Jump to content

Bedd

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Bedd

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja nie mogę przeżyć, że mój Samsung S10 Lite nie ma nigdzie opcji ustawienia czasu naświetlania, są do tego jakieś aplikacje, które będą w stanie to przeskoczyć?
 2. Bedd

  Dwa pytania

  Chciałbym zacząć od budżetowych rozwiązań aby ewentualnie nie było zgrzytu zębami jeżeli się w tym nie odnajdę
 3. Dwa krótkie pytania: - Posiadam Samsunga S10 Lite i nigdzie nie ma opcji ustawienia czasu naświetlania nawet w trybie manualnym (Pro) czy istnieje jakaś aplikacja, która może to przeskoczyć? - Jaki budżet musiałbym przeznaczyć aby sensownie zacząć przygodę z fotografią nocnego nieba? Nie konkretnych obiektów, tylko ogólnie krajobraz z gwieździstym niebem, droga mleczna itp? I jakie zestawy proponujecie? Pozdrawiam
 4. Witam, czy może ktoś z Was zaobserwował w nocy z 11 na 12 maja 2020 po północy dziwne zjawiska? Dotarło do mnie wiele sygnałów ze Śląska, że widziano rozblyski świateł od żółtych przez zielone po fioletowe i zastanawiam się co to mogło być, bo nic nie znalazłem w Internecie na ten temat.
 5. Czy 8x40 nie będą lepszym rozwiązaniem z ręki?
 6. Czyli będę szukał czegoś 10x50 myślicie, że warto dać te 350zł za Delta Optical Silver czy jest w tej kategorii cenowej coś lepszego?
 7. A jeżeli bliżej mi do obserwacji z ręki, ale nie wykluczam kiedyś dokupienia statywu? To nadal z 15x70 czy wtedy raczej coś 10x50? Nie chciałbym się po prostu zniechęcić na starcie.
 8. Kupię Delta Optical Silver 10x50 :) niestety giełda dopiero od 20 postów, a nie chcę specjalnie spamować

 9. Tak chwaliłeś, że teraz nigdzie nie można jej dostać, a też jestem zainteresowany
 10. Ok, to jedną propozycje mamy sprecyzowaną, a coś więcej żeby było w czym wybrać?
 11. Która wersja? Bo widzę 10x50 i 7x50
 12. Próba z oknem będzie tylko awaryjna, w większości będą to wypady jednak poza domem, więc czego szukać powiedzmy za około 300zł? Wolałbym nowe, ale jeżeli coś byłoby kilka klas lepsze w używkach, to pewnie.
 13. Dzień dobry, Jestem świeżo zafascynowany tematem i mam kilka pytań, bo przeglądając różne fora można sobie narobić w głowie sieczki :) Czy na pierwszy sprzęt powinienem wybrać lornetkę czy teleskop? Nie ukrywam, że bliżej mi do lornetki między innymi dlatego, że jest bardziej mobilna, tańsza i podobno można obserwować "krajobraz" w przeciwieństwie do teleskopu, którym przeskakujemy z punktu na inny punkt. Czy jeżeli mam wadę wzroku na jedno oko, ale nie noszę okularów, to będzie mi to jakoś utrudniało obserwacje lornetką? Nie mam balkonu, ale czy mogę po prostu otworzyć okno w
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.