Jump to content

Am@tor

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  44
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

21 Neutral

About Am@tor

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam, kupię MAK150/1800 lub celestron sct 6"
 2. Jak w temacie,każdy stan aby działała choć uszkodzona też może być( zależnie co uległo uszkodzeniu)
 3. Zmęczyłeś temat? właśnie mam taki problem i szukam rozwiązania innego niż nocne testy...
 4. https://www.olx.pl/oferta/sky-watcher-star-adventurer-CID767-IDIKDxt.html
 5. Sory za off ale masz STL tego clipa?
 6. Panowie, dzięki za wszystkie wskazówki. Rzeczywiście silnik nie jest spalony. Rozebrałem go aby sprawdzić czy coś się nie dostało do środka lub ułamało albo wysunęło. Na pierwszy rzut oka wszystko wyglądało prawidłowo. Złożyłem silnik i o dziwo działa prawidłowo. Nie mam zielonego pojęcia co było przyczyną takiej utraty momentu. Wszystko poskładałem do kupy i może jutro przetestuje w boju.
 7. Jestem w stanie zatrzymać go ręką, a drugiego nie, zamieniałem silniki miejscami na płycie więc to też nie wina sterownika. Śruby sprawdziłem jako pierwsze
 8. Dzięki za odpowiedź, ale silnik, który tam siedział to nema 14 (35mm) , wątpię czy nema 17 będzie pasować bo jest jeszcze mocowanie napinacza paska. Powodem uszkodzenia było uderzenie tuby w nogę statywu, ( silnik stracił moment)
 9. Może ktoś ma na zbyciu silnik krokowy do HEQ5PRO? Albo chociaż zna jego parametry..
 10. Kupiłem nowe EQ5 pro ze sklepu na T. Przez około miesiąc (jak była pogodą ) walczyłem z guaidingiem, jak już mi ręce opadły i miałem oddawać sprzęt na reklamacje odkręciłem osłony i okazało się , że małe chińskie rączki źle złożyły mechanizm. Po za tym luzy na ślimakach i już wszystkim znany kleisty smar ( który smarem chyba nie jest). Postanowiłem samodzielnie zrobić serwis. Rozebrałem ,wyczyściłem, wymieniłem wszystkie łożyska, nasmatowalem i wyregulowane. Po takiej operacji uzyskiwałem błąd na guaidingu poniżej 2 przy tubie 150/750 ( bez wiatru). Uważam , ż
 11. Fajny projekt. Też sobie taki zbudowałem. Testowałem z Canonem 600D i obiektywami 500 i 85mm Czas jaki udało mi się uzyskać to 120s ale pewnie są się więcej. Właśnie przez tę zębatkę od razu trzeba ustawiać głowice tak , żeby silnik ciągnął przeciwwagę. Zasilanie z powerbanka a ustawienie na polarną za pomocą lasera.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.