Jump to content

D@SnD

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Neutral

About D@SnD

Informacje o profilu

 • Skąd
  W-wa
 • Sprzęt astronomiczny
  SW 150/750, TSAPO65Q, HEQ5 belt, Dreamfocuser, Canon 5d mkII

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja z niecierpliwością czekam na swojego L-Pro, mam nadzieję że się sprawdzi z Canonem 5d mk2 (nie mod)
 2. Polecam "svbony Official Store" , 2 razy zamawiałem i bez najmniejszych problemów. Zero dodatkowych opłat. Teraz czekam na paczkę z "Laida Optics Store" tydzień czekałem aż wyślą ale nareszcie już idzie.
 3. Ja również pokusiłem się o zrobienie flatownicy z tego panela. Wyszło to mniej wiecej tak: Całość wymaga jeszcze dopracowania. Proszę się nie śmiać bo to moje pierwsze wydruki 3d Czy ktoś rozważał może wykorzystanie filtra dyfuzyjnego powiedzmy jakaś 1/4 zamiast mlecznej plexi? Czy to może głupi pomysł. Tu dla ciekawości pomiar panelu z odległości 30cm
 4. Też mam, niestety trzeba z tym jakoś żyć, czasem przeszkadza a czasem o nich zapominam. Jednak gorzej mam ze zmęczeniem oczu po długotrwałym siedzeniu w ciemności przy sztucznym świetle nawet kilkanaście godzin (taki rodzaj pracy), wszystko się rozmywa. Regularnie odwiedzam okulistę bo o wzrok trzeba dbać.
 5. Ja dopiero zaczynam się bawić w druk 3d. Zakupiłem Two Tress Bluer Plus i jak narazie wszystko fajnie działa. Z programów to na obecną chwilę tylko online emachineshop
 6. Bardzo ciekawa propozycja. Ja zastanawiałem się trochę nad Z83V (mały, chłodzenie pasywne) tylko tam podzespoły słabsze.
 7. Moja niestety się nie umywa do tej, ale jest to pierwszy obiekt który obrabiam więc chciałbym zasięgnąć porady czy taki kierunek jest akceptowalny? Co muszę poprawić bo napewno jest tego wiele ? 90x40s Canon 5dmk2 (nie modyfikowany) ISO1600 TSAPO65Q, Heq5 belt DSS + Photoshop
 8. Co do płatności to ja płacę u nich kartą Rovolut. Żadnych przewalutowań itp.
 9. Mam taki sam zestaw ale jeszcze nie mogę się pochwalić nawet taką fotką. Fajnie to wygląda.
 10. Mam HEQ5 lunetka jest podświetlana więc siatka jest widoczna skolimować trzeba było. Początkowo miałem problem bo montaż ustawiał się jak chciał ale było to spowodowane spadkami napięcia spowodowanymi słabym zasilaczem. Aktualnie nie mam żadnych problemów. Aliginacja na 2 gwiazdy, przy pierwszej trzeba poprawić, drugą już trafia idealnie.
 11. Wiem że to może nie do końca w temacie bo nie ta kwota ale ciekawi mnie nowość od Canona EOS Ra, który podobno jest dedykowany do astrofotografii. Czy ktoś miał z tym może styczność?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.