Jump to content

Michał Prusiński

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

9 Neutral

About Michał Prusiński

 • Rank

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Miałem skyluxa i przerobiłem z nim kilka okularów o podobnych ogniskowych. Przede wszystkim szukaj okularu z możliwie jak najwiekszym polem. Tak więc odrzucilbym wszystkie okulary 52' itd. w f/10 sprawdził mi się najlepiej sw z polem 66 bodajże, natomiast rozczarował mnie obraz z tmb planetary. Był zbyt mydlany i nie ostry, ale mogło to być winą tego akurat egzemplarza.
 2. Kolega od tematu usunął lub zedytowal komentarz z wrzuconymi linkami do okularu sw 3.2 mm i właśnie tego okularu dotyczył mój komentarz odnośnie pow 300x. Dodatkowo, zrozumiałem z głównego tematu, że chce aby cały księżyc mieścił się w okularze, a tak będzie w tym, którego link wrzuciłem.
 3. W/w okular jest bardzo złym pomysłem. Da Ci powiększenie ponad 300x które zupełnie mija się z celem w Twoim teleskopie. Szukaj okularu z zakresu 8-12 mm. Np https://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=22&products_id=3445
 4. Pomyśl o dobsonie 8. Nie jest to jakiś ogromny teleskop, akceptowalny wagowo i gabarytowo, pokaże sporo na początek, a na giełdach hula ich spora ilość w atrakcyjnych cenach. I starczy na jakiś porządny okular do tego typu Es 14 i Barlow 2x2 ed. A potem przeskok na 12 cali dobsona
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.