Jump to content

Piotr Strama

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

31 Neutral

About Piotr Strama

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

40 profile views
 1. Ostatnio zamówiłem dwa filtry svbony cls i uv/ir cut oraz kamerkę t7c, wszystko w jak najlepszym porządku i z szybką dostawą:) jedynie Polski urząd celny dowalił mi 80zł cła za kamerkę
 2. Czyli sie da tylko moje doświadczenie za małe
 3. Bardzo ładnie jak opanowałeś gwiazdki u mnie wyłażą jakieś seledynowe??
 4. Witam serdecznie, pierwszy raz zbierałem materiał z filtrem cls, największym problemem jest kolor gwiazd, czy bardziej doświadczeni koledzy mają jakiś sposób na to?? Okolice Ngc6888 80x120s Jupiter 135 3.5&5.6 Canon 1100d mod+cls Załączam stack https://we.tl/t-ZaUVG5W4CP I to co ja z tego udeptałem:)
 5. Czyli rozumiem że po prostu zbyt długo naświetlam klatki Raw.. ja to sie trzymam zasady że histogram klatki powinien być gdzieś 1/3 wykresu po lewj stronie, gdzieś wyczytałem że wtedy jest najlepszy stosunek jakości do szumu, ale dostałem podpowiedz od doświadczonego kolegi z forum że on zwraca uwagę na klatkę czy gwiazdy właśnie nie są przepalone, ja wzrokowo jeszcze tak nie potrafię ocenić klatki, czy np. lepiej zrobić klatkę próbną to wrzucić do Photoshopa i sprawdzić gwiazdy jakie mają wartości tylko teraz pytanie do kolegów jakie one powinny być te wartości najlepiej??
 6. Mam pytanko do doświadczyć kolegów, gdyż moim największym problemem są gwiazdy:( na moich foto gwiazdy mają barwę białą po próbkowaniu koloru w Photoshop wynik jest 255,255,255 czyli idealna biel. Tylko niektóre mają barwę pomarańczowa.. umiem zaznaczyć gwiazdy, z astronomytools czy też w inny sposób i zrobić warstwę z samymi gwiazdami. Czytałem tutoriale i kręcilem już wszystkim balasen koloru nasyceniem czy kolorem selektywnym i nic, cieniami półcieniami, gwiazdki jak były biale tak są, jak by te zabiegi nie wpływały na nie, jak im nadać barwę delikatnie błekitną, proszę was o pomoc
 7. Naprawdę super temat i wielkie podziękowania w kieunku kolegów profesjonalistów. dzięki takim tematom początkujący mogą doświadczyć pracy na super stack-ach, gdzie histogram to igiełka po lewej stronie przynajmniej wiadomo do czego dążyć:)
 8. Piękny materiał ten ogonek to zjadanie naszej bohaterki mniejszej galaktyki??
 9. Przepraszam za dużo tego już nie ten plik dodałem ten jest po kalibracji
 10. Zgodnie z radami zrobiłem kalibracje koloru w Siril i lekką korektę kosmetyczną reszta w Photoshop , wersja bez croop, 4 godziny siedziałem i tym kręciłem z tutorialami
 11. Wiesz nawet sam nie czemu, jest weekend więc dzisiaj na spokojnie siąde do tego, po robicie na dzika to nie obróbka.. spróbuje też wykorzystać sirila bardzo dziękuję spirit za tutorial:)
 12. Znowu atakuje, jest poprawa??
 13. Nie poddaje siępodejście numer trzy teraz już przypilnowałem gwiazdek hehehe
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.