Jump to content

wlodku

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

19 Neutral

About wlodku

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

89 profile views
 1. Z wtorku - szczegóły tutaj. Problemy z ostrością, na ostatnim zdjęciu dodane sporo kontrastu, sama górka mocno sponiewierana - ale antenka była.
 2. OK, z bólem serca, ale przyznaję, że na tę chwilę ta hipoteza wydaje się najbardziej prawdopodobna:
 3. hmm, wydaje mi się (ostatni filmik) że to było jednak poniżej głównej warstwy chmur
 4. widzę w sieci coraz więcej nagrań:
 5. Na yt jest inne nagranie z innej perspektywy, też z Mysłowic:
 6. zagadałem jeszcze do kolegi: "to nie lampiony, to było niebieskawo zielone światło, raczej jestem bliżej tego że to chmura pyłu węglowego mimo że to w trakcie deszczu i po ulewie"
 7. Dobry pomysł z lampionami, ale tak sobie myślę, że jak na lampiony było ich chyba za dużo w jednej grupie, poza tym skąd ten efekt migotania.
 8. Cześć Wczoraj przed godziną 23 napisał do mnie kolega z Mysłowic który zaobserwował i nagrał ciekawe zjawisko nad swoim osiedlem: "Pojawiło się po uderzeniu pioruna i wędruje po niebie, aktualnie w kierunku Sosnowca (...) takie drobne jakby świetliki (...) szwagier to nagrał, dotarło do nas, widzieliśmy to i poszło dalej" Wrzucam filmik, jeśli nie zadziała to wyedytuję i spróbuję wrzucić na jakiś streaming. Macie pomysł co to mogło być? Coś związanego z wyładowaniami (typu ognie Elma - wiem, to nie to), a może zapłon unoszonego pyłu węglowego (okolice górnicz
 9. Cześć wszystkim, Włodek z Jaworzna, miło mi :-) Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić meteorologiczny fenomen 06-06-2020? Co prawda przeszedł front chłodny, ale poza tym czerwiec, wiatr południowy i wilgotne powietrze polarne morskie (?); tymczasem warunek był mocarny (ode mnie przed południem Tatry jak z Podhala, zresztą na grupie widzę, że z Podkarpacia podobnie). Czy była szansa przewidzieć taką widzialność?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.