Jump to content

Ruxpin

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  107
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

24 Neutral

About Ruxpin

 • Rank
  Regulus

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mam do sprzedania nowy, nie używany zoom Celestrona 8-24mm. Kartonik, etui, dekielki, nowy okular. Cena 325zł. SW Zoom 8-24mm używany, kupiony z forumowej giełdy dwa m-ce temu. W pełni sprawny, bez uszkodzeń, rysek, szkła czyste. Cena 200zł - ten już nieaktualny. Znalazł nowego właściciela.
 2. Parka 6-tek SVBony w trakcie finalizacji. Pozostałe wciąż dostępne. Oferuję do sprzedaży nowiutkie, nieużywane okulary jak w tytule: 2 sztuki SVBony Ultra Wide 68st Long Eye Relief Multicoated 6mm 1 sztuka SVBony Ultra Wide 68st Long Eye Relief Multicoated 9mm 1 sztuka SVBony Ultra Wide 68st Long Eye Relief Multicoated 20mm po 145zł za każdy, nowiutki i nieużywany SVBony Aspheric 62st 10mm za 85zł kupiony na forumowej giełdzie jako nowy TMB Optical SW 8mm Planetary II - za 199zł.
 3. Witam, Oferuję do sprzedaży nowiutkie, nieużywane okulary jak w tytule: 2 sztuki SVBony Ultra Wide 68st Long Eye Relief Multicoated 6mm 1 sztuka SVBony Ultra Wide 68st Long Eye Relief Multicoated 9mm 1 sztuka SVBony Ultra Wide 68st Long Eye Relief Multicoated 20mm po 145zł za każdy, nowiutki i nieużywany SVBony Aspheric 62st 10mm za 85zł kupiony na forumowej giełdzie jako nowy TMB Optical SW 8mm Planetary II - za 199zł.
 4. Witam, Mam do sprzedania nowy, nie używany zoom Celestrona 8-24mm. Kartonik, etui, dekielki, nowy okular. Cena 325zł. oraz SW Zoom 8-24mm używany, kupiony z forumowej giełdy dwa m-ce temu. W pełni sprawny, bez uszkodzeń, rysek, szkła czyste. Cena 200zł.
 5. Dzisiaj odebrałem z paczkomatu nowego Hyperiona zoom mk IV. Teraz wiem, że wcześniej to nie miałem żadnych okularów... To jest kompletnie inna bajka niż posiadane przeze mnie TMB Planetary, SVBony, GSO Omni czy SW zoom, a o kitowcach już nie wspominam. To teraz rozumiem po co kupować okulary po tysiąc (i więcej) złotych. Skoro zoom za 850 potrafi tak wiele, to nie jestem sobie chyba w stanie wyobrazić ile mogą pokazać "stałki" w tej cenie i droższe... Generalnie ten Hyperion nawet z budżetowym 2x Barlowem jest ostrzejszy i bardziej kontrastowy niż pozostała część posiadanego "
 6. Dziękuję za porady. Są dla mnie bardzo cenne i rozwijające.
 7. Miałem przez chwilę dwa identyczne MAK-i 127 SLT w domu i jeden był wyraźnie ostrzejszy dla mojego oka. Z czego to wynika? Są takie różnice w ich wykonaniu, czy trzeba taki sprzęt jeszcze jakoś wysterować? Kolimacja dotyczy również MAK-a?
 8. Czyli dla mojego MAK-a 127 (1500mm) ostateczne sensowne powiększenie, to 150x - tak?
 9. Dbam o niego. Stoi w ciepłym salonie Jak to nowicjusz amator. Wiem - już słyszałem, że trzeba go wystudzić i faktycznie zimny pracuje lepiej. A tak swoja drogą dlaczego tak jest? Nie mniej jednak przy porównaniu kilku okularów nie powinno to mieć chyba znaczenia, bo wszystkie będą widziały adekwatnie do ogrzanego tubusu gorzej, czyż nie tak? Nie mądrze się, bo nie wiem. Jedynie pytam.
 10. Witajcie, Póki co trafiły w moje ręce dwa nowe okulary - próbnie, testowo, żeby czegoś dotknąć i mieć jakikolwiek punkt odniesienia i tak mam TMB SW 8mm Planetary II oraz SVBony 6mm. Ewidentnie oba mają większe pole widzenia niż moje dotychczasowe okulary kitowe Celestrona (9, 10, 20, 25mm), które nie wiem jaki mają kąt, bo nie jest to nigdzie podane. Pewno wszyscy o tym wiecie: TMB 58*, zaś SVBony 68*. Ciężko jest i jednoznacznie powiedzieć czy wolę 58 czy 68 stopni pola widzenia. Jedna i druga wersja ma plusy i minusy. Faktycznie SVBony daj
 11. Krótko mówiąc- obecnie i tak nie na wiele się przyda, bo planety pochowane i daleko....?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.