Jump to content

ceokiusz

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  43
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

34 Neutral

About ceokiusz

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Przejdę za chwilę na coś większego.
 2. Odkopuję w poszukiwaniu wersji 2.9. Ktoś coś?
 3. Oddaliłem matrycę i pojechane gwizdy jakby bez zmian, nie wiem czy nadal próbować oddalać matrycę od flatenera? Spróbuję, teraz odległość wynosi 57mm i na rogach mydło i rozciągnięte.
 4. Mam 11mm złączkę, dołożę dziś podkładkę 2mm.
 5. Pozostaje metoda prób i błędów, flattaner jest chyba jakiejś starszej generacji i generalnie nie mogę go nigdzie odnaleźć w sieci. Dzięki za podpowiedź, w którą stronę brnąć dalej
 6. A jak dobrać odległość? Pozostaje tylko metoda prób i błędów czy istnieje coś bardziej ludzkiego PS. Jeżeli zła odległość to na pewno za blisko, bo aparat jest na najcieńszym pierścieniu jaki jest .
 7. Temat rzeka. Naczytałem się ile mogłem ale odpowiedzi nadal nie znalazłem. Robię fotki SW Equinox 66 z flattenerem x0.8 od William Optics. Do tego Canon 450d zmodowany. Lecę na montażu eq5 z guidingiem. O ile w środku kadru gwiazdy są ok nawet przy dłuższych ekspozycjach, to w rogu są nieostre i rozjechane. Czy to może być wina flattenera czy jakiś inny powód można wywnioskować ze zdjęć poniżej. Pojedyńcza klatka i crop na prawy dolny róg.
 8. Siema, jestem wstępnie zainteresowany tylko wytłumaczcie po ludzku co to są te kółka na pająku? Rozumiem że ukrywają jakąś wadę pająka. A jak takie przysłonięcie pająka prezentuje się na fotce?
 9. 160 zł z okazji niedzieli
 10. W sumie to tak, gęsty las w każda stronę i po środku ja i mój mały domek
 11. Gdzieś mam, ale chwilę mi zajmie jego znalezienie
 12. Sprzedam filtr CLS 1,25" Explore Scientific. Filtr jest jak nowy, zawsze trzymany na mocowaniu przed matrycą canona. cena 170zł. + kw
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.