Jump to content

Zbuj

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  52
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

207 Good

About Zbuj

 • Rank
  Alnitak

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Jasło

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Chyba tak, Smolnik: https://www.peakfinder.org/en?lat=49.2231&lng=22.7111&ele=560&azi=171.46&alt=-14.56&fov=100&cfg=sr&name= Wołosate: https://www.peakfinder.org/en?lat=49.0662&lng=22.6919&ele=780&name=
 2. Wygląda mi na szlak z Wołosatego na Tarnicę
 3. 120 sek, iso 800 f 2.8, raw zapisany jako jpeg
 4. Ale najlepiej rezerwować miejsce kilka dni wcześniej przed dobrą pogodą:)
 5. Tak to wyglądało na Łapszance parę dni temu.
 6. Dzień dobry. Mam takie pytanie czy to że przy zbliżonych parametrach ekspozycji czyli 20 sek iiso 3200 f28, albo np 15 sek iso6400 f 2.8 nie mam szans wyciągnąć nawet cienia pętli Barnarda to jest kwestia tego że aparat jest niemodyfikowany czy nieumiejętności obróbki?
 7. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, gdyby komuś jeszcze chciało się sprawdzić i podać jak ten sprzęt u niego się sprawuje, to będę wdzięczny.
 8. I oto mi chodziło, dziękuję bardzo, tylko nadal mnie nurtuje to że dwa egzemplarze (czerwony i biały)mają podobny błąd.
 9. Ni nie wiem Tayson czy kpisz, ale dla mnie takie ustawiane jest bardzo sensowne i wydaje mi się że mi wychodzi, a ustawianie wg jakiejś apki to dopiero czar mary.
 10. Dodam jeszcze że ustawianie na polarną jest tu drugorzędnym problemem. Podstawowy problem to czy te 40-50 minut opóźnienia na dobę mieści się w normie dla tego sprzętu. Serwis tego nie wie, takie przynajmniej odniosłem wrażenie podczas rozmów z nimi, albo wie i nie chce powiedzieć.
 11. zgodnie z instrukcją tzn dla daty 31 X oś 06 w lunetce jest poinowa. Koryguję ustawienie szerokości geograficznej czyli w moim najczęstszym przypadku 21 st E na kole południkowym ustawiam 6E, zgrywam datę z godziną (w zimie bez uwzględniania zmiany czasu), włączam i ustawiam polarną na wskaźniku 6. Montuję sprzęt i koryguję ustawienie.
 12. nic nie jest jasne, lunetka jest dobrze skolimowana, polarna nie błądzi gdzie popadnie, tylko jest dokładnie na kółku w lunetce( zależnie od precyzji pierwszego ustawienia)
 13. Sprawdzałem w domu w ten sposób że ustawiam koła nastaw na 0, blokuję włączam i po 24 godz wskaźnik pokazuje na skali godzinowej np 23.20. Po ustawieniu na polarną zgodnie z instrukcją np po 2 godzinach polarna jest na kółku widocznym w lunetce biegunowej, ale przed wskaźnikiem z cyfrą 6 na który była ustawiona. Poszczególne zdjęcia lekko dryfują
 14. Mój SWSA spóźnia się ponad 50 minut na dobę. Drugi, bo pierwszy, wymieniony przez serwis, spóźniał się ponad 40 minut na dobę. Czy to mieści się w granicach jego błędu? Dodam że sprawdzane były przy użyciu baterii, power banku i zasilacza sieciowego, przy prędkości gwiazdowej i zawsze były podobne wyniki. Serwis twierdzi że działa dobrze, ale oni sprawdzają na prędkościach X6 i X12(żeby było szybciej), ale moim zdaniem te prędkości nie są odpowiednie, bo nie muszą być precyzyjne. Pierwszy wymienili bo zaczęli grzebać przy ślimaku i zepsuli na dobre. Dziwi mnie to( i serwis też, mówią że jeszc
 15. Niedzielne z Łapszanki. Światła Kasprowego, planety zachodzą za Goryczkową Czubą.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.