Jump to content

Łukasz Czerwiński

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  117
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

27 Neutral

About Łukasz Czerwiński

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Gniezno

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Byłbym uradowany gdyby komuś zalegała taka rzecz Proszę o wiadomość w razie czego. Pozdrawiam
 2. Dzięki. Znalazłem ofertę z takim flattenerem. Można to jakoś oszacować czy się sprawdzi?
 3. Te akurat na allegro sa od ręki. Ten rotator to konieczność czy kwestia wygody tylko?
 4. Ooo tak, to właśnie też nasz cały kolega polecał tańszą alternatywę Wydaje mi się, że jest to AstroTech. No nic, czekam na okazję, jak się nie trafi to może już w sklepach będą
 5. Czyli nie ma sensu kupować extenderów. Zapomniałem dodać, że najpierw będą lustrzanki APS-C. Więc pozostaje tylko kwestia tańszych alternatyw tego flattenera. Z tego co czytam na zagranicznych forach póki co to są wzmianki o Astro-Tech 2" Field flattener (tu na forum, jeden z kolegów polecał jakiś no name i to chyba właśnie ten był, bo wygląda dość identycznie) i Orion 8893. Mam nadzieję, że ktoś się podzieli doświadczeniem.
 6. Cześć! Kompletuję sobie sprzęt do astrofotografii. Z tego tytułu mam kilka pytań. Zauważyłem, że po podłączeniu lustrzanki do teleskopu wyciąg jest za krótki do złapania ostrości. Więc potrzebuję przedłużki i/lub flattenera. Cała ta złączkologia to dla mnie czarna magia, za dużo tego. Mam adapter do lustrzanki i teleskopu w rozmiarze M48. I teraz pytanie: Czy te przedłużki, jeśli bym teraz kupił, to później mogę je wykorzystać do ustawienia backfocusa po zakupie flattenera? Flattener to droższa zabawa, więc nadaremnie hajsów wydawać bym nie chciał, na cos co póź
 7. Dzięki za info. Widziałem faktycznie, że różne ludzie stosują. Więc planowałem się zabrać za lekturę o co w tym wszystkim chodzi i jak dobierać alternatywę Czy ten wspomniany przez Ciebie ma jakąś konkretną nazwę?
 8. Robię wstępne rozeznanie czy znajdzie się na rynku wtórnym sprawny sprzęcik. Myślę, że do końca miesiąca dozbieram środki Gdyby ktoś chciał się pozbyć to proszę o informację. Pozdrawiam.
 9. Pierwsze moje zakupy zagraniczne, był lekki cykor ale wszystko sprawnie i szybko. I po starej cenie, mimo iż jakiś dzban powiedział mi, że nie ma szans, że dostanę w tej cenie. I chciał mi sprzedać używany bez walizki 2 stówy drożej. Nie pozdrawiam go Pozostałym mogę polecić sklep. Zamówione wieczorem 7.01 w czwartek, we wtorek odebrane.
 10. Ten Barlow posiada w ogóle gwint? Powinien być na samej górze i wkręcać się w adapter do lustrzanki (specyficzny dla danego producenta). I tu nie ma mowy o jakimś wypadaniu. No chyba, że źle spasowane rozmiary. Poniżej to akurat Barlow 1,25"
 11. Obraz może zawierać: tekst „Jestem trochę przerażona tym faktem że mój syn urodził się 31 sierpnia. Wtedy Merkury był w retrogradacji. Błagam, pomóżcie jak to wpłynie na życie mojego syna? Merkury w retrogradacji to bardzo zła oznaka. Dziecko wtedy będzie wychowywała indolnięta matka.”

  1. fornax

   fornax

   Ciekawe w jakiej retrogradacji ,miękkiej ,normalnej , twardej czy extra twardej  ,totalne średniowiecze i zabobony.:fool:

  2. fornax

   fornax

   Wystarczy popatrzeć na ten obrazek przez 10 s i wszystko będzie w porządku.

   sowy o bzdurach.jpg

  3. Tuvoc

   Tuvoc

   Polecam rytualny ubój, a potem całopalenie. Można także samemu dołączyć do zabawy...

 12. Te malutkie gwiazdy przed mgławicą dają fajny efekt. Skoro gwiazda taka malutka, to jak wielka musi być mgławica.
 13. Jak porównuje się teleskopy w Rosji Niestety, głównie opinia dla wizuala. Źródło
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.