Jump to content

seele

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  112
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

81 Neutral

2 Followers

About seele

 • Rank
  Regulus

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mgławica w Orionie. Zdjęcia z wczorajszego (22.01.2021) mglistego, ciemnego i krótkiego okna w chmurach. Warunki atmosferyczne były bardzo kiepskie - księżyc dodatkowo utrudniał obserwację. Przez okular 25 mm trzeba było się dobrze wpatrywać by zobaczyć tą mgławicę. Zdjęcia robione w ognisku głównym bez okularów i barlowow złożone z 52 fotek x 1s i 12 darków programem Deep Sky Stacker. . Czułość 1600 ISO jedno ze zdjęć pokazuje jak to wyglądało. W sumie nie oczekiwałem, że coś z tego wyjdzie po sklejeniu.Wydłużenie czasu do 2 sekund kończyło się "kreseczkami". Wiem że kiepsko no ale to po
 2. Kasjopea z tego Deep Sky Stacker'a - początki. Ta smuga to od reflektora oświetlającego wieże kościelną. 38 x 15 sek, obiektyw Tokina RMC 1,8/28 400 ISO.
 3. Następny Mars. Zrobiony z tego samego filmiku i tymi samymi programami (PIPP, Auto Staket i Regi Stax 6) na takich samych nastawach.Niestety wychodzi coś innego, a chciał bym powtórzyć taki sam jak poprzedni obraz Marsa (więcej szczegółów).
 4. Wie Ktoś skąd można ściągnąć Deep Sky Stacker bo ze strony http://deepskystacker.free.fr/english/index.html ściąganie trwa... kilka dni? Edit: Udało się ściągnąć
 5. Kasjopea, Andromeda i okolice + Mars 12.08.2020 g. O2:12 Pentax KS-2 + obiektyw Tokina RMC 2,8/28 mm 400 ISO 15 sekund. 8 zdj x 15 sek
 6. Zdjęcie z polowania na Persoidy Kasjopea, Andromeda i okolice + Mars 12.08.2020 g. O2:12 Pentax KS-2 + obiektyw Tokina RMC 2,8/28 mm 400 ISO 15 sekund.
 7. Poniżej ekspandująca mgławica pyłowo-gazowa NGC2021.
 8. JSC dzięki za krzepiące słowa, wychodzę z założenia, że "Gdy się nie ma co się lubi to się lubi co się ma". Co do zdjęć to zostały naświetlone 30,12,2020 ok. godz. 17:08 w ognisku teleskopiku (obszar objęty zdjęciem) przy 400 ISO i czasie 1/1,3 sek. Nie podnosiłem ISO (szumy). a tło zrobiłem dość jasne. Lepiej to dla mnie wygląda niż czerń w tle kilku białych punkcików dlatego czas na granicy poruszenia. Pozdrawiam
 9. Ostatnie dni koniunkcji Jowisza i Saturna. W poprzednich dniach pogoda nie dawała szans na fotografie przy największym zbliżeniu (pozornym) planet na niebie. Niestety planety pojawiły się na chwilę niziutko na linii drzew z nieodłączną mgiełką. Ze względu na dużą już odległość kątową między nimi nie mogłem użyć większego powiększenia ale dzięki Niebiosom i za to.
 10. Ostatnie dni koniunkcji Jowisza i Saturna. W poprzednich dniach pogoda nie dawała szans na fotografie przy największym zbliżeniu (pozornym) planet na niebie. Niestety planety pojawiły się na chwilę niziutko na linii drzew z nieodłączną mgiełką. Ze względu na dużą już odległość kątową między nimi nie mogłem użyć większego powiększenia ale dzięki Niebiosom i za to.
 11. Właśnie dostałem ze sklepu ***** informację o dostępności teleskopu o który pytałem w... końcu września.
 12. Wersja chropowata. Oglądam ją z mapą Księżyca w ręku.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.