Jump to content

Qrczak99

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  119
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

84 Neutral

About Qrczak99

 • Rank
  Regulus

Informacje o profilu

 • Skąd
  Wadowice

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Polecam moją ulubioną Dziką Kaczkę (M11) w Tarczy( Sobieskiego) W 6 calach wygląda przepięknie .
 2. Lornetka 20x80 daje podobny a może nawet trochę leszy obraz ( przy zachowaniu podobnych powiększeń) jak achro 100x600 .
 3. Polecam DO Silver 10x50 . Dobra jakość w rozsądnej cenie .
 4. Troszkę odbiegamy od tematu ale ... Najlepszym zakupem byłyby lornetka kątowa z wymiennymi okularami .
 5. Może taka informacja dla osób które mają mniejsze doświadczenie w obserwacjach. Na zdjęciach widać dwa obiekty "M". M11 "Dzika kaczka" oraz M26 .
 6. Prosta matematyka. Skoro patrzysz przez okular 25 teleskopem o "długości" 750 (750/25=30) masz powiększenie 30X. Widok jak w większej lornetce.
 7. Może od razu "Gruba Berta"
 8. Popularną nazwą jest "Frania"
 9. Jakość obrazu będzie dobra ale w centrum pola widzenia (pole też pewnie będzie mniejsze niż podawane 68). Stopniowo w kierunku brzegów pola obraz będzie coraz bardziej zniekształcony. To jest dobry okulara ale nie do f/6 .
 10. A jak z innymi obiektami ? Problem jest tylko z M31 czy innych też nie możesz zobaczyć/znaleźć ? Jeśli teleskop masz dobrze wycelowany to co widzisz w tym miejscu to właśnie jest M31 . Rozmyta gwiazda to jądro galaktyki a Księżyc nie pozwala zobaczyć mgiełki .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.