Jump to content

polaris

Społeczność Astropolis
 • Posts

  135
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by polaris

 1. Miałem ostatnio okazję i niezwykłą przyjemność dłuższego popatrzenia przez taką APM ale 100mm z Morfeuszami 17,5mm. Wrażenie obłędne, nie można się oderwać od okularów, koledzy mnie traktorem odrywali. To zdecydowanie był spacewalk.
 2. No proszę Cię. Oklepana to jest ta ameba M31 To są perełki o których zawsze warto wspomnieć.
 3. W ostatni weekend miałem ją na widelcu w 8", razem z NGC 147 i NGC 278.
 4. Jest względnie możliwe: http://www.astronoce.pl/recenzje.php?id=11
 5. Z ceny wynika, że ma wbudowany ekspres do kawy.
 6. Okular zostaje u mnie. Proszę usunąć ogłoszenie.
 7. Sprzedam jak w temacie. Stan bdb, żadnych uszkodzeń, okular zadbany, jestem pierwszym właścicielem. W zestawie wszystko co daje producent. Bardzo dobry okular z wygodnym ER i ergonomicznym polem widzenia. Plossle zostawia daleko w tyle. Cena: 360 zł z wysyłką na paczkomat.
 8. Sprzedam jak w temacie. Stan bdb, żadnych uszkodzeń. W zestawie oczywiście wyściełane pudełko. Cena: 80 zł z wysyłką na paczkomat.
 9. Sprzedam jak w temacie, stan bdb, żadnych uszkodzeń. Niedawno kupiłem go na forum z ciekawości jak zapracuje w 8" i okazało się, że jest za wąski. Myślę, że minimum to 10", a optimum to 12" wzwyż. Kupiłem go za 160 zł z przesyłką i za tyle sprzedaję. W komplecie oczywiście wyściełane pudełko. Zdjęcia wrzucę jak tylko je ogarnę.
 10. Tę lornetę chyba dopiero co kupiłeś. Coś z nią nie tak?
 11. Wg mnie osoba z większą źrenicą oka zobaczy jaśniejszy obraz, bo wykorzysta całe zebrane światło. Pole pozostanie takie samo, przecież obserwując w dzień przez teleskop nasza źrenica jest mała, sporo mniejsza niż źw teleskopu, a nie obcina nam to pola widzenia.
 12. Sprawdzonym filtrem na takie obiekty jest svbony Moon. Tani i bardzo skuteczny. Oczywiście dobry okular też się przyda.
 13. Tu raczej nie chodzi o powiększenie, tylko o jakość okularu. Ja ostatnio miałem super detal w 8" z okularem 12,5mm. Czasem mniej znaczy więcej, bo ostry obraz pozwala wydobyć więcej szczegółów niż nieostry choć większy.
 14. Sprzedaję jak w temacie, Stan idealny. Świetny okular planetarno-księżycowy i do mniejszych DSów. Po zakupie LV 6mm mam za mały przeskok powiększenia i będę raczej celował w 9mm. W zestawie wszystko jak za nowości, optyka czysta, mechanika bez zarzutu. Cena 350 zł z wysyłką paczkomatem. Zdjęcia niebawem.
 15. Dla niezdecydowanych - ten Moon to świetny filtr na planety i Księżyc, wart więcej niż sugeruje cena. Nie wyobrażam sobie obserwacji Jowisza czy Księżyca bez niego.
 16. Wezmę z ciekawości OIII, o ile jest bez uszkodzeń.
 17. Czy do red trzeba przejsc przez wszystkie inne tryby? Ma ruchomą głowicę, a tryb czerwony jest jako pierwszy. Można go używać jako jedynego (funkcja next push off).
 18. Na Kruszewskiego już ich nie ma?
 19. Lektura: http://www.astronoce.pl/recenzje.php?id=112 http://www.astronoce.pl/recenzje.php?id=113
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.