodzielnym szukaniu odpowiedzi i dodali do tego umiejetność czytania ze zrozumieniem... 

    

   Gdyby wszyscy byli tacy, jacy my powinniśmy być. ;-)

  4. Tuvoc
 9. Super sklep. Cenię sobie ciekawe rozmowy z właścicielem.
 10. Nie zdążyłem złapać koloru i dopalić L z mniejszymi czasami, bo mi Orion uciekł za drzewa. Stąd wersja mono do kompletu do Orionów w różnych kombinacjach kolorystycznych.
 11. Odblokowałeś opcję BIN 1x1? Tu jest video:
 12. Powalczyłem trochę PixelMath na gwiazdkach z Twojego zdjęcia. Wyżej - oryginał, niżej delikatna korekta. Można bardziej korygować.
 13. W tym tutorialu jest coś o Round Stars - około 18:45 na osi czasu
 14. Nie rozumiem Twojej reakcji. Czy moja podpowiedź była niewłaściwa?
 15. Ten link do sklepu działa. https://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=711&lunety=Pier cie T2 M42x0 75 Canon EOS do lustrzanek Canon EOS EF
 16. @HAMAL zniknął z Astropolis miesiąc temu.
 17. Tam jeszcze były inne śmieci jakby te klatki nie były kalibrowane flatami.
 18. Jestem o krok od decyzji żeby jednak kupić dedykowaną kamerę OSC z chłodzeniem. ASI294 jest na krótkiej liście wraz z ASI533 i ASI183 pod Kota (mały piksel). Teraz jeszcze się pojawiła ASI2600 ale to już 2x wyższa kwota. Twoje zdjęcie potwierdza jakość sensora w ASI294.
 19. Bardziej mi chodziło o wyostrzenie spuchniętych gwiazdek.
 20. Te dziurawe gwiazdy to raczej nie od podczerwieni.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.