Jump to content

stoccio

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

About stoccio

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W sytuacji kiedy ta tuleja jest dopasowana, w zasadzie nie musisz tam sięgać siedząc przy okularze. Ustawiasz siłę tarcia na poczatku obserwacji i teleskop się nie rusza nieproszony.
 2. Ja polecam Turn Left at Orion. Jest naprawdę fajnie napisany, widać że Pan Guy Consolmagno zasłużenie jest dyrektorem Obserwatorium Watykańskiego.
 3. Dzięki! Zawsze ustawiałem na biegun przed założeniem szyny i wtedy ten plastik tylko absolutnie nie pasuje i tylko przeszkadza. Ale rzeczywiście po założeniu szyny się przydaje.
 4. Dobry wieczór! Jakiś czas temu kupiłem SW Star Adventurer używany z Wielkiej Brytanii od człowieka który był drugim czy trzecim właścicielem. Do oryginalnego podświetlenia lunetki biegunowej przyczepiona była taka plastikowa część jak na zdjęciu. Jak widać do niczego nie jest ona potrzeba, ale ewidentnie jest dopasowana do lunetki. Facet od którego to kupiłem nie wie co to, kupił już z tym. Od paru miesięcy zastanawiam się co to jest. Czy ktoś z Was przy swoim SWSA też ma coś takiego? A może do pozostałość po jakiejś kamerce do ustawiania na biegun? Będę wdzię
 5. Dziękuję za ten opis nieba. Zdecydowanie muszę się bardziej przyłożyć do obserwacji sądząc po Twoim opisie. Może za dużo czasu spędzam w Orionie i Plejadach, że nie zdołałem wielu więcej eMek zobaczyć...
 6. To faktycznie ta sama kometa co 11 lat temu chyba. Tylko nazywa się w tym roku 398P/2020 P2. Co nie znaczy że jest uchwytna na zdjęciu.
 7. Wiem wiem. Chodzi mi tylko o to, że miałem okazję patrzeć tej samej nocy przez swój reflektor 130/900 i przez tego Astromastera 70/900 i mgławica Oriona w tym drugim jest prawie niewidoczna. Księżyc za to znacznie przyjemniej oglądało się przez Astromastera, bo przez BK1309 to już oczy wypala bez filtra.
 8. Ja na początek kupiłem lornetkę 15x70 mm i byłem nią zachwycony. Później kupiłem porządny lekki statyw do lornetki i byłem jeszcze bardziej zachwycony. Następnie wpadł za 300 zł teleskop taki jak tu: https://deltaoptical.pl/teleskop-sky-watcher-bk-1309-eq2-130-900 , do którego dokupiłem prawie dwa razy droższy od niego okular Baader Hyperion. Teraz poluję na 12" Dobson kratownicowy. Także ja bym zaczął od lornetki i statywu w Twoim budżecie. Te Astromastery są dosyć ciemne (przynajmniej 70/900, z którym miałem raz do czynienia). Do Księżyca i planet pewnie fajne, ale do mgławic chy
 9. Poza sprawami wspomnianymi powyżej - niektóre akumulatory będą gorzej funkcjonować w niskim temperaturach. Powerbanki zdychają jak się próbuje spać w śniegu w górach.
 10. Pytanie 1: jeżeli montaż jest dobrze wycelowany w Polaris, to aparat możesz celować głowicą kulową. Pytanie 2: możesz użyć szyny L. Tracker Star Adventurer w zestawie tak działa. Ale pytanie, czy rzeczywiście tego potrzebujesz. Chyba że chcesz na tego dovetaila dać jakiś guiding?
 11. Ładny kadr. Szykuje się na podobny z moim Nikonem, ale od tygodni pełne zachmurzenie w wolne noce niestety
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.