Jump to content

Karbolak

Społeczność Astropolis
 • Posts

  6
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Karbolak's Achievements

1

Reputation

 1. Czy to jest coś takiego? https://allegro.pl/oferta/adapter-2-z-mocowaniem-t-2-do-gso-7207613130
 2. Trudno mi powiedzieć. Z obserwacjami dopiero zaczynam i miałem nadzieję trochę tego i trochę tamtego. A w sprawie tego noska: wiesz może czy jest on do kupienia oraz pod jaką oficjalną nazwą znajdę go w internecie?
 3. Hej! Niedawno nabyłem GSO 8" na dobsonie. Zachwycony pierwszymi obserwacjami zapragnąłem je uwiecznić w postaci zdjęć. T2 ring do mojego typu lustrzanki przyszedł... I tu pojawia się problem. Nie wiem czy ja czegoś nie rozumiem, czy po prostu nikt mi tego nie wytłumaczył, ale wszelkie tutoriale pokazują czynność rozkrecania soczewki na coś w rodzaju adaptera, który następnie się dołącza do T2 ringa. Moje szkiełka (jak na razie GSO Super Plössl 9mm oraz GSO Super View 30mm) takiej funkcjonalności nie wydają się posiadać. Czy ktoś mógłby doradzić co począc w takiej sytuacji?
 4. Karbolak

  Karbolak

 5. Szczerze mówiąc, interesują mnie zarówno planety jak i gwiazdy. Nie jestem zdecydowany.
 6. Wiem, podałem Katowice jako mniej więcej lokalizację. Tak na prawdę to mieszkam na praktycznie obrzeżach miejscowości sąsiadującej, z widokiem na pola, zdala od świateł.
 7. Cześć! Zdaję sobie sprawę, że temat to trochę odgrzewany kotlet, ale na podobnych wątkach nie znalazłem niczego co by mi odpowiadało. Tak więc, jestem z Katowic, jestem zupełnym laikiem w sprawach obserwacji nieba, ale bardzo interesuję się astrofizyką i od dawna mnie nęcił pomysł aby zakupić sobie coś co by mnie jeszcze przybliżyło do tematu moich zainteresowań. Szukam teleskopu za ok 600 zł (w porywach hojności do 700), od którego mógłbym zacząć swoją przygodę. Przeglądałem OLX w poszukiwaniu używek, ale obecnie nie wybieram się dalej niż godzinę od Katowic, oraz na początku czerwca będę przejeżdżał przez małopolskie, opolskie i dolnośląskie. Byłbym bardzo wdzięczny za jakieś rekomendacje, bo nie chcę dać się naciągnąć na jakiegoś grata. Dzięki za wszystkie odpowiedzi!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.