Jump to content

jlp

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutral

About jlp

 • Rank
  Alderamin

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Wrocław
 • Sprzęt astronomiczny
  GSO Dobson 10''

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jak masz mętlik w głowie to obejrzyj te filmiki: 1. Jakich widoków planet możesz się spodziewać w różnych teleskopach: 2. Najbardziej wyczerpująco, jakie są rodzaje teleskopów, co można oglądać, jaki jest wpływ warunków (pogody, zawietlenia, miejsca obserwacji): 3. Oraz od dystrybutora teleskopów.
 2. myślę, że zadajemy podstawowe pytania, zeby człowiekowi doradzić tak, żeby ten sprzęt mu służył i był zadowolony. I nie musiał odkrywać bojem wszystkich problemów. Po co ma się męczyć, skoro może skorzystać z naszej wiedzy? Nie pracujemy w rtv euro agd i nie musimy wciskać badziewia na odczepnego. Nie sztuka dać długi achromat na montażu-kruszynce za pińcet, a potem kazać dokupić EQ3 albo EQ5 za tysiącpińcet, bo się wszystko telepie na wietrze to była ironia bo co chwilę pojawia się wątek jaki pierwszy teleskop kupić i trzeba dosłownie wyciągać z ludzi informacje. Początkując
 3. Za trudne pytania zadajecie. Ktoś chce dostać konkretny model, w budżecie.
 4. Czy można zostawić Newtona na noc na mrozie?

  1. Show previous comments  3 more
  2. astrokarol

   astrokarol

   Chłodzić z deklami. Jeśli możliwe włożyć tubę do altanki/garażu/komórki a jeśli nie to przykryć kocem/ścierką. 

  3. dobrychemik

   dobrychemik

   Tak, lepiej z deklami. Znalazca będzie miał komplet :)

    

  4. Szymoff

   Szymoff

   ja czasami rano z klapy laptopa i tuby teleskopu szron usuwałem i nic się ze sprzętem nie działo. 

 5. jlp

  Leonidy

  Leciał z bliźniąt do Oriona.
 6. jlp

  Leonidy

  Przedwczoraj ok 23 widziałem ładny meteor między Bliźniętami a Orionem, ciekawe z jakiego roju bo Geminidy jeszcze się teoretycznie nie zaczęły a Orionidy już skończyły.
 7. Nie znalazłem wzoru więc zrobiłem symulację w stellarium i dla okularu 6,7 (powiększenie 186 razy) dla 82* Mars był w polu widzenia przez 1 min 36 sekund. Przy mniejszym polu widzenia, aczkolwiek nie znalazłem okularów, które mają tylko 45* więc przykładowo Baader Classic Ortho ma 52* i przy takim samym powiększeniu planteta pozostaje w polu widzenia 1 minute 6 sekund.
 8. Bez przesady tak szybko nie ucieka.
 9. Tu na giełdzie ktoś sprzedaje Dobsona 10'' flex (rozsuwany). 10'' nie jest o wiele wiekszy od 8'' i waży tylko 2kg więcej. Dopiero 12'' jest znacznie większa i cięższa (tuba 19,5kg zamiast 13kg). Okulary masz w zestawie więc możesz dokupić później, jak się wciągniesz, filtry także. Na początek wystarczy filtr do księżyca bo razi.
 10. Trzeba gdzieś jechać bo następna okazja może być za miesiąc. Ja bym się wybrał gdzieś dalej od Wrocławia bo na górce jest dość jasno.
 11. Jak jest nisko i w I kwadrze to uniemożliwia obserwacje DSów? Jutro przestawiamy czas więc zajdzie o tej samej.
 12. Wybiera się ktoś na obserwacje dziś lub jutro? Ma być pogoda.
 13. A w ogóle ktoś pytał czy można zaimportować? Największą wartością tej bazy były by właśnie miejscówki, i możliwość od razu sprawdzenia LP danego miejsca, odleglość/dojazd i opis. Same publiczne obserwatoria to nie jest raczej coś czego szukamy.
 14. Wygląda to bardzo profesjonalnie. To czego brakuje to miejscówek, super by było zaimportować te z mapy astropolis. Dodatkowo ułatwić dodawanie nowych miejscówek, czy zamiast rejestracji, możnaby zalogowac się przez konto googla/facebooka?
 15. Posiadam też ES 6,7 mm i GSO 9 mm, więc tych mniejszych ogniskowych już nie dokupuje.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.