Jump to content

Tomxey

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

23 Neutral

About Tomxey

 • Rank

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tomxey

  Słońce w WL

  3 grupy plam z 21.04.2021, godz. ok. 15 mak127 + asi462
 2. Teoretycznie jeżeli wszystkie 'paczki' będą miały taki sam rozmiar to powinno wyjść na to samo raczej. Chyba ze stosujesz jakiś clipping? Czy czysty average?
 3. Tak, składane z 10 paneli. Cała tarcza mogła by się zmieścić na sensor jakiejś lustrzanki, z moją kamerką nie da rady.
 4. Można powiedzieć debiut mojego planetarnego setupu : ASI462MC + ZWO IR Pass 850nm + SW MAK127 + AZ-GTi Kamerka jest kolorowa ale zdjęcie jest zrobione w "trybie mono" bez debayeryzacji. W sumie 10 paneli po 500 klatek każda, stack 75% klatek w AS3!. Pierwszy raz obrabiałem tego typu zdjęcie i mam trochę wątpliwości czy czegoś nie skopałem. Na świeżym stacku jakieś drobne detale typu małe kraterki były zlane z tłem w praktycznie jeden kolor i dopiero przy wyostrzaniu te małe detale się pokazywały, wydawało by się że z nikąd. Obstawiam że to przez to że stack
 5. Prawie na pewno nie. Rzuciłem tylko luźną myśl, ale raczej nie polecam takiego sposobu jako docelowej strategii. Mimo wszystko z braku lepszej alternatywy może warto spróbować?
 6. Może zestackuj w DSS tylko 8 bitowe, potem tylko 16 bitowe a potem zestackuj te dwa stacki? :p Format już powinny mieć taki sam.
 7. Krótsze czasy dałyby więcej klatek. Trochę ponad 500 klatek to chyba max dla DSS? Czy można to jakoś obejść?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.