Jump to content

Mateusz Lewandowski

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Mateusz Lewandowski

 • Rank

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W takim razie po prostu zadzwonię. Podają, że jest na stanie i dostawa do dnia X, ale wygląda na to, że lepiej się upewnić przed zakupem
 2. Wszystko wskazuje na to, że Celestron 8 będzie tym wyborem najmobilniejszy, uniwersalny. Bardzo dziękuję za porównania i szczegóły, zdecydowanie łatwiej było wybrać! Pytanie który ze sklepów polecacie? Ku mojemu zdziwieniu, najniższą cenę mają fotozakupy - nie mój pierwszy wybór, a jednak macie doświadczenie z tym sklepem? Druga sprawa - na wyposażeniu jest okular 25mm - jaki jeszcze okular możecie polecić? Z tego co piszą co niektórzy, okularów mają przynajmniej kilka, więc zastanawiam się który przydałby się jeszcze na początek obok 25mm?
 3. tu chyba Kolega trafia w sedno i przybliża do zwycięscy w tych wyborach! Konkretne obliczenia trudno się nie zgodzić! Będę próbować wkręcić się gdzieś jeszcze przed zakupem, Kolega wcześniej Sulejewo wspomniał, może uda się zahaczyć. Obrzeża to taki Strzeszyn/Kiekrz, zdaję sobie sprawę, że tu jeszcze jest dość jasno, najbliżej wypada ode mnie Rokietnica, tam powinno być już znacznie lepiej a to raptem kwadrans autem. Akceptowalna odległość Gdzie można dowiedzieć się o takich zlotach jak ten przez Ciebie wspomniany?
 4. wielkie dzięki za namiary! postuję, będę obserwować! aktualnie seat ibiza, więc bagażnik malutki, ale pod te 400l ma, wiec się sam teleskop zmieści. planuję zmianę auta do końca roku z większym bagażnikiem, tak że 3 psy pójdą do bagażnika a mnie zostanie cała tylna kanapa na bagaże i teleskop. w przypadku bliższych wypraw - puste auto, więc nie powinno być problemu.
 5. Poznań, ale mogę dojechać dalej. 8" Nexstar jest tak duży? Kurczę, to faktycznie może być kłopot. Nie sądziłem, że różnica między 6" a 8" będzie aż tak duża w pakowności.
 6. Minęła raptem doba a już tyle odpowiedzi, Panowie wielkie dzięki! Precyzując: - dobson raczej odpada, nie mam kombi czy dużego SUVa a muszę spakować, oprócz bagaży, jeszcze 3 huskie do tego auta nie zmieszczę tam takiej lufy. - ostatnio jedyny okres, kiedy mam wolny czas to wieczory i noce, więc od 19 czy 21 do nawet 2 w nocy to godziny, które mogę w pełni poświęcić na oglądanie nieba, jeśli tylko pogoda pozwoli. Zabierając teleskop w trasę czy urlop, nastawiam się na naprawdę długie oglądanie nieba - nie boję się 30 minutowego rozstawiania. Zdecydowana większość obserwacji to
 7. Cześć! Próbując wybrać swój pierwszy teleskop, od około miesiąca przeglądam forum, czytam wątki dot. sprzętu i rozmawiam ze sprzedawcami. Udało się zawęzić poszukiwania, ale finalna decyzja jeszcze nie zapadła, dlatego mocno liczę na Waszą pomoc! Do rzeczy: - mieszkanie na obrzeżach miasta - sąsiadujące budynki i 1. piętro uniemożliwia obserwacje, więc teleskop będzie użytkowany zawsze na 'wyprawie' - i to jest kluczowy czynnik przy wyborze. W zasadzie używany będzie: 5 minut od domu jest całkiem duże pole i park ze wzniesieniem, tu wykorzystywany będzie najczęściej; wypady do rodzi
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.