Jump to content

dakwather

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutral

About dakwather

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W takim razie, dlaczego już w punkcie 3 tego poradnika włączamy montaż, a dopiero potem ustawiamy dokładnie polarną? Według mnie, logika mówi, że najpierw ustawiamy polarną dokładnie i wtedy zasilamy montaż.
 2. Super, brzmi dość jasno i obiecująco. Swoją drogą myslałem, że montaż zapamiętuje home point od razu po włączeniu zasilania. Jak to w końcu jest?
 3. Jeszcze jedno pytanie - jeśli w lunetce biegunowej widzę hologram, który jest obrócony, to polarną powinienem ustawić nie patrząc na cyfry- tam gdzie jest polarna w aplikacji (b), czy też sugerować się jedynie cyferkami (a) ? Spróbuje zobrazować to na przykładzie. Ustawienie na podstawie przykładowego screena z apki, który jest wyżej.
 4. Chcę skalibrować lunetke, robię to wszystko pierwszy raz Sugeruję się poradnikami, ale jak widać, co montaż to co innego. Zakładam, że aby skalibrować lunetke przy pomocy imbusa, wcześniej muszę jakoś ją odpowiednio zorientować względem montażu i to właśnie chce wykonać.
 5. Cześć, mam problem z ustawieniem osi do pozycji zero. Nie mogę regulować podziałka miesięcy, nie ma żadnej śrubki do odkrecenia, która umożliwiałaby mi wyregulowanie jej. Jak zatem mogę to zrobić? Mój montaż to EQM 35 Pro. Pozdrawiam.
 6. Kupię maske bahtinova z mocowaniem do teleskopu 65/420.
 7. Pełnia z 27.04 - co prawda nie jest to dzisiejszy Księżyc, ale moja pierwsza fotka - daje satysfakcji sporo TS Apo 65q + Canon 1100d + EQM-35 Pro. PIPP+ AutoStakkert , obróbka PixInsight Możliwe, że w materiale siedzi jeszcze więcej, bo z obróbką również zaczynam, ale efekt już - według mnie - satysfakcjonujący. Pozdrawiam!
 8. Udało się, śmiga jak należy, nasz satelita nie wygląda już jak piłeczka do tenisa stołowego Okazało się, że jakimś cudem miałem ustawione LV display gain na wysoką wartość w Magic Lantern, a dotychczas nie wiedziałem o takiej opcji. Przez to ostrości nie mogłem złapać. Dziękuje wszystkim za pomocne wskazówki.
 9. Próbowałem właśnie i udało się wyostrzyć na kominie dalekiego sąsiada Zauważyłem, że Live view jakieś bzdury pokazuje - obraz bardzo jasny, nie mający przełożenia na to co faktycznie widzi aparat. Jak będzie okazja to spróbuje ustawić ostrość na Księżycu bez używania live view, zobaczymy co z tego wyjdzie, ale jestem pozytywnej myśli !
 10. Hmm, specjalnie dobierałem tak złączki, żeby nie mieć z tym problemu ( choć to był dobór na podstawie opinii innych, bo nie mogłem tego sprawdzić samemu). Złączki aparat- teleskop to M52-M42, przedłużka M42-M42 i M42-T2. Razem ok. 40mm, a flange focal distance Canona 1100d to 44mm. Także razem do matrycy jest 84 mm.
 11. Też mi się wydaje właśnie, że coś z ostrością nie halo. Jednak przy regulacji teleskopem, nie widzę poprawy.
 12. Okej, to dość mało, Próbowałem oscylować w graniach 1/100 i mniej sugerując się zdjęciami z sieci, ale poniżej 1/1000 raczej nie zszedłem oprócz jednego zdjęcia. Przy 1/3200 widać.. Może jeden krater, choć nie jestem pewien, czy to nie jakaś plama Wydaję mi się, że coś z ostrością również powinienem zmienić, ale regulując teleskopem nie uzyskuje efektów.
 13. Próbowałem skracać czas naświetlania również, niestety bez większych efektów. Filtra używałem, aczkolwiek obiekt dalej zbyt jasny. Dodam, że oglądam w dość zanieczyszczonym światłem miejscu, aczkolwiek wydawało mi się, że co nie co można też zobaczyć mimo tego (czy słusznie?). Spróbuję zmniejszyć czułość matrycy, dzięki.
 14. Cześć, mam pytanie co do obserwacji i fotografowania Księżyca. Próbuję złapać Księżyc, ale co próba to obiekt jest za jasny, nie widać żadnych szczegółów. Próbowałem obserwować okularem 6mm vixena + filtr księżycowy, robię fotki canonem 1100d mod podłączonego do teleskopu ts apo 65q. Wszystko stoi na montażu eqm35 pro. Pytanie : Jak dobrać się do tych szczegółów i jakoś wygrać z tą ilością światła, które odbija nasz satelita? Dodam, że to moje pierwsze samodzielne obserwacje. Załączam zdjęcie z tym, co widzę na ekranie aparatu
 15. Można to interpretować w ten sposób, że nie trzeba się aż tak martwić o perfekcyjną długość złączki, ponieważ można odległość odpowiednio zwiększyć poprzez regulacje długości wyciągu?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.