Jump to content

Szaniu

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Neutral

About Szaniu

 • Rank

 • Birthday 03/21/1989

Informacje o profilu

 • Skąd
  Kędzierzyn-Koźle / Opole
 • Sprzęt astronomiczny
  SW Newton 150/750

Recent Profile Visitors

65 profile views
 1. Fajnie macie.. Jeśli chodzi o mnie to trzeci tydzień po zakupie pierwszego teleskopu.. Trzeci tydzień bez czystego nieba :D :busted2:

  1. Show previous comments  1 more
  2. Szaniu

   Szaniu

   Nie będzie to łatwe hobby :D

  3. cst9191

   cst9191

   Tym lepiej, inaczej szybko by Ci się znudziło :D

    

   Kiedyś spędziłem pół nocy na obserwacji nieba, to było coś.

  4. Szaniu

   Szaniu

   Mam nadzieję na taki weekend ;) już niebawem

 2. Z książkami w języku angielskim jeszcze mam problem niby w porządku ale jednak małe przestoje w czytaniu, aby się co co czegoś upewnić, trochę zabierają przyjemność. Oczywiście dzięki @alesol za te tytuły.
 3. Tak właśnie czegoś w tym rodzaju szukam. Ciekawy papier! Może trochę naciągany ale z drugiej strony wydaje się być bardzo logiczny :).
 4. Obawiam się, że dożyjemy czasów gdzie takie obostrzenie zostanie narzucone globalnie.
 5. Dziś przy okazji przeczytania newsa o planowanej chińskiej misji do Jowisza (swoją drogą ciekawa misja jeśli nie okaże się tylko hasłem rzuconym w Internet - LINK) , dowiedziałem się o historii starożytnego astronoma o imieniu Gan De (misja ma nosić właśnie taką nazwę), który według zapisów był prawdopodobnie pierwszym człowiekiem jakiemu udało się zaobserwować jeden z księżyców Jowisza. Ujrzał on Kalisto lub Ganimedesa w 364 p.n.e.! Oczywiście ujrzał księżyc nieuzbrojonym okiem co - o czym tez nie miałem pojęcia - jest ponoć faktycznie możliwe. Dla zainteresowanych zostawiam LINK do wiki do t
 6. Większość laptopów jest skonstruowana aby działać poprawnie w temperaturach 10-35 stopni C. Niestety używanie ich na mrozie to bardzo duże ryzyko.
 7. Astrix.. już klasyka tego gatunku . Ja bardziej siedzę w progressive i melodic trance. Od zawsze wydawał mi się jakiś taki "kosmiczny" :). Dla mnie idealnie pasuje do astro tematów.
 8. Szaniu

  Szaniu

 9. Nadchodzi ciekawy czas dla Marsa. Polecicie jakiś okular do sw150/750? Wiem.. szału nie będzie ale trzeba sobie pomóc.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.