Jump to content

wieloch

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

16 Neutral

About wieloch

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kalibracja, kalibracja... A wrzuciłbyś stacka?
 2. Giełda - kupię
  Kupię 2 pogodne noce w okolicy Warszawy, w dnich kiedy nie jestem w pracy.
  Cena do uzgodnienia na priv.

  1. Show previous comments  4 more
  2. dobrychemik

   dobrychemik

   @wieloch

   Bardzo ryzykowna oferta. Jak ją zobaczy Twój szef to Cię wywali z roboty, żebyś miał gwarancję wolnego podczas bezchmurnych nocy. I jeszcze każe Ci za to zapłacić :)

  3. Darek_B

   Darek_B

   Przyjmiesz czyste ale używane nocki ?

  4. wieloch

   wieloch

   Najbardziej skłaniałbym się ku propozycji Darka.
   Jak atrakcyjne i czyste, to fakt, że są już używane przez kolegów ma mniejsze znaczenie :)
   Niestety, jeśli to miałoby być za opłatą - podpada pod art. 204 KK, więc raczej niechętnie.
   W takim scenariuszu może być nieodpłatne użyczenie.

 3. Super to wygląda. Ciekaw jestem jak by wyglądało w kolorze. BTW - nawet nie wiesz, a może i wiesz jak bardzo trafiona jest nazwa wątku. W kazdym razie u mnie skojarzenie z obrazkami pod mikroskopem i innymi przedstawieniami tematu klejnotów oglądanymi jakieś 30 lat temu pojawiło się w ułamku sekundy
 4. A myślałem, że kupisz sobie krótszy teleskop jedynie po to żebym był zadowolony:) Żartuję oczywiście, gratuluję zdjęcia raz jeszcze.
 5. No i przeczytałem. Tak, nie zawsze się da wyciągnąć to, co widać, a nawet to, co zarejestrowano. A na to co każdy widzi na swoim monitorze (pomijając obróbkę) wpływ mają układ optyczny, bit/pix, threshold, gain, czas naświetlania (fulwell), mapowanie skali szarości do 3 kanałów sRGB (ręcznie w mono, Beyer w kolorze + punkt bieli w obu), mapowanie pliku przez LUT na przesrzeń barwną monitora, punkt równowagi bieli monitora. Na to nakładają się różne algorytmy renderingu (skalowania jednej przestrzeni kolorów na inną) w programach graficznych i przeglądarce (może i na serwerze - nie
 6. Może nie mam racji. Ale Ty jesteś bardzo skromny. (no irony) A co tam, napiszę - bo ja jestem z wizuala. Kompozycja kadru ma duże znaczenie w odbiorze. IMHO większe niż jakaś tam za czarna czerń. Pieprzenie I ze świetnego zdjęcia (jak Twoje) może zobić mistrzowskie. IMHO - jesteś o włos.
 7. Autocytat: to zdjęcie mi się podoba. Widziałem. Wiesz, że to całkiem inne czasy (technikalia). Gdyby współczesne było, z Twoją interpretacją, w mn-więcej takim kadrze... Na kolana. Bez żartów.
 8. No dobra, dyskusja jest, więc wróćmy do (konstruktywnej) krytyki. Zacznę od tego, że nikt na oczy tej mgławicy nie widział. To wszystko "licencja poetica", rodzaj sztuki. Co to znaczy za ciemne tło, złe kolory? Każdy (kto zrobił - ja jeszcze nie) może wrzucić zdjęcie z dobrego stacku skalibrowane fotometrycznie i wyciągnięte na wystandaryzowanych (np arcsinhx) krzywych. Czyli w miarę "to co jest". Założę się takie zdjęcia nie wzbudzą entuzjazmu. Ale to by była "w miarę obiektywna" prawda. Zależna od warunków, czasu naświatlania i sprzętu. Reszta to interpretacja. Więc
 9. O tej kalibracji to jest BARDZO DOBRA wypowiedź. Ale nie wiem czy chodzi tylko o monitory. Ponieważ nie mam czego obrabiać z powodu braku pogody/czasu na zdjęcia ściągam wszystko jak leci z forum. WNIOSEK: Te same pliki otwarte w PS wyglądają o niebo lepiej niż w przeglądarce. Rendering na stronie ??? (nie znam się)
 10. Od wczoraj zastanawiam się co miałbym o tym zdjęciu powiedzieć... Bo że jest świetne, to sam wiesz. Zastanawiam się nad szerszym kadrem, więcej "powietrza" wokół obiektu. Mocno kadrowałęś, czy tak jest jak jest?
 11. Twoich zdjęć to ja nie komentuję z czystej nienawiści IMHO crop jeszcze fajniejszy, kompozycja kadru.
 12. Gratulacje, fajnie wciąga ta dziura w chmurach Mnie tylko te niebieskie halo przeszkadzają - i nich nawet sobie są, tylko trochę w innym odcieniu. A korektor - nie wiem - taki ludzie polecają: MPCC Mark III, Baader. Edit - nvm, 2''...
 13. Niebo pod (nad?) Warszawą idealne. Po raz pierwszy od parwie dwóch miesięcy. A ja musiałem cały wieczór do pierwszej robć zdjęcia innego wszechświata. Jakieś domysły co to za galaktyka :) ?

  xxx.jpg

  1. Show previous comments  14 more
  2. wieloch

   wieloch

   To nie jest cena zdjęcia.
   To jest cena polimeru widocznego na zdjęciu i jednorazowych systemów dostawczych zużytych do zabiegu.
    

  3. Renioo

   Renioo

   Źle napisałem, miałem na myśli brak skali przy zdjęciu i fakt, że skoro to jest 10x15cm to ta malformacja jest faktycznie duża.

  4. AdamK
 14. Gratulacje, to bardzo piękne zdjęcie. I tyle czasu naświetlania - dla mnie nooba - prwdziwy kosmos Niemniej - w moim osobistym odbiorze - zdjąłbym trochę kontrastu i saturacji koloru. Myślę że zdjęcie na tym nie ucierpi, będzie po prostu mniej "bajkowe" - cokolwiek to znaczy w sprawie galaktyk którzych nikt na oczy nie widział BTW te "bąbelki" z wodoru wydają się nierzeczywiste, ale jednak tam są jak się okazuje.
 15. Pozwoliłem sobie wrzucić obróbkę, bo bardzo podoba mi się obrazek, a nie mam na czym ćwiczyć. Możliwie?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.