Jump to content

Łukasz Czerwiński

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About Łukasz Czerwiński

 • Rank
  Alderamin
 • Birthday 02/05/1989

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Gniezno

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Właśnie mam taki problem z AS i walczę z Księżycem. Szukałem po forum w kwestii AS i zauważyłem, że w Pixinsight też był poruszany w innych wątkach podobny problem pamięci.
 2. Coś mi się zawieszał ten program. I tworzył zdjęcia dwa obok siebie ale pewnie coś źle zaznaczyłem
 3. Właśnie zestackowałem zdjęcia bez Barlowa i wyszły jakieś czarne prostokąty...
 4. Hej! Strzeliłem ostatnio kilka serii z 700mm w Księżyc z Barlowem i nie udało się złapać całego. Chciałbym więc zrobić "mozaikę", tylko nie wiem jak się za to zabrać... Zestackować pierw foty górnej partii Księżyca, a następnie dolnej? W czym następnie to posklejać? Są jakieś programy robiące to automatycznie? Na Photoshopa raczej za ciemny jestem. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam
 5. To jest zdjęcie bez obróbki? Z reguły w DSS wychodzą zdjęcia ciemne. Spróbuj może jeszcze w Seqatorze. I może na przyszłość niższe iso? Trochę jakby ostrości wcale nie było po bokach. Ostrzenie było ręczne? HDR wyłączone?
 6. Po wielu latach nadszedł czas zmiany telefonu. Pokusiłem się o Xiaomi Redmi 9 pro. Skusił mnie czas naświetlania do 30 sekund. Wcześniej miałem Galaxy S6 i świetnie dawał radę z Księżycem. Z planetami miałem problem. Na razie testowałem szerokie kąty owym Xiaomi. Można ustawiać też ostrość manualnie ale mam z tym jeszcze problem. Kilka dotychczasowych strzałów bez obróbki poniżej. Wyczyszczę lustro i skolimuję dobsona zobaczę jak Jowisz i Saturn ale z 4 obiektywami nie wróżę sobie cierpliwości
 7. Specem nie jestem ale w tutorialach jakie widziałem nic takiego się nie działo. Jedynie trzaskanie klatek na potęgę. Choć nie można też zapomnieć o rotacji planet. Ale i na to chyba są programy.
 8. Bez montażu póki co sobie odpuszczam już. Może co najwyżej wyjazdy na DM. Ewentualnie w tamtych kierunkach na coś zrobić zbliżenie. Bo w kółko Andromeda była tylko grana.
 9. Tyle nawet nie widzę przez Dobsona 8" . Ale chyba faktycznie dam sobie spokój, Zrobiłem stack 600 i prawie zero różnicy. Więc nie ma to sensu jak się przekonałem.
 10. Na Windows 7 odpaliłem program jako administrator i poszło jakby co. Chociaż wcześniej grzebałem z tworzeniem folderu GODMODE.
 11. Hmm, zobaczę zatem co wyjdzie z tych setek, które mam. Czy jest sens trzaskać więcej.
 12. Siemka! Zbieram na montaż, jeszcze nie wiem który Póki co bawię się statywem. No i głównie Andromedą. Nikon d5100/ Nikkor 18-105. Wyciągnięty na maxa. Stack kilkudziesięciu fot. Teraz z mniejszym iso zbieram materiał i myslę o 1k-2k fotach zobaczyć co to wyjdzie
 13. Biorąc to pod uwagę warto zachować jakieś proporcje light/dark? Przymierzam się do stacka z minimum 1000 zdjęć ze statywu i chętnie bym się dowiedział ile darków wypadnie korzystniej.
 14. A jak wygląda sytuacja z obiektywami do Nikona orientujesz się? Bo możliwe, że jednak zmienię priorytety
 15. Widzę, że lekko nie będzie Czyli pełna klatka dla kogoś tak ciemnego jak ja będzie trudniejsza do ogarnięcia z teleskopem. W takim razie podobno 1000D jest polecany również.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.