Jump to content

Wojciech Zakrocki

Społeczność Astropolis
 • Posts

  12
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Wojciech Zakrocki's Achievements

1

Reputation

 1. Hej, ogólnie po sprawdzaniu, testowaniu i wielu innych, zobaczyłem że szukacz jest bardzo daleko w od celu. Próbowałem wykręcać i wkręcać te śrubki (zdjęcie poniżej) ale tylko zmieniały to że luneta ruszała się bardziej. Prosił bym bardzo o pomoc z tym problemem.
 2. Hej, ogólnie dowiedziałem się że zębatka przekręcając teleskop (ta przy dłuższym pokrętle) wyskoczyła z końcówki co powodowało problemy z przekręcaniem, pomogło to też (minimalnie) w ustabilizowaniu teleskopu, i obracanie go w poziomie nie daje takiego problemu.
 3. Dowiedziałem się że teleskop ma nóżki które można wyjąć a ja stołka do podniesienia używałem : p, jednak załączone jest jeszcze "odwracająca soczewka 1.5x do nieustannych i pionowych obserwacji ziemskich", nie wiem do czego to, prawie nic przez to nie widać :p jednak się pytam bo może to ma jakieś użycie.
 4. H20mm, H12mm, H4mm, nie wiem na ile powiększają. A soczewkę to trzeba włożyć tam gdzie oko
 5. Z tego co patrzyłem to chyba tak, dokładnie to Bresser junior 70/900, jednak dalej nie rozumiem czemu jedyne oznaczenie jaki to model to te 5 cyfr.
 6. Jednak mam jeszcze jeden problem, w części pomiędzy stojakiem a samą "trzymajką" na teleskop (tam gdzie jest wielkie logo) w punkcie połączenia tych dwóch części teleskop bardzo się rusza w przypadku lekkiego dotknięcia cała luneta zaczyna się ruszać, a przypadku obracania w poziomie trzeba obrócić 2x więcej niż w przypadku obracania w pionie.
 7. To chyba mam powód dla którego księżyc był bardzo niewyraźny, zawsze myślałem że pokrętła wyciągu służyły do przeniesienia miejsca z którego można patrzeć, czyli głównie dla wygody. Soczewka oczywiście była, jednak szukałem księżyca bez niej bo łatwiej się go szukało, ale wtedy nawet z soczewką nie działało. Szkoda że nie mogę zobaczyć księżyca bo się chowa już drugi dzień :/
 8. Co do tego kółka to wyglądało to jakby ktoś mi latarką świecił z góry, jednak był to księżyc. Co do ostrości jedynym sposobem zaostrzania to chyba obracanie soczewki :p jednak to nie działało. Zdjęcia załączyłem poniżej, jednak przy robieniu ich nic ciekawego nie widziałem.
 9. Znalazłem starą ofertę na olx na ten teleskop, wydaje mi się że to 90490 albo skylux em czy jakoś tak. Oferta jest tutaj: https://m.olx.pl/oferta/teleskop-bresser-90490-CID767-IDFmpqt.html
 10. Chodzi o to że przez szybę nie obserwowałem, jednak moje jedyne okno nie zasłonięte przez coś jest na przeciwko kilku lamp ulicznych i jednej z najbardziej ruchliwych ulic w mieście
 11. Z pudełka już wyjęty, złożony trochę z pamięci ale wszystko dobrze złożone, jednak muszę go wziąć w lepsze miejsce bo z okna księżyc to białe kółko.
 12. Witam, nie dawno postanowiłem wyjąć mój teleskop który kiedyś dostałem w prezencie, jest to bresser Junior 90490. Chciałbym usłyszeć wasze recenzje, gdyż nie mogłem nigdzie takowych znaleźć. Zmiana: okazało się że to 70/900, zmieniłem tytuł ale opis zostawię.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.