Jump to content

Pathfinder

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  148
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

49 Neutral

About Pathfinder

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Gdynia
 • Zainteresowania
  Lotnictwo
  Omaha
  Hold'em
  klasyki tv
 • Sprzęt astronomiczny
  zielona rurka do patrzenia w niebo

Recent Profile Visitors

948 profile views
 1. W temacie dostępności : Współcześnie chyba już się nowych, porządnych Kellnerów nie produkuje. Są Levenhuki ale to tandetna chińszczyzna. Natomiast na anglojęzycznych giełdach od czasu do czasu latają stare, rasowe kellnery, huygensy, ramsdeny itp. Mi się trafił się taki gagatek razem z teleskopem. 25 mm Kellner metalowy, ładnie wyczerniony w środku. Wygląda na przed-chińską robotę albo przynajmniej początki produkcji w ROC. Obrazy też niczego sobie chociaż u mnie raczej kurzy się w pudełku:
 2. Bresser sprzed wykupu przez jeszcze amerykańskie Meade był samodzielną firmą. Jest fajny artykuł sprzed kilku lat o zawiłych losach Meade, autorstwa bodajże Paethera. Gdybyś miał jakieś wątpliwości co do Bressera to spójrz na oznaczenia poszczególnych modeli, a następnie zrób to samo z produktami Meade lub chociażby Explore Scientific. To już raczej nie są "anonimowe" marki. Jakościowo zapewne wszystko to jeden pies rodem z Chrl.
 3. Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Chyba jednak wybór jeśli już to padnie na bino denkameier lub zeissa. I podwójnie dzięki za link do recenzji @bartolini
 4. Cześć, ktokolwiek obserwował przez lub ktokolwiek wie i może poradzić cokolwiek na temat nasadki bino od Tele Vue? Używam refraktora (101/540) również od TV i to w zestawie z tą lunetą chciałbym wspomnianej nasadki używać. Interesuję się głównie obserwacjami DS gdzieś wyczytałem że 1.25" nasadki nie nadają się do DSów ale większej TV nie produkuje. Jak to w ogóle jest z nasadkami bino na DSach? Dzięki z góry za wszelkie odpowiedzi.
 5. Cześć, poszukuję okularów Naglera od Tele Vue najbardziej interesuje mnie ogniskowa 9 mm Pozdr Mikołaj
 6. Cześć, jak w temacie na sprzedaż leci tani filterek svbony moon. Stan jak nowy/mało używany. Szału ani cudów nie ma chociaż jak za tą cenę naprawdę zaskakuje zwłaszcza przy księżycu lub zanieczyszczeniu światłem sodowym. Mój „rewir” jest niestety wciąż oświetlany lampami HPS i naprawdę widać różnicę po założeniu filtru. (Svbony moon na zdjęciach to ten fioletowy oczywiście) cena: 49 zł
 7. Dobry wybór - nie wspierający chińskiej ekspansji gospodarczej :p
 8. Najpewniej białe są na rynek chiński natomiast niebieskie docelowo na eksport do US and A ewentualnie reszty świata. Przyglądałem się temu od dawna, miałem tą samą sytuacje z dwoma esami 82° 30 mm jeden z ali drugi z polskiego sklepu.
 9. I teraz wszystko powinno być jasne. Dzięki!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.