Jump to content

Gorthin

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  9
 • Joined

Community Reputation

2 Neutral

About Gorthin

 • Rank

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A możecie podratować linkiem do tego wpisu Damiana P. na AF? Bo było to już tutaj wspomniane, ale nie mogę znaleźć.
 2. Wątek bardzo się rozkręcił, a mnie jako początkującemu ciężko się połapać Z góry informuję, że absolutnie mam świadomość i doskonale wiem, że sprzęt do 300zł to będzie bardzo przeciętny sprzęt. Poza jakimiś odwiedzinami obserwatoriów to będzie mój pierwszy raz samemu, sam na sam z niebem. Doskonale rozumiem, że dzisiaj na rynku jest tyle firm, optyka stoi na bardzo dużym poziomie, i doskonale rozumiem, że sprzęt, który będzie dobrze wykonany i z dobrą optyką pewnie trzeba szukać bliżej 1000zł a nie 300zł. Zgłosiłem się tutaj z prośbą o dobranie czegoś w granicach 300zł
 3. Poczytałem, przeczytałem i oczywiście jestem świadom. Moja pasja to rowery, i tutaj też zapytany o sprzęt za jakąś kwotę podobne dyskursy bym prowadził. Jestem świadom, że mogę dołożyć, jeszcze dwie, trzy stówy i mieć lepszy sprzęt. Ba! Znalazłbym kasę i na sprzęt za 1500zł powiedzmy. Ale jestem świadom, tego, że wolę wydać teraz 200 max 300zł niż od razu ponad 1000zł i odpuścić sobie za chwilę. Pewnie sprzęt sprzedam i było by ok, ale różnie może być. Jeśli się wciągnę, uda mi się pójść do przodu to pewnie wrócę do tematu lepszego sprzętu, lornetki czy teleskopu. W większym budżecie. Teraz ma
 4. Tego Celestrona mógłbym kupić w cenie 220zl. Jednak widać, że wokół tego modelu jest tylu samo przeciwników ilu zwolenników. Coś jeszcze wartego w budżecie do 300 zł? Trochę szkoda wydać mi więcej kasy, a teoretycznie mógłbym, na coś co mnie nie wciągnie, albo nie podołam zadaniu. Ewentualnie mniejsza lornetka mogła by zostać jako lornetka w góry, a ten Celestron może robić problem i pewnie poszedłby do sprzedaży w razie czego.
 5. Budżet to najlepiej max 300 zł. Ewentualnie coś ze statywem 350 zł jeśli to możliwe. Znalazłem jeszcze dwa takie egzemplarze: Ale tu znowu BK7 więc pewnie znowu odpadną. https://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=3186&lunety=Lornetka astronomiczna Celestron 7x50 Cometron https://teleskopy.pl/Lornetka-Levenhuk-Atom-20x50-teleskopy-5527.html
 6. No właśnie też się naczytałem, że słabo wykonana. Plastikowa dość. Na mrozie może być słabo. Ale znowu mimo wszystko na początek polecają do Astro. Chociaż bez statywu rzekomo do niczego nie posłuży. Mogę kupić używaną w cenie 220 bez statywu, czyli doliczając statyw i adapter to około 150 zł pewnie. Dlatego sam już nie wiem co lepiej kupić. Ktoś miał styczność z tym Olympusem?
 7. Statywu nie planowałem. Ale widzę, że prawdopodobnie nie obejdzie się bez niego. Także pewnie statyw dokupię. Czyli jak rozumiem z dwóch wyżej wymienionych lepiej do Astro brać celestrona?
 8. Witam. Jaka lornetka lepsza na początek przygody z obserwacją nieba: celestron skymaster 15x70 czy olympus 8x40 dps i ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.