Jump to content

Single Status Update

See all updates by Herbert West

 1. Czy ktoś z was kupił dostęp do kursu Pixinsight Fundamentals Adama Blocka?

  Warto?

  Zebrałem góry materiałów z sieci ale są, siłą rzeczy, kompletnie nieusystematyzowane i sporo czasu tracę na zbieranie elementów tej układanki czy też kombinowanie na ślepo samemu.

  1. Show previous comments  2 more
  2. Herbert West

   Herbert West

   A no właśnie- różnica między Fundamentals a Horizons. Najbardziej się obawiam zakupu (jeżeli do niego dojdzie) nie tego czego potrzebuję. Absolutnych podstaw mi nie trzeba w większości wypadków ale nie mam pojęcia na jakim poziomie jest ta druga paczka.

  3. rybek0s

   rybek0s

   Jeżeli tak jak ja lubisz wiedzieć do czego dany suwak służy, a nie tylko żeby ustawić go na wartość x, to myślę że nie będziesz zawiedziony.

    

   Jeżeli myślisz jednak ze dzięki tym materiałom zmieni się diametralnie twoja obróbka, to o ile pixa po raz pierwszy nie włączyłeś tydzień temu to raczej się zawiedziesz.

    

   Ja traktuje te materiały jako uzupełnienie wiedzy, choć paru nowych rzeczy juz się nauczyłem (a jeszcze trochę materiału przede mna)

    

   Są jednak rzeczy lekko irytujące, jak np usuwanie gradientów. Autor mocno zaznacza że inne niż winetowanie raczej nigdy nie występują... co (jako osoba zbierajaca materiał w dużym, dobrze oświetlonym miescie) uważam za bzdurę ;)

  4. Herbert West

   Herbert West

   Nie spodziewam się żadnej wielkiej iluminacji. Jest kilka aspektów gdzie potrzebuję się podciągnąć i jestem w stanie to metodą googlowania oraz prób i błędów zrobić w końcu, tylko ciekawe ile czasu mnie to będzie kosztowało.

   Dzięki za pomoc. Na razie się wstrzymam i spróbuję rozpracować to czego mi potrzeba z użyciem publicznie dostępnych materiałów i kombinowania :-)

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.