Jump to content

jlp

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  35
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11 Neutral

About jlp

 • Rank
  Alderamin

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Wrocław
 • Sprzęt astronomiczny
  GSO Dobson 10''

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jaką apkę lub stronę polecacie do prowadzenia dziennika obserwacji. Fajnie żeby było zdjęcia obiektu, jego dane, położenie itp.

 2. Ktoś zamierza skorzystać z nowiu i pogody?
 3. Dzięki, akurat bedę koło Czarnej Dąbrowy więc będę tam szukał w okolicy ale z jeden raz wybiorę się tam bo widzę, że niebo jest nawet 21.83.
 4. Wybieram się w okolicę Bytowa, zna ktoś miejscówkę w pobliżu?
 5. jlp

  jlp

 6. Zgadza się natomiast jutro niepewna pogoda i mecz z Anglią
 7. Wybiera się ktoś na obserwacje?
 8. Ja mam GSO 10 i zastanawiam się czy nie lepiej by było mieć wersję flex, np. https://deltaoptical.pl/teleskop-sky-watcher-dobson-8-pyrex-flex-tube Obserwacje z miasta mijają się z celem a na wyjazdy taka armatka jest niezbyt poręczna do wożenia, da się ale zajmuje cały tył. Co do producentów to GSO rózni się od SW tym, że ma wyciąg z mikroruchami, a lustro w SW też trzeba chłodzić. Jeśli chodzi o okulary dołączane do GSO to są one dobre, ludzie je wymieniają nie ze względu na powiększenia tylko głównie ze względu na małe pole widzenia np. 9 mm to Plossl mający 52 s
 9. W taką pogodę jak wczoraj to tam nie było tłumów? Byłem kiedyś w jeden wieczór i pełno ludzi schodziło ze Ślęży, ogniska palili, jeździły auta itp.
 10. Akurat nakręcili serial poświęcony Picardowi: https://www.filmweb.pl/serial/Star+Trek%3A+Picard-2020-831205
 11. Wg mnie latarnie i światła z sąsiednich budynków tak nie degradują nieba jak ogólnie łuna z pobliskich miast, magazynów itp. Można pójść pod las i co prawda nic nie psuje akomodacji oka ale miasto położone 10 km od nas potrafi zaświetlić połowę nieba.
 12. Testował ktoś tą miejscówkę obok przełęczy? Wydaje się mniej uczęszczana niż sam parking przy Tąpadłach gdzie jest dużo turystów i imprezowiczów. https://goo.gl/maps/rxQcHS48XGqgAXpq9
 13. Jak masz mętlik w głowie to obejrzyj te filmiki: 1. Jakich widoków planet możesz się spodziewać w różnych teleskopach: 2. Najbardziej wyczerpująco, jakie są rodzaje teleskopów, co można oglądać, jaki jest wpływ warunków (pogody, zawietlenia, miejsca obserwacji): 3. Oraz od dystrybutora teleskopów.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.