Jump to content

wlodku

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

31 Neutral

About wlodku

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

161 profile views
 1. BO industrialu z bonusem: Jaworzno 910MW z Łomnicą i z Lodowym: Do chłodni 8 km. Do Łomnicy 143 km. Warunki były mocno średnie i Tatry musiałem sporo wyciągać, więc obserwacja ewidentnie do powtórzenia. Chłodnia za blisko i przytłacza góry, ale wyczaiłem, że z Dorotki można skleić 910 MW z Gerlachem. Z tego samego miejsca (Jeneralska Góra w Sosnowcu, przez miejscowych zwana Burdelową) można tez idealnie złożyć Elektrownię Jaworzno III z Babią Górą - plan na lepsze czasy.
 2. Drodzy, czy znacie jakąś legitną kamerę z podglądem na Babią Górę? w.
 3. Z wtorku - szczegóły tutaj. Problemy z ostrością, na ostatnim zdjęciu dodane sporo kontrastu, sama górka mocno sponiewierana - ale antenka była.
 4. OK, z bólem serca, ale przyznaję, że na tę chwilę ta hipoteza wydaje się najbardziej prawdopodobna:
 5. hmm, wydaje mi się (ostatni filmik) że to było jednak poniżej głównej warstwy chmur
 6. widzę w sieci coraz więcej nagrań:
 7. Na yt jest inne nagranie z innej perspektywy, też z Mysłowic:
 8. zagadałem jeszcze do kolegi: "to nie lampiony, to było niebieskawo zielone światło, raczej jestem bliżej tego że to chmura pyłu węglowego mimo że to w trakcie deszczu i po ulewie"
 9. Dobry pomysł z lampionami, ale tak sobie myślę, że jak na lampiony było ich chyba za dużo w jednej grupie, poza tym skąd ten efekt migotania.
 10. Cześć Wczoraj przed godziną 23 napisał do mnie kolega z Mysłowic który zaobserwował i nagrał ciekawe zjawisko nad swoim osiedlem: "Pojawiło się po uderzeniu pioruna i wędruje po niebie, aktualnie w kierunku Sosnowca (...) takie drobne jakby świetliki (...) szwagier to nagrał, dotarło do nas, widzieliśmy to i poszło dalej" Wrzucam filmik, jeśli nie zadziała to wyedytuję i spróbuję wrzucić na jakiś streaming. Macie pomysł co to mogło być? Coś związanego z wyładowaniami (typu ognie Elma - wiem, to nie to), a może zapłon unoszonego pyłu węglowego (okolice górnicz
 11. Cześć wszystkim, Włodek z Jaworzna, miło mi :-) Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić meteorologiczny fenomen 06-06-2020? Co prawda przeszedł front chłodny, ale poza tym czerwiec, wiatr południowy i wilgotne powietrze polarne morskie (?); tymczasem warunek był mocarny (ode mnie przed południem Tatry jak z Podhala, zresztą na grupie widzę, że z Podkarpacia podobnie). Czy była szansa przewidzieć taką widzialność?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.