Jump to content

tomtom

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by tomtom

 1. w sumie o tym nie pomyślałem........... czyli jest nadzieja dziękuję za uspokojenie
 2. Witam. chciałbym popytać czy z takim zabrudzeniem teleskop się do czegoś nadaje jest to zabrudzone od środka 4 opiłkami, ewentualnie czy da się do tego jakoś dostać aby nie uszkodzić sprzętu bardziej.
 3. tomtom

  tomtom

 4. ok dziękuję wszystkim za pomoc spokojnego dnia
 5. niestety nie mam możliwości
 6. przy domu w zacienionym miejscu lub ogrodzie(tu jednak jest sporo lamp z pobliskiego parkingu).
 7. Dzięki za odpowiedź, wiem że ciemne niebo to najlepsza opcja niestety nie mam możliwości wyjazdów, m31 dostrzegam nawet przy latarniach dookoła, lecz np. m57 tylko z kamerką i chciałem ten fakt zmienić gdyż wygodniej po prostu mi patrzeć przez okular, nie chciałem iść w pół środki i kupować kilku tańszych zamienników tylko wydać raz i być zadowolonym rozważam zakup Lumicon Deep Sky czy będzie to dobry wybór?
 8. Witam serdecznie szukam odpowiedniego filtru do dobsona 10" do obserwacji z miasta mgławic, galaktyk, gromad wiem że jednym filtrem tego nie ogarnę proszę o pomoc w doborze odpowiednich gdyż z wyczytanych informacji mam mętlik w głowie budżet na 1 filtr to około 1k.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.