Jump to content

wieloch

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  85
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

70 Neutral

About wieloch

 • Rank
  Alnitak

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Gdzieś w Europie :)

Recent Profile Visitors

705 profile views
 1. Ładne 3d Ci wyszło - centrum obrazu "wciąga". Gratulacje.
 2. Łoł, bardzo ładne - zajefajne w tej skali, nie myślałem że gromada kulista może być taka atrakcyjna. Jedna uwaga - gwiazdy straciły kształt co psuje odbiór. Poza tym na dużych jest fringing. Mój strzał - zbyt agresywne zmniejszanie gwiadzd albo odszumianie tła i/lub coś z optyką. Posumowując - kadr świetny, a gwiazdki wymagają trochę miłości
 3. Mam dziś taki radosny dzień - to i obrazek w optymistycznej kolorystyce.
 4. Był taki kolega, aktor z zawodu , Long Dong John, on chyba miał najdłuższą ogniskową. Ale nie wiem czy jeszcze zajmuje się astronomią.
 5. Wrzuć zdjęcie guidera. Albo to nie ten który podlinkowałeś, albo czegoś nie rozumim - no albo Ty czegoś nie zauważyłeś. Guidescope ma oprócz regulacji ostrości "wsuwaniem" także regulację ostrości w pokrętle, jak obiektyw.
 6. Odpowiedź krótka: jest. Odpowiedź dłuższa: Co fotografujesz?, bo w B4 to ja sobie nie wyobrażam clippingu na obiektach DS po 1. min (no właściwie to sobie wyobrażam, zawsze można czułość na maksa podkręcić... no, i trapez Oriona też da się przepalić...)
 7. @kjacek są w stacku - już na krzywych je widzę - flary?
 8. Jest stack, rozumiem, że można interpretować Więc ja jak zwykle po swojemu - bez kalibracji fotometrycznej tym razem - brudy czarne, gwiazdy świecą, reszta kolorowa, jak na jarmarku Edit: naprawdę nie wiem jak zrobić żeby tak rozdzielczość nie siadała po uploadzie. W oryginale tych artefaktów niet.
 9. Zwykle nie zwracam na to uwagi - ale w tym cropie jest coś nie tak z gwiazdami - czemu takie ... "po kielichu"?
 10. Cena pomaga, ale nie robi za skila.
 11. Jak to mówią - nie wiem ale się wypowiem Drugie - mindblowing! Pierwsze - nie podchodzi mi twarda obróbka, ale de gustibus... Gratulacje.
 12. @dobrychemik szczerze mówiąc znam bardziej beznadziejne i droższe hobby... w kontekście za drogiego celu - choćby małżeństwo, ot tak pierwsze z brzegu
 13. Taka wersja - wiem że kontrastowa, ale mnie się podoba... Edit: ale zdechła jakość po uploadzie...
 14. wieloch

  Flaty

  Raczej wolę wino... , tylko powiedz gdzie się w maju spotykamy, bo ja zawsze jestem nieco zdezorientowany - u mnie na działce? słaby pomysł, jest w lesie... chociaż Bortal 4.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.