Jump to content

Piotr Strama

Społeczność Astropolis
 • Posts

  113
 • Joined

 • Last visited

About Piotr Strama

 • Birthday 06/30/1985

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Pyzdry Wielkopolska

Recent Profile Visitors

307 profile views

Piotr Strama's Achievements

89

Reputation

 1. Witam bardzo serdecznie.. Zastosowałem rady i porady i lusterko wtórne nie było w osi wyciągu.. pole w miarę opanowałem i co.... tera jest coś takiego gwiazdy mają 2 spajki i abberacje... masakra edit. dołączam jeszcze fotki z tej nocy rozogniskowaną gwiazdę i vege..
 2. Sprawdzę ale potraktowałem LG bardzo delikatnie.. według wytycznych odległość korektor matryca to 55mm i tak jest chyba że to jest tylko orientacyjnie??
 3. Witam szanowne grono, mam problem z tuba sw 150/750.. Leciały mi gwiazdki z jednej strony przeprowadziłem pełną kolimacje hamala, wraz z ustawieniem wyciągu i jest jeszcze gorzej sprawdzam kolimacje kolimatorem otworkowym i jest idealnie tak mi sie przynajmniej wydaje.. test na gwiazdach to jakaś makabra, a może to zła odległość korektora( badder mpccmk3) proszę was o rady bo już na głowę dostaje i załączam foto.. P.S Tuba guidowana rejestrator canon 1100d
 4. Vixen gp paskowany, z newtonem 150/750+ osprzęt na tubie, lunetka 240mm
 5. jeszcze raz to zaatakowałem..:) mam nadzieję że jest lepiej..??
 6. Może szanowni koledzy by na kierowali na dobre tutoriale z dodawania ha najlepiej photoshop, z góry dziękuję..
 7. Skąd takie purpurowe gwiazdki Kurczę sam nie wiem może źle aplikuje ha, dodałem ha bez usuwania gwiazd i użyłem ha jako warstwy luminancji jeszcze..
 8. Dziękuję.. za materiał do nauki::) też proszę o uwagi..
 9. Zdjęcie przepiękne mam pytanko z innej beczki jak sobie radzisz z flatem przy tak dużym newtonie?? Jakiś duży panel led, skyflat, pytam bo mnie to czeka nie długo, dziękuję za odp..
 10. Dziękuje za materiał, kolejne super doświadczenie
 11. dopiero zaczynam z tymi meandrami obróbki czasem lepiej czasem gorzej.. nie rozumie tej końcówki zacytowanej rozumie że mam dać maskę warstwy-> ukryj wszystko, tylko co póżniej jak odsłonić fiolet na jasnej gwieździe??
 12. @Tuvoc Też sobie pozwoliłem Edit: Dziękuje @_Spirit_ super technika, trafia do mojego notesu z zapiskami usunąłem ten fiolet z gwiazdy chyba dobrze..??
 13. Kupię korektor komy do SW 150/750..
 14. Techniczne pytanie czy z tym bandingiem skutecznie poradzi sobie dobrze zrobiony dithering..??
 15. Bardzo chętnie, @_Spirit_ nasz pies na stacki na pewno nie po gardzi świeżym mięsem
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.