Jump to content

Qrczak99

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  86
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

63 Neutral

About Qrczak99

 • Rank
  Alnitak

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. "Ze względu na krótką ogniskową zaleca się stosowanie okularu SWA-58 4mm z teleskopami o światłosile f/8 lub większej" Nie wiem czy doczytałeś w opisie okularu. W podobnej cenie kupisz BCO jesli chcesz dużych powiększeń. 6 plus dedykowana do tych okularów soczewka Q-Barlow zapewni duże powiększenie.
 2. https://astropolis.pl/forum/159-giełda-i-sklepy-astronomiczne/ Chyba raczej o taką giełdę chodzi Podobna jest na np astromaniaku, foruma stronomicznym czy astropołudniu
 3. Tuba Bresser 102/600 Hex jest dostępna w Teleskopy.pl. Montaż AZ4 w Delta Optical . Wyjdzie troszkę drożej niż poprzedni zestaw . P.S. Jeśli zamówi Pan do 15 to jutro już będzie Pan patrzył na gwiazdy a warto
 4. Nie powiększenie ale ilość zebranego światła przez teleskop jest ważna czyli średnica obiektywu . Gwiazdy nie powiększysz. W idealnym teleskopie gwiazda będzie punktem . Powiększenie jest ważne przy obserwacji planet i Księżyca . Tutaj widzisz już tarczę planety/Księżyca. Dlatego mogą być stosowane teleskopy o mniejszej średnicy obiektywu a o większej długości . Oczywiście to jest pewien skrót myślowy .
 5. Dane techniczne: Powiększenie: 7 razy Średnica celu: 35mm Kąt: 8.2 stopni Minimalna odległość ogniskowania: 5.0m Średnica źrenicy wyjściowej: 5.0mm Horyzont: 17mm Względna jasność: 25.00 Mgła wodna: tak Odległość: w promieniu 3000m Night vision: wsparcie Rozmiar: 145x175mm Kolor: czarny
 6. Widocznie mam inną technikę obserwacji. Leżak ustawiam w interesującym mnie kierunku (dziś była to np Kasjopea) Ciepły koc do przykrycia i ponad godzinna obserwacja w pozycji horyzontalnej dwoma lornetkami na zmianę. 10X50 i 15x70 . Później zmiana kierunku obserwacji (Orion, Woźnica i okolice) i tak aż do wschodu księżyca.
 7. Lornetka 10x50 ma jedną wielką zaletę. Jest zakupem końcowym. Nic już nie musisz dokupywać, w żaden sposób nie poprawisz jakości obrazu. Polecana przezemnie DO Silver 10x50 ma bardzo dobre recenzje i jest w rozsądnej cenie. Obserwacje można prowadzić z ręki bez statywu . Nawet jeśli kiedyś zdecydujesz się na Newtona 8" lub większego lornetka wciąż będzie potrzebna Niektóre obiekty trzeba oglądać przez lornetkę .
 8. Jeszcze kilkanaście lat temu niejaki Krzysztof Kolumb był uznawany za odkrywcę Ameryki a wszystko pozostałe było "teoriami spiskowymi" Czy coś się zmieniło ?
 9. https://www.youtube.com/watch?v=L7EtwArZ--c Chyba nie wszystko jest tak proste
 10. Za 500 złotych kupisz DO Silver 10x50 . Na początek( i nie tylko na początek ) w zupełności wystarczy . Teleskopy w granicy 1000 złotych też kupisz (SW90/900 około 600 zł , SW 80/400 około 700 zł ).
 11. Masz rację że to inne filtry Nie zmienia to faktu że wolę i w nocy i w dzień używac SVB Moon i nie widzę żadnej aberracji . P.S. Tak dla jasności wkleję opisy działania obu filtrów Svbony Moon (& Skyglow) "Filtr poprawia kontrast podczas obserwacji jasnych obiektów, w tym księżyca i planet. Zmniejsza zanieczyszczenie światłem poprzez delikatne przyciemnienie tła nocnego nieba, dzięki czemu słabe obiekty są lepiej widoczne. Filtr skutecznie blokuje światło z niskoprężnych lamp sodowych i innych sztucznych źródeł powszechnie stosowanych w oświetleniu ulicznym. Poprawia w
 12. Mam do sprzedania kilka okularów dla których nie znalazłem zastosowania w refraktorze f/6 . Osobom zainteresowanym wyślę zdjęcia na pw. 1. Baader Hyperion 10 1,25"/2". Mało używany z kompletem zatyczek i z pudełkiem. Kupiony w teleskopach.pl w październiku 2020. Delikatne ślady użytkowania . Cena 365 zł z wysyłką . 2. Baader Clasic Orto/Plossl 32 1.25". Kompletny ale w pudełku zastępczym. Kupiony w teleskopach.pl w listopadzie 2020. Stan bardzo dobry. Cena 175 zł z wysyłką. 3. GSO Super View 70 20 1,25". Kompletny z pudełkiem. Kupiony we wrześniu 2020 w DeltaOptical . Stan b
 13. Kup gotowy zestaw "Sky-Watcher BK 804 AZ3 80/400 ". AZ3 po bardzo małych przeróbkach ( dwie płaskie nakrętki "19" plus dwie podkładki i kilka minut pracy ) pozwoli na bardzo wygodne oglądanie nieba od horyzontu "do prawie" zenitu . Przy większym powiększeniach mikroruchy bardzo pomagają . Musisz tylko wymienić kątówkę na 90* i dokupić dwa/trzy okulary i dobrą soczewke barlowa (polecam Baader Q-barlow 2w1 2.25/1.3) .
 14. A jednak wszystko dobrze się skończyło https://www.youtube.com/watch?v=fYeVtddh-Xg&feature=emb_rel_end
 15. GSO SV70 30mm ma pole około 65*
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.