Jump to content

Piotr Strama

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  78
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

68 Neutral

About Piotr Strama

 • Rank
  Alnitak
 • Birthday 06/30/1985

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Pyzdry Wielkopolska

Recent Profile Visitors

124 profile views
 1. Rozumiem a ja gdzieś doczytałem, że w przypadku lustrzanki nie ma co sie bać ditheringu nawet o 30 pikseli..
 2. Dziękuję za opinię guide działał super, tylko znowu miałem problem z ditheringiem, korzystałem z APT jak program robił dither po 7min klatce świrował PHD, po prostu gubił gwiazdę kamera sie zacieła i koniec, po resecie phd chodzi normalnie, działo sie tak za każdym razem, wyłączyłem dither i montaż 3h zbierał klatki bez awarii, co to może być??
 3. Na montażu tair 300mm plus canon eos 1100d z filtr HII:)
 4. Proszę o ocenienie czy jeszcze coś zmienić i przepraszam za foto z tel
 5. Czyli materiał w kosz, przy tym obiektywie pokrętło ostrości chodzi bardzo ciężko i topornie trzeba użyć trochę siły i albo nie ruszysz a jak ruszysz to Bóg wie gdzie, sterownik fokusera już mam wszystko złożone czekam tylko za kołami i paskiem, wtedy będę mógł ustawić ostrość perfekcyjnie..
 6. Dziękuje za podpowiedzi, idąc dalej i czytając rady postanowiłem sprawdzić ostrość z tej sesji mam klatki z maską bahnitova, przyznam się ustawiałem na oko, korekta i zdjęcie kilka sekund, dzisiaj pobrałem bahnitov grabber i o to sie okazało, to duży błąd???
 7. Tak już wiem, te przekoszone klatki są po zmianie baterii z końca sesji nie wiem czemu APT tak se je ułożył:):) ale aż tak mi to ruszyło kadr.. teraz będę zwracał uwagę na takie rzeczy.. dziękuję.. jutro wywale te złe klatki, dzisiaj zbieram materiał to już dorzucę razem.. a w APP przy stackowaniu HII zwrócić uwagę na jakieś ustawienie?? i czy do H jest potrzebny bias??
 8. Analizując co piszecie teraz patrzę na klatki i jaja, na kilku jest mgławica zdecydowanie po prawej stronie ale dlaczego?? montaż nie robił flipa przez cała sesje guidował te samą gwiazde raz robiłem pauzę na zmiane baterii.. i to losowo są przesunięte nie np. od momentu zmiany baterii..
 9. Witam wczoraj zebrałem pierwszy materiał w HII, są to prawie 3h w klatkach po 420s, dzisiaj to stackowałem najpierw w DSS tutaj problem był z tym nie wiem czemu DSS w finałowym stacku obcina mi rozdzielczość o połowę, więc postanowiłem to wrzucić do APP i tutaj znowu mi jakiś inny bubel wyszedł...:( canon 1100d mod flat 30 bias 30 bez dark był dithering
 10. Na skraju terminatora:) sw 130/900 irpass piksel 3.75:)
 11. Więcej nie potrafię z tego udoić szum mnie masakruje, pierwszy raz atakuje Ha czy stosowanie DDP w maxIm to dobra technika??
 12. Odkopuje stary temat.. Otóż mam zamiar podjąć pierwsze starcie z ditheringiem, i nie do końca kapuje jakie wartości wprowadzić w APT I PHD2. Guider to ogniskowa 150mm+kamerka piksel 3,75, główny to 300mm+ canon 1100d piksel 5,18, doczytałem ile mogłem obliczyłem skale obrazu z guide i głównego i podzieliłem wyszło 1.25, czyli rozumiem to w ten sposób że jeżeli obraz na guide przesunie sie o 1pix to na głównym będzie to 1.25pix?? Proszę poprawcie mnie jeżeli źle to kapuje.. z tego posta wiem że właściwe wartości przesunięcia to 2-3pix, znalazłem jakieś tabelki ale chce sie upewnić, więc p
 13. Też sobie pozwoliłem sie pobawić czy może ktoś usunąć te wpisy na dole nie wiem czemu się tyle tego dodało..
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.